Въпрос относно отнета книжка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 29 Юни 2010, 15:27

Здравейте искам да Ви попитам нещо. Преди почти 3 год. вече ме спря патрул на КАТ който поиска да ми направи тест с дрегер, но аз отказах при което ми написаха акт,взеха ми книжката и талона и ми дадаха само едно лисче с което ме пратиха на кръвна проба, като НЕ ми дадоха копие от акта. Аз не отидох на кръвна проба / знам,че съм за критикуване/. Въпросът ми е,след като нямам копие от АКТ нито ми е дошла призовка за НП или съд побърза процедура и са минали вече 3 години, какво да правя? Най-вече въпросът ми е, имали са право служителите на КАТ да ми приберат книжката и талона, и след това да ме пратят на кръвна проба, като ме пуснаха сам да си отида с моята кола?! Сиреч без книжка и талон? И не е ли трябвало да ми дадът копие от АКТА? И какво да правя ако книжката ми я няма в КАТ? как да проверя дали е там?

Предварително Ви Благодаря. Взел съм си поука от случилото се и взема ли си книжката, никога повече няма да се качвал да карам пил!

П.С. Тогава бях пил 2 бири но това не ме оправдава. Лек ден засега от мен и благодаря на отговорилите!
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот osata » 29 Юни 2010, 18:51

За две бири кръвната проба щеше да отчете под 0,5 промила, за дрегера зависи от времето между изпиването и пробата.
Каквото и да ви кажем тук, трябва да отидете до КАТ във вашият град, да обясните случая, и там вече според документите, давност и т.н.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 29 Юни 2010, 19:56

Благодаря Ви за отговора. Въпроса е,че аз нямам никакви документи - не ми дадоха копие от акт-а въпреки,че писаха на него,че нямам възражения и го подписах.
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот osata » 29 Юни 2010, 22:06

Лична карта нали имате?
Достатъчно е.
Иначе относно невръченото Ви НП (наказателно постановление ) има хватки ;) , но след като си признавате, че сте пили алкохол, и не сте посмял да дадате проба ( още се чудя за две бири :mrgreen: )... всъщност, защо ли си мисля, че след като подпишете НП :o ще започне да тече наказанието - а то е 6 месеца без право на управление на МПС и 200лв ( поне преди три години май това беше административното наказание по ЗДвП ).
От друга страна пък, щом вече три години не сте управлявал МПС.... ама пък ще ощетите държавата като не платите глобата.... ама пък от друга страна държавата мен ме ощети с едни пари..... :D предлагам "реми" :lol:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 29 Юни 2010, 22:17

DaGa написа:Здравейте искам да Ви попитам нещо. .............


И ти здравей, уважаеми DaGa Аз нямам какво да те питам, само ще констатирам, че май послъгваш. Послъгваш с добро намерение, просто да се включиш в темата. Книжка нямаш /то такова животно и не съществува, има СУМПС/. Та, чувал си разни небивалици, момко и си решил да си поговорим тук, хубаво.
Ако греша - предлагам да ме опровергаеш: копирай/сканирай талона за медицинското изследване, даден ти от полицаите, там има дата, час и име на полицейския орган, публикувай го тук и лично ще ти се извиня и ще ти дам съвет, който би ти струвал много при адвокат. :D Ти си?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 30 Юни 2010, 09:45

Здравей и ти,уважаеми Lord. Книжка (СУМПС) имам / разбира се не е в мен/. Относно,че съм написал книжка,а не СУМПС - моля да ме извинте, просто така съм свикнал - разговорно. За съжаление темата ми не е небивалица, а за още по-голямо мое съжаление няма как да копирам/скенирам талона за медицинско изследване, по-простата причина,/не се оправдам/че вече 3 години са минали, правих ремонти вкъщи и т.н. и идея си нямам къде съм заврял това малко листче.Единственото, което мога да ти кажа , не че ще ти докажа по някакъв начин,че говоря истината де - е размера на талончето - по спомени не беши хич голяма някъде към - 10-12см на дължина - 7-8 см на широчина. Размерите са приблизителни. Ако има някакъв друг начин по който мога да ти докажа,че говоря истината - моля кажи ми го и аз веднага ще го изпълня.

С Уважение:
Й. Райчев

Лек и приятен ден Ви желая.
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 30 Юни 2010, 18:47

Добре, в такъв случай ме извини за шеговития стил. Съветвам те да отидешв КАТ, където се водиш на отчет, като водач. Намери гишето на което пише АНД /административно-наказателна дейност/ и кажи на служителката, че си търсиш свидетелството. Въпреки, че не ти е отнето по най-законния начин - все пак то трябва да е там. Пак на същото гише попитай имаш ли издадено наказателно постановление, което не ти е връчено.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 30 Юни 2010, 20:31

Няма проблем - извинението се приема. Въпроса ми е ако има издадено НП,което не ми е връчено и вземат да ми го връчат сега като отида - да не почне да тече от тази дата /примерно ако отида утре - да не започне да тече от утре като ми го връчат/? И ако не ми е там свидетелството - има ли шанс още да си седи в РПУ-то от което са били служителите които ми взеха СУМПС-а? А има ли и вариант да са го затрили някъде и сега като отида да си го търся да го няма никъде? И последен въпрос - казваш,че не ми е отнето по най-законият начин, какво имаш впредвит с това? Знам,че въпросите ми станаха прекалено много за което моля да ме извиниш и ако не ми отговориш няма да се сърдя.

В случай,че помогнеш имаш една голяма почерпка от мен. Лека вечер за сега.
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 30 Юни 2010, 22:06

DaGa написа:В случай,че помогнеш имаш една голяма почерпка от мен. Лека вечер за сега.


:D Много съм труден за черпене, обикновено плащам аз. Сега на въпроса-направи каквото те посъветвах, дори и да удариш на камък - пиши и ще ти кажа какво правим после, успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот osata » 30 Юни 2010, 22:43

Има давностен период 2 години ако се не лъжа ( не съм юрист ), обаче пък служителите са длъжни да ти връчат НП и както позна то влиза в сила. Отмяната му е възможна..... но както каза Лорд иди го вземи, после ни го прочети, и .... ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта