Длъжности в Криминалната полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот кпц » 05 Мар 2017, 21:52

AngelaL написа:... те подлежат ли на някаква професионална подготовка? Пише, че не се изисква, но все пак тези кадри как ще са подготвени за съответната длъжност или в процес на работа се научава всичко ?

Подлежат, но не е задължителна. Точно затова предпочитат юристи.
А това, че в процеса на работа се научава всичко, е една мечта. Може би ще става някога, като се появи изкуственият интелект и дойдат разследващите роботи. :P
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот XXX1 » 05 Мар 2017, 22:04

dakota_ написа:Това е положението към момента. На всичкото отгоре имаме АМВР, храним преподавателски състав и АМВР не обучава юристи, но иначе е академия. Даже при мен има задочно завършил АМВР работил като каишковец от патрула над 10 години и изведнъж става РП... обува панталон, лъсва половинките, риза, вратовръзка... отива на първият си оглед и почва да дава акъл на ОР с над 20 стаж в криминална какво да прави. После се оплаква, че ОР му казал... тия, които съм ги учил или еб*л, акъл да не ми дават... 8-)
В МВР положението откъм кадри е много диско :D


Значи тогава наистина положението е плачевно. Как един РП, без да е юрист ще води досъдебното производство и с какво мнение ще праща материалите по делото, след като хал хабер си няма от НК, НПК...ще има да му набиват канчето от прокуратурата. :D :D :D
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот кпц » 05 Мар 2017, 22:21

Преди около 15 години разследваха дознатели. Те бяха определени със заповед на министъра на вътрешните работи и количеството им беше около 10 000 /десет хиляди/. Почти всички в криминална, икономическа и охранителна полиция, включително и тези със средно образование. Учеха се в движение, но и делата бяха огромно количество - изоставени от следователите. Имаше и куриози - пише началник на сектор "КП" в едно РУ резолюция: "Да се образува досъдебно производство!". Сега горе-долу е добре, но рядко ги пращат на обучение.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 05 Мар 2017, 22:34

AngelaL написа:Още един въпрос имам - щом допускат хора без юридическо образование, те подлежат ли на някаква професионална подготовка? Пише, че не се изисква, но все пак тези кадри как ще са подготвени за съответната длъжност или в процес на работа се научава всичко ?


В процеса на работа или както се казва, да се учи в движение... такова нещо може да се случи само, ако човек кандидатства за велосипедист! Велосипед се учи да се кара в движение. За съжаление дадоха възможност и РП да се става в движение, като дори няма изискване да може да кара велосипед. Да се види поне, че нещо е успял да научил в движение :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Dimi 79 » 06 Мар 2017, 15:42

Как може да си позволяват такова нещо? Разни други такива да стават разсл.полицаи(върхът на айсберга в МВР).Болка и тъга сред юристите :D Ще станем свидетели на силно трагични, емоционални сблъсъци и преживявания,последвани от душевен хедонизъм и духовно пречистване :lol:
Dimi 79
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Фев 2017, 11:24

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот кпц » 06 Мар 2017, 16:54

Няма за мен проблем всеки да става разследващ полицай, ама да става наистина. ;)
Ако ще ме пита, може ли съседът да е поемно лице, или не прави разлика между доказателство и способ на доказване, и аз трябва да го уча - не искам такъв.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот AngelaL » 07 Май 2017, 16:26

Някой може ли да ми разясни новия конкурс на МВР за разузнавачи: "1. Районни управления
1.1. Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“
1.1.1. Разузнавач VІ – ІV степен – 12 (дванадесет) вакантни длъжности;
1.1.2. Разузнавач VІ – V степен – 11 (единадесет) вакантни длъжности;"

Опитах се да намеря информация в интернет каква е разликата между двете и от класификатора на длъжностите в МВР разбрах че VI степен е най-ниската (ако се изразяваам правилно) и за нея не се изисква трудов стаж. Конкурсът е външен, но въпросът ми е защо така са разделени - един път 12 места, друг път 11? Странно е, че това са доста бройки за външен конкурс за такава длъжност :D

Благодаря предварително!
AngelaL
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2016, 11:09

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 08 Май 2017, 00:49

Отвори заповедта за обявеният конкурс и вътре пише кой е издал заповедта за обявяване на конкурса. След това виж тук https://www.mvr.bg/contactus.htm и задай въпроса си към подписалият заповедта за конкурса.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот AngelaL » 08 Май 2017, 10:36

Въпросът ми беше основно в какво се различават степените. Няма нужда от сарказъм
AngelaL
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2016, 11:09

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 08 Май 2017, 17:03

AngelaL написа:Въпросът ми беше основно в какво се различават степените. Няма нужда от сарказъм


Виж какъв въпрос задаваш:

въпросът ми е защо така са разделени - един път 12 места, друг път 11?


Защо така са разделени може да ти отговори само този, който е издал заповедта за конкурса!
Няма сарказъм, няма дори майтап в отговора ми!
На допълнителният ти въпрос отговора е, че тия степени отговарят на най-ниската офицерска длъжност в криминална полиция.
Има един друг по-резонен въпрос, защо са обявени външни конкурси за тези места като имаме обучени хора, които отговарят на условията, но не могат да израстват в длъжност... Отговора на този въпрос не е за публичен форум...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта