Моля за компетентно мнение !

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот doznatel1 » 04 Окт 2010, 21:12

Basaev написа:Моето мнение е, че НЕ са държавни служтели.
ЗАКОН за държавния служител
Обн., ДВ, бр. 67 от 27.07.1999 г., в сила от 28.08.1999 г..... изм., бр. 15 от 23.02.2010 г.

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.


.... така, че май НЕ са...



Не, кажи ми ти или си глупав или слабо информиран, не само да четеш тези закони ами и да ги осмисляш!!!

ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ


Чл. 2. (1) Министерството на вътрешните работи е администрация с йерархичен характер и централизъм в управлението, чиято дейност е насочена към защита на правата и свободите на гражданите, националната сигурност и обществения ред.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот Basaev » 04 Окт 2010, 22:02

doznatel1 написа:
Basaev написа:Моето мнение е, че НЕ са държавни служтели.
ЗАКОН за държавния служител
Обн., ДВ, бр. 67 от 27.07.1999 г., в сила от 28.08.1999 г..... изм., бр. 15 от 23.02.2010 г.

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.


.... така, че май НЕ са...



Не, кажи ми ти или си глупав или слабо информиран, не само да четеш тези закони ами и да ги осмисляш!!!

ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ


Чл. 2. (1) Министерството на вътрешните работи е администрация с йерархичен характер и централизъм в управлението, чиято дейност е насочена към защита на правата и свободите на гражданите, националната сигурност и обществения ред.

Дознателче, хайде да не се обиждаме ! А относно катаджията - не само ми върна 20-те лева а и даде още 20 - защото се оказа, че не е прав ! Все пак държавните служители не взимат по 20 заплати при пенсия :D
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Окт 2010, 22:23

Basaev написа:ЗАКОН за държавния служител
Обн., ДВ, бр. 67 от 27.07.1999 г., в сила от 28.08.1999 г..... изм., бр. 15 от 23.02.2010 г.

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.


Дори и да се абстрахираме от изричните текстове в ЗМВР, служителите на МВР си влизат перфектно в горната дефиниция.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот ross_migration » 04 Окт 2010, 22:46

Basaev написа: А относно катаджията - не само ми върна 20-те лева а и даде още 20 - защото се оказа, че не е прав ! Все пак държавните служители не взимат по 20 заплати при пенсия :D


Да знаете, катаджията е от частните :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот NANIOX » 04 Окт 2010, 23:03

Basaev написа:
doznatel1 написа:
Basaev написа:Моето мнение е, че НЕ са държавни служтели.
ЗАКОН за държавния служител
Обн., ДВ, бр. 67 от 27.07.1999 г., в сила от 28.08.1999 г..... изм., бр. 15 от 23.02.2010 г.

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г.) (1) Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.


.... така, че май НЕ са...



Не, кажи ми ти или си глупав или слабо информиран, не само да четеш тези закони ами и да ги осмисляш!!!

ЗАКОН ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ


Чл. 2. (1) Министерството на вътрешните работи е администрация с йерархичен характер и централизъм в управлението, чиято дейност е насочена към защита на правата и свободите на гражданите, националната сигурност и обществения ред.

Дознателче, хайде да не се обиждаме ! А относно катаджията - не само ми върна 20-те лева а и даде още 20 - защото се оказа, че не е прав ! Все пак държавните служители не взимат по 20 заплати при пенсия :D

Човече,каква всъщност е твоята теза?Какви са според теб,служителите в МВР?
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот doznatel1 » 04 Окт 2010, 23:15

Basaev написа:Дознателче, хайде да не се обиждаме ! А относно катаджията - не само ми върна 20-те лева а и даде още 20 - защото се оказа, че не е прав ! Все пак държавните служители не взимат по 20 заплати при пенсия :D



Ти наистина си ====! Но почвам да си мисля, че си пуснал тази тема за да ни провокираш, да ти обясняване нещото което знае всеки, за да ни накараш да се нервираме излишно! Аз лично повече няма да се занимавам с теб и тази тема! Наслука!!!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот kkarakashev » 05 Окт 2010, 14:17

Basaev да попитам нещо и сам ще си отговориш на въпроса.
не съм полицай, но намирам такава униформа, шапка - беличка, както си му приляга, жилетка светлоотразителна с надпис "trafic police" и излизам на пътя с палката ;) Спирам те ;) и както съм научил някой реплики та почвам. Ти се осещаш че не съм полицай и викаш истинските полицай. хващат ме и държавата би трябвало да ме съди. ЩО ?? аз на клоун се правих ,а те ме съдят за това че имитирам униформа и знаци на държавен служител. Катаджията си е полицай , а това че според теб полицаят не е дърважен служите си е лично твой проблем.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот Lord » 05 Окт 2010, 18:14

Basaev написа:Здравейте. Нов съм във форума и се интересувам от един въпрос. Полицаите и военните - държавни служители ли са или не ?


Здрасти! Отдавна съм във форума, но това няма значение. :)
Държавни служители са всички, чиито работодател е държавата. Според теб кой е работодател на полицаите и военните?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Окт 2010, 18:55

Lord написа:Държавни служители са всички, чиито работодател е държавата.


Не съм съвсем съгласен. Има разлика между езиковото тълкуване на словосъчетанието и легалната му дефиниция. Както Басаев горе е цитирал,
Държавен служител е лице, което по силата на административен акт за назначаване заема платена щатна длъжност в държавната администрация и подпомага орган на държавната власт при осъществяване на неговите правомощия.


Както сам виждаш, изрично условие е да е назначен в държавната администрация, и то по служебно правоотношение. Работодател на лекар в държавна болница или на учител в едно училище е държавата, но те не са служители на държавната администрация, нито се назначават по служебно правоотношение. Също така, по горната легална дефиниция, държавният служител има властнически правомощия, които или са му вменени със закон, или властническии пълномощия, които са му дадени от друг държавен служител, който има съответните правомощия.
Държавните служители са държавната власт в плът и кръв. Ако един полицай няма статут на държавен служител, той няма право да докосне друг човек, камо ли пък да използва сила или оръжие срещу него.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Моля за компетентно мнение !

Мнениеот Lord » 05 Окт 2010, 22:11

Sir Humphrey написа:
Lord написа:Държавни служители са всички, чиито работодател е държавата.


Не съм съвсем съгласен..........

:D Забавно. Някакъв нагледен пример за обратното? 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron