Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Мнениеот Vlado T » 19 Фев 2019, 14:40

Привет на всички колеги.Искам малко съвет как да процедирам , старши полицай съм в Софийската Жандармерия от 2 години,като цяло общо и в системата на МВР съм от толкова време, искам да ме преназначат към СДВР сектор Метрополитен.Когато постъпих на служба 2017г подписахме договор ,който гласи 3г в звеното в ,което си кандидатствал (дирекция Жандармерия) и 5 в МВР.Забелязвам,че масово колеги с по-малко стаж от мен в Жандармерията се преназначават стига някой да се обади за тях.Аз лично нямам такъв човек и ще се наложи да си изкарам и 3-те години преди да мога да изискам преназначаване.
Проблемът е там,че дори и след тези 3г по договор ,отново може директора на Софийската Жандармерия да не ми разпише.
Искам да Ви попитам при една такава нежелана от мен ситуация мога ли да обжалвам това негово решение ,при положение ,че не искам да работя повече в тази дирекция,нямам мотивация,желание за работа и съм си намерил място ,в което да ми е по-добре.
Ако може да ми дадете някакъв съвет ,който да ми е от ползва ще съм ви благодарен!
Vlado T
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2019, 14:35

Re: Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Мнениеот dakota_ » 20 Фев 2019, 16:21

При положение, че не желаеш да работиш повече в тази дирекция, пускаш едно заявление до Директора и го уведомяваш, че си изгубил мотивация за служба и не желаеш да служиш.
Мотивацията и желанието за служба е за МВР, а не мотивация за жандармерията или метрополитен и мисля, че никой няма да те задържа в МВР щом си изгубил желание и мотивация за служба!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Мнениеот XXX1 » 20 Фев 2019, 19:47

Защо така искаш да се махаш от Жандармерията, те повечето колеги гледат как да дойдат при вас, а ти искаш да се махаш :). В Жандармерията се вземат що-годе прилични пари, заради повечето командировки, освен това и бумащината е много по-малко...
Като полицай от Охранителна полиция ще ти пуши главата доста повече, да не говорим пък ако идеш в Криминална...
Но ти си знаеш, желая ти късмет, дано се осъществи желанието ти и да си доволен на новото място. ;)
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Мнениеот Vlado T » 20 Фев 2019, 23:01

Желание за служба в МВР имам,но в Жандармерията не.Не случайно има над 90 заявления за преназначаване в други звена в системата на МВР.Мисля,че ясно съм задал въпроса и очаквам адекватен отговор с ,който да ми помогнете.Благодаря!
Vlado T
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2019, 14:35

Re: Преназначаване от дир. Жандармерия в СДВР с-р Метрополитен

Мнениеот dakota_ » 20 Фев 2019, 23:18

Щом имаш желание за служба в МВР никой не ти пречи да служиш и продължаваш да служиш!
Преди две години си кандидатствал за служба в жандармерията и са те приели и назначили на служба в МВР!
Не си изпълнил още договорните си задължения и желанието ти за служба се е изпарило, това как се нарича според теб?
Знам, че има много заявления за преназначаване от жандармерията в "охранителна", но това е по причини, че много хора са дошли в МВР не да служат, а да търсят на хляба мекото. Простичко казано за твоя случай, да оформят и отглеждат голям задник в "охранителна"!
Адекватният отговор е, че заявлението за преназначение ще ти бъде одобрено, ако има налице служебна необходимост да бъдеш преназначен в друга дирекция!
Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта