Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот Basaev » 09 Окт 2010, 04:27

BLACKJ написа:Баси в каша сте се забъркали,ако минете с малко пари ще се ритнете "С пета отзад" :) извинявам се за израза,ама е така.А този,на когото се води колата,след като не е плащал данъците,как е минавала ГТП тази кола?

Абсолютно никога и никъде не са ми искали платен данък на колата за да мина ГТП. Това е България ! Да не говорим колко лесно се фалшифицира платения данък и никога няма да има наказан.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот osata » 09 Окт 2010, 09:27

Basaev написа:
BLACKJ написа:Баси в каша сте се забъркали,ако минете с малко пари ще се ритнете "С пета отзад" :) извинявам се за израза,ама е така.А този,на когото се води колата,след като не е плащал данъците,как е минавала ГТП тази кола?

Абсолютно никога и никъде не са ми искали платен данък на колата за да мина ГТП. Това е България ! Да не говорим колко лесно се фалшифицира платения данък и никога няма да има наказан.


Минаването на ГТП в момента е една простотия с цел да храни едни хора. А за ГТП на газово устройство пък съвсем е смях.
Но, въпрос на пазарна ниша и усетили се и уредили се.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот ross_migration » 10 Окт 2010, 22:20

Мисля, че най-добрият вариант е да намерите собственика, чието име е изписано на талона, да се договорите с него директно той да ви изготви договор за покупко-продажба, да му платите натрупаните данъци с лихвите и разноските по прехвърлянето и да си вземете големия талон. Със всичките документи да отидете в КАТ и да я регистрирате на ваше име.
Колата може да има и доста актове, тъй като при заснето нарушение "честитките" се изпращат на собственика по талон.
Ако греша в горенаписаното, моля, съфорумниците да ме поправят.
Успех!
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот DANI_09 » 15 Мар 2011, 22:17

ross_migration написа:Мисля, че най-добрият вариант е да намерите собственика, чието име е изписано на талона, да се договорите с него директно той да ви изготви договор за покупко-продажба, да му платите натрупаните данъци с лихвите и разноските по прехвърлянето и да си вземете големия талон. Със всичките документи да отидете в КАТ и да я регистрирате на ваше име.
Колата може да има и доста актове, тъй като при заснето нарушение "честитките" се изпращат на собственика по талон.
Ако греша в горенаписаното, моля, съфорумниците да ме поправят.
Успех!

Предложил си най-правилното решение за пострадалите! Големия талон, трябва да е в тях, при ПТП се взима част II и още нещо Акт не се пише на "кола", но собственика е длъжен в описаната от теб ситуация да посочи водач, ако не може той носи отговорност. Има вариант ако собственика по талон има договор за пок.-прод. (нот. заверен) и го е представил в С"ПП" (ЗДвП го задължава), без купувача да прехвърли МПС на негово име, в справки МПС излиза евентуален бъдещ собственик (по договора) и се търси той.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот sasho9228 » 28 Окт 2013, 20:35

Здравейте ! Аз също имам такъв проблем, платих кола с обещание да я прехвърлим на другия ден, след това следващата седмица и така 8 месеца, реших направо да потърся собственика по талон, оказа се , че си е продал апартамента на адреса по талон и няма никакъв контакт с него, не знам какво да правя моля ви за съвет благодаря .
sasho9228
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2013, 20:25

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот kkarakashev » 29 Окт 2013, 08:02

sasho9228 написа:Здравейте ! Аз също имам такъв проблем, платих кола с обещание да я прехвърлим на другия ден, след това следващата седмица и така 8 месеца, реших направо да потърся собственика по талон, оказа се , че си е продал апартамента на адреса по талон и няма никакъв контакт с него, не знам какво да правя моля ви за съвет благодаря .

Дано поне имаш някакъв договор за покупко-продажба. Иначе сега Единия ял и пил, другия платил.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Купихме кола но не е прехвърлена.Собственикът се крие.

Мнениеот DANI_09 » 06 Ное 2013, 07:02

sasho9228 написа:Здравейте ! Аз също имам такъв проблем, платих кола с обещание да я прехвърлим на другия ден, след това следващата седмица и така 8 месеца, реших направо да потърся собственика по талон, оказа се , че си е продал апартамента на адреса по талон и няма никакъв контакт с него, не знам какво да правя моля ви за съвет благодаря .

Засили се срещу някоя камера, бързо ще те намери след това! :lol:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта