Преследвач иска оръжие?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Преследвач иска оръжие?

Мнениеот Helpme » 10 Юни 2019, 17:45

Здравейте. Предварително се извинявам за анонимността си.
Жена съм.
Бившият ми ме преследва. Пише ми заплашителни съобщения. Подала съм няколко жалби в полицията, има един предупредителен протокол преди месец.
"Похвали" ми се, че ще си изкара разрешително за пистолет и после щял да смени вътрешността на цевта че да не съвпада с архива на полицията (явно поддържат някакъв архив с куршуми).
Как да го спра? Може ли с протокол от полиция да изкара разрешително? Ако каже, че е за спорт или лов, няма ли да му дадат пистолет? Каза, че питал полицай и предупреждения, че някой има в досието си протокол я системата няма, било само на хартия. Няма ли криминална регистрация за такива?
Може ли някак да предупредя? Къде е комисията за издаване на оръжие в София?
Helpme
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2019, 17:37

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот dakota_ » 13 Юни 2019, 10:05

Питането ти най-вероятно има връзка с тази тема viewtopic.php?f=37&t=5301 Насочих питащият към Н-ка на РУ по местоживеене, ако не друго поне да му помогне да излезе от филма, в който се е вкарал/а.
Похвали му се и ти, че ще си изкараш разрешително за оръжие и ще се стреляте.
Ще се стреляте докато може да мърдате.
Полицията си е свършила работата, с предупредителният протокол ще види разрешително за оръжие през крив макарон.
Като това не значи, че не може да те сгази с автомобила си или да се снабди с незаконно оръжие и да те застреля.
Сигурен съм, че ако посетиш медицински специалист голяма част от тия страхове ще изчезнат и може да ти просветне пред очите.
Помощ и подкрепа от близки приятели и роднини също ще се отрази добре.
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот Helpme » 14 Юни 2019, 13:26

Не, господине, нямам общо с този случай.
Искам просто да знам - излиза ли протокол в системата на полицията или не?
Ужасена съм. Как очаквате да се хваля, че ще изкарам оръжие? Нали ще реагира и ще вземе "крути мерки".
Каза ми ясно, че има канали да се изкара разрешително за оръжие.
Нямам психически отклюнения, не разбирам с какво получих този съвет. Аз съм специалност, работя с определени опасни ресурси и ние минаваме през психиатрията преди обучението си. Нали се сещате, че въпреки "опасните ресурси" все пак съм напълно беззащитна. Аз не мога да ги употребя законно, нито желая да поемам риск с вадене на разрешително за оръжие, коет6о нямам намерение да ползвам. Имаш ли пистолет - трябва да стреляш, за да се защитиш, иначе стрелят тебе. Извадиш ли оръжие като гражданин, г-н полицай, си обречен или на затвор, или на ваканция в Орландовци, или ваканция в Пирогов и пак в затвора. Не ми се ходи, при условие, че агресия не проявявам аз.
Страхът при основание НЕ Е психически проблем, който изисква помощ. Това е... леко обидно.
Извинявам се, но съвет от полицай "хвали се, че ще изкараш разрешително за огнестрелно оръжие" - т.е. смъртоносна сила, и то хвалба пред психически нестабилен човек, е доста по-сериозно основаниее да се счита, че срещу мен стои човек с нужда от мед, соециалист.
Helpme
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2019, 17:37

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот dakota_ » 16 Юни 2019, 12:33

Какво излиза в системата на МВР може и да искаш да знаеш, но това не е твоя работа и не ти се полага да го знаеш 8-)
Канал за издаване на разрешително за оръжие има, иначе нямаше да има издадени разрешителни за притежаване на оръжие.
Подават се необходимите документи в РУП и ако лицето отговаря на условията се издава и разрешително.
Може да нямаш психически отклонения, но да си психически нестабилна и да ти оказва влияние това, че някой ти разказва филми с лош край.
Може да има други причини, които ти действат на психиката, това няма как да се разбере в интернет сайт.
Принципно като дойдат почивни и празнични дни в дежурната част вдигат ръце от сигнали за "помощ" от хора, които страдат от липса на внимание!
За да не се обиждаме и да се чувстваш обидена, каквито доказателства имаш за заплахи, които би могло да възбудят основателен страх за осъществяване, опиши ги в една жалба и подай жалбата в прокуратурата.
Моят съвет е през почивните дни да се събираш с приятели, близки и роднини, да ангажираш съзнанието си с нещо, което ти доставя удоволствие и те кара да се отпуснеш и чувстваш добре, може това да се окаже ключа към разрешаване на "проблема" ти!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот Helpme » 17 Юни 2019, 08:39

Eх, трябва да се кълвем явно. А за какво, когато просто имам проблем, не знам...
Емоционалната нестабилност Е психично отклонение, ЛР, по МКБ 10 F шейсет точка тройката, лекува се с определени тимостабилизатори, ама щом няма да издаваме тайни... по ЛП е, ще ти трябва рецепта.

"Принципно като дойдат почивни и празнични дни в дежурната част вдигат ръце от сигнали за "помощ" от хора, които страдат от липса на внимание!"
О, горкото. На мен като са ми по тринайсет часа на главата, че сега и един ме тормози, какво да кажа аз. Че аз и нямам право като тебе да им се държа изотгоре и да ги подигравам, защото нямам КНО, а и после ще се оплакват на шефовете до небесата. Добре, че вече само аз съм си шеф.
Един съвет - понеже съм работила с такива хора и на всяко трийсто число ми идват да се занимавам с тях... това, което правиш тука, е адски вредно. Щото аз наистина съм ОК, но някой с твоето пренебрежение и отношение, ако е истински суицид, ще се гръмне. Разбирам какво ти е, както казах, съм доста по-наясно от тебе даже за разните патологии, дето ми се изсипват бая по-често, отколкото ти ги виждаш. Виее поне респектирате, ние сме им кенефна хартия. :D Че и се хвалят колко суицидни опита имат и ми искат... всякакви неща. Послушай ме като... айде, профисъвет безплатен от мене, защото виждам, че и ти ги раздаваш, че и диагнози даже. :D
Не стъпвай в друг професионален домен и не раздавай диагнози на непознати, дето не си ги и виждал - това първо. Дето се вика - намерил си на кого краставици да пробутваш.
И втория ми съвет е - всъщност твоят собствен. Обърни внимание на близки и роднини и гледай с тях да не се държиш така, а и мога да ти дам телефон за връзка, който ще ти е полезен. Виждам, че сме психически загрубели и корави ченгета, голям бос, админ, туй онуй, браво. Но на мен такъв корав ченгезавър ми е попадал и за огромно негово щастие бях на мястото си да го усетя какво иска и защо го иска и да не му го дам. ;) Лош метод си беше избрал, да ме беше питал, има и по-ефективни нещица от арсенала ми. Статистически сме зле и ние, но нас ни гонят повече пристрастявания и алкохол, параноята, самотията и самоубийствата са при вас. Мир на праха им на момчетата и момичетата.
Всички разчитаме на психичното състояние на другия. Всички сме в говната, ама айде да не си правим живота по-сложен, отколкото е. Че аз днес съм опряла до тебе, утре ти на мен ще си ми на главата. Да видим ще се радваш ли да те отсвиря. (Подсказка - няма. По 13 часа дневно гъзът ми и професионалният ми опит е на твое разположение).
Пичът е зле. Ужасена съм, ама сериозно съм ужасена, щото... знам за какво говоря.
Колегите ти не пишат протоколи ей така, си мисля?
Дано всичко да е в главата... МУ, и да не опира до това да се махна от работата си и да се местя.
Helpme
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2019, 17:37

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот dakota_ » 18 Юни 2019, 14:04

Задавала ли си си въпроса, защо някои хора се провалят, когато се наложи да видят своите недостатъци ;)
Обладани са от ефектът на Дънинг-Крюгер /може да пробваш с чичко гугъл/ или по-простичко за да ме разбереш, това е когато, глупаците се мислят за умни и дават съвети за неща, от които нищо не разбират 8-)
Ако беше малко по-умна, щеше да си вече разбрала, че полицията няма никакво отношение към твоя случай и в този професионален форум не може да получиш нищо повече от това до момента!
Успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот Helpme » 18 Юни 2019, 18:14

Taка, само че не знам дали аз съм Дънинг-Крюгера, поради три простички причини.
1. Не сам тази, която счита, че разбирам от полицейската работа, затова задавам въпрос тук. Дори не исках да ми "решите" проблема, исках да знам процедурата за ваденее на оръжие и има ли шанс да стане. Получих отговор за друг случай и съвет, меко казано неприложим и опасен. Дънингите "знаят всичко", аз имам лимити.От двама ни само аз съм тази, която по закон е правоспособна да дава диагнози и съвети за психика. Полицаите диагнози и съвети за психика, "близки и роднини" не могат да дават.
2. Аз ти дадох съвет, който е от моята професионална област, вече се досещаш какво работя. И ти го казвам сериозно - поведението, което демонстрираш, НЕ Е ОК. Боли, когато се отнасяш пренебрежително, обиждаш и нараняваш хора, които имат наистина нужда от помощ. Нарече проблема ми насмешливо "проблем", в кавички. Това НЕ Е ОК и не е професионално.
Иди и потърси някой (мой) колега, защото това поведение не е професионално, обиждаш хора, които страдат, които са по 50 кила жени и са ужасени от двуметровия изрод, който ги заплашва, който преди ги е удрял и при подаден сигнал за съда доказателства няма. Имаш нужда да поговориш с някого. Един ден ще стигнеш дотам да отблъснеш всички от себе си. Д-р Първанов от Александровска ми е преподавал психиатрия и още практикува.

3. Полицията, която "няма отношение към случая", преди три часа арестува онзи за поредната заплаха, за която се оплаках. беше ме издебнал пред дома ми. Тоя път няма да му се размине, следователката ме увери. Явно е взимал и кокаин и е решил да е смел. Призовали са го за заплахата да дава (поредни) обяснения, държал се с полицията явно, както с мене, и сега ще лежи, дай Боже. Най-малкото за притежание и нападение над служител. Добре, че съм Дънинг-Крюгер, та оня ден ПАК подадох сигнал към тази полиция, която няма отношение към случая. И съжалявам за униформеното момиче, на което се е репчил. Жените са му слабост, милия.
Не си прав.
Разбирам, че са ти всякакви на главата, не искам да ми отговаряш, обиждай ме както решиш, но приеми, че си сгрешил в преценката си за мен сам за себе си и поне веднъж не отговаряй и не ме мачкай повече. Не бъди капак на всичко, каквото ми се случва. Емоционалното ми състояние е стабилно. Щастлива съм от това, че ще свърши. Няма да те занимавам повече.
Но нямам нужда от допълнителна болка и нагнетяване, и то от човек, когото съм попитала и съм оказала доверие. Задала съм въпрос - отговори, не казвай, че съм могла да съм нестабилна и да губя времето ти и не съди за това каква съм и какво съм по няколко изречения. Защото аз направих точно това, което и ти към мен. Не ти хареса.
Имай милост към хората, които са изплашени и те търсят, па дори да са Дънинг-Крюгери, емоционално нестабилни и какво ли още ще ме наречеш. А когато грешиш за интелекта и психиката на някого, просто замълчи.
Когато си зле и едва се държиш на краката си, и ни дойдеш при нас, емоционално нестабилните Дънинги, защото това ще се случи, не си неуязвим, тялото ти амортизира, а някой може и да те простреля пожелавам ти колегата да не се отнася така. При мен полицаи са ме питали и казвали пълни глупости За лекарства и добавки, но не ги гавря. Никога не са се държали, както ти към мене. Полиция, пожарна, лекари, ние сме първа линия за помощ и единствена надежда за някои хора. Ако не можаш да се държиш без обиди и насмешка, не си за редиците ни.
Helpme
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юни 2019, 17:37

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот dakota_ » 18 Юни 2019, 21:57

Medice, cura te ipsum!
Ако този форум ти помага да изпаднеш в ремисия и да се почувстваш по-добре и да ти олеква от споделеното, не спирай да пишеш!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот web002 » 25 Юни 2019, 21:13

Такова невежество блика от мненията на някои съфорумци, че вече наистина ме побиват тръпки от униформени разбойници и ушеви рекетьори, копнеещи да ни стрялят по улиците със стоп патрони при това съвсем безразборно - по майки, деца и бащи, блъскащи в делник и празник по 12 часа, за да изхранват семействата си, пребиваващи в Тикволандия. Плащаш си такса спокойствие на в подлеза на Централна гара на хулигана от 2-ро РУП - и си свиркаш. Така е по протокол. Вече.
Съветът ми към 'Helpme' е да си потърси правата по отношение на ухаещата на радиоактивни полицейски кубинки лавина от просташки мнения, изразени вследствие на зададените въпроси. Нека покажем на всеки бандит с пагони, че законът не го прави недосегаем и защитен от разследване и наказание. В една нормална държава самият писмен отказ от подбуждане на съответните действия и разследване при така изнесената информация, би следвало да се третира като силно притеснително обстоятелство, което може да доведе до разследване и оставки за съответните униформени разбойници. Отделно от това, не е редно и определно не е нормално да се говори на жена по вече демонстрирания унизителен, оскърбителен и обиден начин, вследствие на който един здрав човек може буквално да рухне психически и физически. Да вмениш на някого болестно състояние без да си медицинско лице, абсолютно и категорично е престъпление и обида, която следва да се "атакува" най-малкото чрез НЧХД. Подобно поведение, нарушаващо обществените норми на поведение, етикет, култура или както искате го наречете, не бива да бъде пренебрегвано!

Не съм цитирал имена, всяка прилика с действителни лица и събития да се третира като плод на болна фантазия и мислене.
"Ако не си на Персин, ще дробиш камъни на кариерата, моето момче... докато си жив", изругава ушанката милиционер, забивайки препикана кубинка в коляното на жертвата...
web002
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Ное 2018, 01:07

Re: Преследвач иска оръжие?

Мнениеот Весела » 02 Юли 2019, 17:46

dakota_ написа:Моят съвет е през почивните дни да се събираш с приятели, близки и роднини, да ангажираш съзнанието си с нещо, което ти доставя удоволствие и те кара да се отпуснеш и чувстваш добре, може това да се окаже ключа към разрешаване на "проблема" ти!


Хубав съвет,ама да не се събира с такива като тоя пикльо :D
Хванаха полицейски шеф пиян зад волана, взеха му книжката
Началникът на Шесто РУ в София Петър Василев отказал да даде проба за алкохол, свалили му номерата.
https://fakti.bg/bulgaria/391509-hvanah ... u-knijkata

Затворена тоалетна уволни полицейски шеф
https://www.24chasa.bg/novini/article/7535123

Голям цирк при вас :lol:
Весела
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Яну 2015, 09:34


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта