Въпрос относно отнета книжка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 01 Юли 2010, 09:41

Ок Благодаря Ви. В понеделник ще отида до КАТ и ще видя какво ще изкочи. Но до КАТ ли да ходя или до РПУ-то от което са ми взели свидетелството?
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Автоконтрольор » 01 Юли 2010, 19:47

DaGa написа:Ок Благодаря Ви. В понеделник ще отида до КАТ и ще видя какво ще изкочи. Но до КАТ ли да ходя или до РПУ-то от което са ми взели свидетелството?

Естествено, че в КАТ.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот NANIOX » 01 Юли 2010, 22:24

DaGa написа:Няма проблем - извинението се приема. Въпроса ми е ако има издадено НП,което не ми е връчено и вземат да ми го връчат сега като отида - да не почне да тече от тази дата /примерно ако отида утре - да не започне да тече от утре като ми го връчат/? И ако не ми е там свидетелството - има ли шанс още да си седи в РПУ-то от което са били служителите които ми взеха СУМПС-а? А има ли и вариант да са го затрили някъде и сега като отида да си го търся да го няма никъде? И последен въпрос - казваш,че не ми е отнето по най-законият начин, какво имаш впредвит с това? Знам,че въпросите ми станаха прекалено много за което моля да ме извиниш и ако не ми отговориш няма да се сърдя.

В случай,че помогнеш имаш една голяма почерпка от мен. Лека вечер за сега.


Има и още един вариант.Два пъти те търсят на адреса и не те откриват(на работа си,няма те или си сменил адреса).Та както казах два пъти те търсят,няма те и НП,се счита за връчено.............. ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 01 Юли 2010, 23:28

DaGa написа:Ок Благодаря Ви. В понеделник ще отида до КАТ и ще видя какво ще изкочи. Но до КАТ ли да ходя или до РПУ-то от което са ми взели свидетелството?



КАТ!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 02 Юли 2010, 09:36

NANIOX написа:
DaGa написа:Няма проблем - извинението се приема. Въпроса ми е ако има издадено НП,което не ми е връчено и вземат да ми го връчат сега като отида - да не почне да тече от тази дата /примерно ако отида утре - да не започне да тече от утре като ми го връчат/? И ако не ми е там свидетелството - има ли шанс още да си седи в РПУ-то от което са били служителите които ми взеха СУМПС-а? А има ли и вариант да са го затрили някъде и сега като отида да си го търся да го няма никъде? И последен въпрос - казваш,че не ми е отнето по най-законият начин, какво имаш впредвит с това? Знам,че въпросите ми станаха прекалено много за което моля да ме извиниш и ако не ми отговориш няма да се сърдя.

В случай,че помогнеш имаш една голяма почерпка от мен. Лека вечер за сега.


Има и още един вариант.Два пъти те търсят на адреса и не те откриват(на работа си,няма те или си сменил адреса).Та както казах два пъти те търсят,няма те и НП,се счита за връчено.............. ;)


Добре, а не трябва ли поне някакво съобщение да са оставили,че са ме търсили?
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 02 Юли 2010, 17:40

DaGa написа:......Добре, а не трябва ли поне някакво съобщение да са оставили,че са ме търсили?


Цъ. ЗАНН гласи друго:

Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.
(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването.
;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот DaGa » 02 Юли 2010, 20:59

Чл. 58. (1) Препис от наказателното постановление СЕ ВРЪЧВА СРЕЩУ ПОДПИС на нарушителя и на поискалия обезщетение. - Аз се подписах, но препис за мене.... нъцки....
(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването -- А новият му адрес е неизвестен --- там е работата,че аз на този адрес съм си от 15 години ;) няма нов адрес... та тука нещо куца :roll: поправи ме ако греша :?
DaGa
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юни 2010, 15:20

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот PAOLON » 02 Юли 2010, 21:08

DaGa написа: Препис от наказателното постановление СЕ ВРЪЧВА СРЕЩУ ПОДПИС на нарушителя и на поискалия обезщетение. - Аз се подписах, но препис за мене.... нъцки....
Ти си се подписал на АУАН , не на наказателното постановление.То се издава след АУАН.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот Lord » 02 Юли 2010, 21:37

DaGa, не мога да взема страна, защото не съм бил там. Посъветвах те какво мисля, че е добре да направиш за себе си, но дебата придобива характера на онзи за яйцето и кокошката...Повече нямам какво да кажа в тази тема, освен, ако не споделиш нови обстоятелства по случая.
Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос относно отнета книжка

Мнениеот osata » 03 Юли 2010, 00:08

Ама аз почвам вече да се ядосвам нещо... не стига дето Гана в 120-тата минута изпусна дуспа и сега ще ме е яд ако отпаднат.. ами и .... ако искаш да имаш книжка - иди в КАТ. Ако не желаеш, можем да си пишем тук още три години.... ;) :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта