Двойно предупреждение и арест?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот bariloche » 05 Окт 2019, 01:37

Здравейте,

Обадих се на 112 заради роднина - хвърляше предмети, и ме заплаши с убийство чрез побой (от група хора, негови познати). Патрул дойде, взе показания, говориха с нарушителя настрани, и ни накараха и двамата да подпишем двустранно протокол (предупреждение), към всеки от двамата. Като цяло всичко не отне повече от 10-15 минути.

Преди да тръгнат дежурните полицаи, единият ни помоли да се разберем помежду си, което аз казах, че не беше възможно към момента, защото този мой роднина смята, че всичките си проблеми може да ги решава само с насилие. Освен това, същият този полицай ни каза, че ако пак ги извикаме, ще трябва да ни задържат и двамата за денонощие.

Въпросът ми е следния: защо накараха мен да подпиша същия протокол като насилника, и защо мен ще задържат другия път заедно с него, при положение, че аз се обадих на 112, ами и отгоре на всичко имах 3 свидетеля, които видяха цялото насилие, като 1 от тях потвърди версията ми и разказа какво се е случило на патрулните?

Това има ли го в закона? И в момента ако пак се случи същото нещо, какво трябва да направя, да не се обаждам и да си мълча ли? Въобще не съм наясно как да процедирам, защото никога преди не ми се е налагало да звъня на 112 и на полиция. Да спомена, този индивид не съм го провокирал по никакъв начин, беше пиян и избухна като насочи агресията си предимно към мен и този другия мой роднина, който ми потвърди думите.

Това не ми изглежда изобщо честно, и искам да знам как мога да се защитя за в бъдеще, защото отново може и да се случи нещо подобно, реално нарушителят може да ми има зъб вече заради обаждането на полицията.

Мерси предварително и много поздрави!
- Bariloche
bariloche
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2019, 01:36

Re: Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2019, 23:01

За точен и ясен отговор, ще трябва да преснимаш предупредителният протокол да се запознаем с него.
Вътре в протокола точно и ясно е написано за какво те предупреждават като физическо лице да не извършваш!
Имай предвид, че полицаите по време на изпълнение на служебните си задължения не се молят на никой и съм сигурен, че никой за нищо не ви е молил!
Полицаите издават полицейски разпореждания и те са задължителни за изпълнение, не се ли изпълняват полицейските разпореждания следва задържане и санкции, в най-добрият случай административни санкции!

Трябва да имаш предвид, че полицията не жени, не развежда, не плаща издръжки, не сдобрява!
Полицията следи за опазване на общественият ред и няма значение кой е повикал полицията, ако се наложи ще ви "подстрижат" колкото и да сте на терена и който и да ги е повикал.

В бъдеще можеш да се защитаваш с всички разрешени от закона способи и начини като разчиташ и вярваш на полицията, че в случай на нужда ще защити правата, които ти гарантира закона!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Двойно предупреждение и арест?

Мнениеот Jivko » 12 Юли 2021, 18:45

Патрулиращите полицаи са преувеличили доста, относно задържането. Дрън-дрън. Но ако все пак стане, за тебе ще е много добре, тъй като без проблем ще осъдиш МВР за незаконно задържане.
За протоколите е общо взето така - за да се застраховат и да отчетат, че са си свършили задълженията, при скандал между съседи пишат и на двете страни. Да знаеш, че по обаждане само това могат да направят. Задържането е по друг ред и причини.
Колкото за мнениета на Дакота в последния му параграф, спорен е въпроса, че можеш да разчиташ на полицията да те защити съгласно закона. Вярно е , но донякъде. Зависи много и от началника на РПУ - манталитет, убеждения, гледна точка, начини за прилагане на закона в зависимост от конкретна ситуация. Има и началници - нарушители. Оттам и подчинените ми полицаи - начаникът си личи какъв е по действията на починените му.
Jivko
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2021, 10:03


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта