Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот BARETATA » 05 Юни 2010, 10:09

e_angelova , Уважаена госпожа - госпижице , това че колегите са коментирали " Мускулите " не означава нищо . Второ , не се знае тези полицаи дали са от това Районно или поделение . Трето , не може всеки един полицай да се интересува от всичко , защото това не е физически възможно . Четвърто , всички служители на МВР , работят съгласно ЗМВР и ППЗМВР , а и изпълняват заповеди . Няма място за емоции и лична симпатия .Това не означава обаче , че всички ние сме Роботи . Както казва ОСАТА , изчакайте резулататът от Жалбата Ви , защото когато се работи по различни сигнали , не се уведомява постоянно гражданина , а като вече всичко е приключило , ако им трябвате на колегите в процеса на работа,ще Ви намерят . Търпение , МВР е за Вас , както и за нас разбира се . Тоя "тигър" , ще си " гризне дървото" , не се притеснявайте.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот e_angelova » 12 Юни 2010, 17:09

BARETATA написа:Тоя "тигър" , ще си " гризне дървото" , не се притеснявайте.


Искрено се надявам! Вече изминаха 3 седмици и нямам никакви новини от колегите Ви..
e_angelova
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юни 2010, 18:04

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот BARETATA » 12 Юни 2010, 18:21

Просто имайте вяра и отидете отново в Районното или там ,където сте подали Жалбата-Заявлението.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот e_angelova » 15 Юни 2010, 22:32

Здравейте отново!
Помолих един приятел, за който знам, че има връзки в КАТ, защото се беше измъквал от относително сериозно провинение с минимална глоба, да попита какво става. Днес е говорил с познатия му в КАТ и той му е казал, че ударилият ме явно има много сериозни връзки и по-добре да не се занимавам.
Въпросът ми е какво да правя, ако имам съмнения, че разследващите случая умишлени протакват нещата и го прикриват? Къде мога да подам жалба? В прокуратурата ли? Казаха ми, че ако след 30-дневния срок от районното не са открили извършителя мога да подам жалба в прокуратурата, че не са си свършили добре работата.. но какво да правя в този случай? Да заявя, че прикриват нарушител е сериозно обвинение. Ако наистина е така и този човек има връзки в КАТ или районното, коя е инстанцията, към която мога да се обърна?
e_angelova
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юни 2010, 18:04

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот Lord » 16 Юни 2010, 02:46

Не вярвайте на слухове. Вижте кога има приемно време н-ка на районното и идете при него, попитайте директно до къде е стигнала работата по преписката. Ако отговора не Ви удовлетвори пишете в тази тема или ми пишете на ЛС. Вие сте потърпевша страна и ние /МВР/ сме длъжни да си свършим работата, така че отстоявайте си правата!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот osata » 16 Юни 2010, 07:59

И аз съм с твърдото мнение, че тези истории с връзките са алабала. Какви ли не съм ги чувал и виждал. Ама той срока Ви май вече изтече, мисля си, че идеята на Лорд за среща с началника е добра ( обикновено е всяка сряда ). Аз забравих самото начало на историята, но имайки рег. номер на автомобила и.... то си е елеменарно, вярно, има хватки и от другата страна, но пък тогава собственика....... Или пък изчакайте отговора още няколко дни, ако желаете напишете го отчасти или целия, или на ЛС както Ви писа Лорд, пък все ще се измисли нещо.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот BLACKJ » 17 Юни 2010, 07:11

Добро утро приятели и колеги,не влизам често тук,но тази сутрин се зачетох в темата и ми стана тъжно и болно за несправедливостите,които се налага понякога да търпи обикновения Човек... - връзки - до кога бе ма....стара?Кога ще се преборим с тази си нагласа към работата и живота,като цяло.Не искам да отричам,че и на мен се е случвало преди - някой мой познат е направил нещо и идва да сподели с мен надявайки се,че като се познаваме и на него всичко му е позволено - давам си мотивиран отвод и със случая се заема друг колега - това е решението общо взето...Адашке :) по фамилия - НЕ ЧАКАЙ нито секунда,а отивай при началника на катаджиите,които работят по твоя случай!Като не ти обърне внимание върви и при Директора на съответната дирекция към,което е полицейското управление,но не оставяй"магарето си в калта"защото,когато отчаяно махнеш с ръка и кажеш - майната му,не ми се занимава заради едни ламарини,тези които работят по случая ти следващия път ще прикрият по-голяма поразия и така няма да допринесат с нищо за "имиджа" /доколкото е останал/ на БГ полицая.Понякога в случаи,като твоя чак ме е срам от действието или бездействието на колегите ,но искрено се надявам историята ти да приключи с положителен за теб резултат - успех!
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот e_angelova » 03 Юли 2010, 00:30

Здравейте отново! Да споделя: историята най-накрая видя щастливия си край!

Не знам дали е съвпадение или не, но ми се обадиха, че са се свързали с водача, който ме удари, точно на следващия ден след като майка беше издирила телефона на районното в интернет и беше говорила с инспектора на КАТ, който водеше случая, въпреки че аз й бях забранила да се обажда. Може би са си казали, че щом майки са започнали да им звънят, работата е сериозна и са се забързали да приключат случая. :)

Та привикаха ни и двамата в РПУ-то. Като начало ни обясниха, че ако се споразумеем неофициално т.е. той да ми покрие 100 % от щетите, няма да се пишат актове и протоколи, което не ми се стори много редно, но както и да е. Той естествено отказа - нямало да дава пари на никого. След това му предложиха да си признае и да го пишат като виновния водач за ПТП-то, но няма да пишат, че е избягал от местопроизшествието. (отново ми се стори твърде снизходително от тяхна страна, но пак си замълчах). Отначало се съгласи, като каза, че било само, за да си взема аз протокола и да ми покрият щетите, въпреки че все още твърдял, че не е бил той, но като разбра, че ще трябва да плаща акт към протокола, се отказа. Затова преминахме към оглед на колите.

За мой късмет си беше оправил колата крайно нескопосано - счупения фар беше заменил с нов, който беше в пъти по-бял от другия, личеше си, че някои ламарини са наскоро боядисвани, под капака инспекторът, който оглеждаше, намери кит по някакви части, на мястото на удара, които явно после са били изправяни. Онзи с цялата си наглост заяви, че това не било кит, а прах. Инспекторът с леко раздразнение му обясни, че различава кит от прах. :)

Освен това се оплете тотално в лъжите си относно имало ли е въобще произшествие или не. Първо твърдеше, че това било толкова отдавна, не можел да си спомни дали е участвал в такова ПТП, после категорично заяви че не бил участвал, после заяви, че може и да не е избягал, а просто да е отишъл да закара някого и после да се е върнал на мястото на ПТП-то.. едновременно с това все още твърдейки, че не бил участвал във въпросното ПТП. :o Въобще голяма трагикомедия беше! Направо се изумих на спокойствието и търпението, с което инспекторът изтърпя на моменти крайно високомерното му държание и изслуша всичките му глупости (например "Ама не, не съм съгласен да плащам акт, знаете каква криза е, жената, децата.." и 15 минути по-късно "Губите ми времето, знаете ли сделка за колко много пари изпускам в момента!!" :D )

Накрая доколкото разбрах си тръгна с акт за ПТП и за напускане на ПТП, съответно и с отнемане на книжката за определен период. А аз бях най-щастливият човек с розов лист, който излиза от районното. :)

Искам да благодаря на всички тук за подкрепата през този месец, в който чаках. Въпреки че малко бавно според мен (31 дни след произшествието), служителите на районното и КАТ в крайна сметка си свършиха работата. Друг е въпросът дали онзи наистина има някакви връзки и дали актът му няма да се "изгуби" по някакъв начин. Надявам се че не.
e_angelova
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юни 2010, 18:04

Re: Шофьорът зад мен ме удари и избяга!

Мнениеот osata » 03 Юли 2010, 12:39

Малко ме съмнява това с връзките... не разбирам защо много хора все парадират какви връзки имат, а после стават за смях. :D Ако този човек имаше дори и нищожни връзки, нямаше да ви се стори такъв фарс, то щом си е нямал и представа, че освен протокол за ПТП се пише и АУАН на виновния водач.....
А забавянето е било вероятно защото трудно е бил открит и законно привикан, по думите ви съдя, че е играел ролята на "тарикат", така че същото е било и при намирането му.
Много ме съмнява акта да не се превърне в НП, още повече при ПТП, където застрахователите плащат обезщетения.... онези времена със смешни "писмени обяснения в 3 дневен срок" и отмяна на акта отдавна са отминали.
Радвам се, че още един човек си върна доверието в МВР, остават само още няколко милиона :D ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта