Длъжности в Криминалната полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот кпц » 01 Фев 2017, 11:27

Аз съм сигурен, че ако се провери добре работата на всеки директор на ОДМВР, ще се открият дисциплинарни нарушения, понякога тежки или в условията на системност. Подобно е и за почти всички други държавни служители в МВР.
За заплатата на директора - доста над 1500 лева на месец е след данъка.

Теодор тъй и не сподели, защо толкова иска да знае какви са заплатите на криминалистите.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 11:58

кпц написа:Аз съм сигурен, че ако се провери добре работата на всеки директор на ОДМВР, ще се открият дисциплинарни нарушения, понякога тежки или в условията на системност. Подобно е и за почти всички други държавни служители в МВР.
За заплатата на директора - доста над 1500 лева на месец е след данъка.

Теодор тъй и не сподели, защо толкова иска да знае какви са заплатите на криминалистите.


Това с проверките важи за всеки, който ходи на работа, независимо дали в МВР или в друга сфера на общественият живот...
В работата на Директорите може да не се открият тежки дисциплинарни нарушения, но в работата на зам. директора по криминална, който реално ръководи ръководи дирекцията, ежедневно се налага да извършва дисциплинарни нарушения. Тези дисциплинарни нарушения са свързани с естеството на службата. При всяко минаване на проверка по управленията се констатират нарушения на служебната дисциплина...Като почнем от носенето на униформата и външният вид...минем през спазване на работното време и носенето на службата и т.н...
Няма как човек да не си затваря очите пред някои нарушения, което респективно означава нарушение на служебната дисциплина... Който работи на ръководна длъжност знае, че не може само да стиска за "гушата", защото идва един момент, в който стискания ще почне да се гърчи и ще се задуши...
За това практиката е да стискаш за "гушата", но и да знаеш в кой момент да отпуснеш... дори и да има нарушение на служебната дисциплина, само Един е безгрешен и Той не е сред нас...
Проверки на длъжностни лица трябва да се възлагат да извършват само хора, които разбират от службата и работата на проверяваното лице.
Всякакви други проверяващи, които не познават службата и работата на проверяваният, ще опорочат проверката и ще нарушат работният процес.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот AngelaL » 05 Мар 2017, 12:06

Здравейте,

Така както е разписано в заповедта за Разследващите полицай, означава ли, че с Магистратура от АМВР и бакалавър от СУ може да се кандидатства ? Т.е. не е задължително юридическото образование:

4.1. Да притежават висше образование с минимална образователно-квалификационна степен „магистър” или придобита образователно-квалификационна степен „бакалавър” в Академията на МВР:
4.1.1. Области на висшето образование: социални, стопански и правни науки и сигурност и отбрана;
4.1.2. Професионални направления: право, национална сигурност;

Така разписано се разбира, че с национална сигурност може да се допусне кандидат до конкурса?

Благодаря предварително!
AngelaL
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2016, 11:09

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 05 Мар 2017, 13:58

Да, за голямо съжаление е възможно!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот кпц » 05 Мар 2017, 14:05

Е, нали има ЗИ.
Ако там достигне неюрист, ще се предприемат необходимите корекции. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 05 Мар 2017, 14:21

Ако сме аз и ти на ЗИ може да внесем необходимите корекции ;) , но като цяло работата е - надай се к*ре на пияни жени ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот XXX1 » 05 Мар 2017, 18:36

dakota_ написа:Да, за голямо съжаление е възможно!



Разледващ полицай без да е правоспособен юрист...щом вече е възможно и това, леле мале... :? :? :?
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот dakota_ » 05 Мар 2017, 19:51

Това е положението към момента. На всичкото отгоре имаме АМВР, храним преподавателски състав и АМВР не обучава юристи, но иначе е академия. Даже при мен има задочно завършил АМВР работил като каишковец от патрула над 10 години и изведнъж става РП... обува панталон, лъсва половинките, риза, вратовръзка... отива на първият си оглед и почва да дава акъл на ОР с над 20 стаж в криминална какво да прави. После се оплаква, че ОР му казал... тия, които съм ги учил или еб*л, акъл да не ми дават... 8-)
В МВР положението откъм кадри е много диско :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот AngelaL » 05 Мар 2017, 21:10

Значи все пак в системата има дознатели без юридически стаж/ юридическо образование?
Доколкото знам преди години това не е било задължително изискване
AngelaL
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2016, 11:09

Re: Длъжности в Криминалната полиция

Мнениеот AngelaL » 05 Мар 2017, 21:33

Още един въпрос имам - щом допускат хора без юридическо образование, те подлежат ли на някаква професионална подготовка? Пише, че не се изисква, но все пак тези кадри как ще са подготвени за съответната длъжност или в процес на работа се научава всичко ?
AngelaL
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2016, 11:09

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта