Длъжности в Криминалната полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот ribaflic » 14 Май 2010, 06:45

BARETATA написа:Това е секретна ифнормация , най-основно с противодействие на престъпността . Ако нямаш висше , не можеш да започенеш в криминална . Трябва да служш 3 години в МВР , като патрулен полицай и след това израстване в категория "Д" - гл.пол. - МКР . Ако имаш висше , следиш конкурсите за категория "Г" и така.Успех

Барета, нека не объркваме и малкото кандидати, които искат да работят в криминална.Няма нищо секретно в отговора на въпроса.
Съра е дал законовия текст, Лорда е обяснил накратко за какво става дума на практика.
В КП има както разузнавачи така и младши разузнавачи, каято последните са държавни служители от категория Д и за заемането на тази длъжност не е необходимо висше образование.За длъжността разузнавач е задължително условие.
В момента е преустановено назначаването на външни кандидати /въпреки че вчера за ГДБОП има обявен конкурс за 6 вакантни места от категория Е-технически сътрудник в сектор "Секретариат"/
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот BARETATA » 14 Май 2010, 06:56

Да, така е права си , но повечето "кандидати" , просто ей така си питат , а аз нямам вяра на подобни въпросчета,затова така по - остро отговорих на въпроса, но в крайна сметка , стана ясно за какво иде реч.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Lord » 14 Май 2010, 08:30

Sir Humphrey написа:Учуди ме това:
Главна дирекция "Криминална полиция" осъществява издирвателна дейност на лица и обекти на територията на страната и зад граница, като:
1. организира, контролира и провежда своевременно събиране, обработване, правомерно използване по предназначение, предоставяне и надеждно съхранение на информация за всички категории издирвани лица и обекти


Малко ми мирише на външно разузнаване и мешане на шапки с НРС. Като цяло това "зад граница" ми звучи странно...


Не, приятел, няма мешане с НРС. Става въпрос за лица и обекти, които се издирват официално, например лице с влязла в сила присъда, безследно изчезнало лице или конкретна вещ, например МПС. Няма нищо общо с дейността на НРС и това е основната работа на ДМОПС.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Sir Humphrey » 14 Май 2010, 08:54

Благодаря ти, Лорд.
Подозирах, че не тълкувам правилно текста.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот SFS » 14 Май 2010, 20:15

Временно е спряно назначението на така необходимите за полицията изнемогващи криминални структури :lol: :lol: :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот osata » 14 Май 2010, 20:22

А иначе и лица ще могат да се преследват извън България.... но по новите "шенгенски правила", ама то нали ЕС вече няма да е чужбина.... сигурно в пограничните райони може да се случи..... така че ако спре до вас румънска полицейска кола и ви уведоми, че извършват преследване на наша територия ;) - да не гледате в "шах" :D

А иначе за криминална - искам да кажа на момчето, че в големият град около 50% от служителите в това звено са разведени - причината е раб. време понеделник до петък, отделно дежурства 24 часа поне две месечно, отделно операции нощем, отделно при инциденти отново операции денонощно.... а заплатата - колкото на автобусен шофьор в градския транспорт. Просто не остава време за семейството...
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Грешен » 14 Май 2010, 21:08

osata написа:А иначе и лица ще могат да се преследват извън България.... но по новите "шенгенски правила", ама то нали ЕС вече няма да е чужбина.... сигурно в пограничните райони може да се случи..... така че ако спре до вас румънска полицейска кола и ви уведоми, че извършват преследване на наша територия ;) - да не гледате в "шах" :D

А иначе за криминална - искам да кажа на момчето, че в големият град около 50% от служителите в това звено са разведени - причината е раб. време понеделник до петък, отделно дежурства 24 часа поне две месечно, отделно операции нощем, отделно при инциденти отново операции денонощно.... а заплатата - колкото на автобусен шофьор в градския транспорт. Просто не остава време за семейството...



ЕЕЕХХХЕЕЙЙЙ брато много си прав но не се отнася само за ОР!!!!!!!!!!!! ;) Зощото има меса където службите се сливат!?!?! Налии знаеш?????
Грешен
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Дек 2009, 13:21

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Грешен » 14 Май 2010, 21:13

Ха видях, че съм нов.
Оса помогни!
Както става в нашата любима система!
Не може ли малко връзки да ме вдигнете в длъжност???
Грешен
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Дек 2009, 13:21

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот ggg92 » 15 Май 2010, 15:39

До тук казаното, разбрах що за сектор е криминалната, аз си имах представа, но искам да разбера с какви задачи е ангажиран:
1/ младши разузнавача / помощник оперативния /
2/ разузнавача / оперативния работник /
3/ младши полицейския инспектор
4/ полицейския инспектор
5/ служителите от сектор "СПООР и ПОММББ"
6/ слежителите от сектор "БОП" - дали за служители със средно образование има места за работа там.

А колкото до това за структура , че е секретна. Вече не е: имая и сайта на министерството. Даже и числеността по щатовете се знае.
ggg92
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Май 2010, 19:19

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот Sir Humphrey » 15 Май 2010, 17:11

ggg92 написа: 5/ служителите от сектор "СПООР и ПОММББ"

Тия съкращения не знам със сигурност какво означават, но първото ми се струва като да е свързано с охраната на обществения ред. Ако е така, доколкото ми е известно ГДКП не се занимава с охрана на обществения ред.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта