Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот Makaveli » 30 Яну 2019, 02:00

Здравейте на всички и най-вече на служителите от системата на МВР. На скоро участвах в конкурс за назначаване на държавна служба за длъжността полицай-старши полицай. Стигнах до етап "изследване на психическа пригодност" или иначе казано психотест, за съжаление бях скъсан. Искам да попитам, мога ли да участвам в други конкурси за същата длъжност в следващите 6 месеца?
Makaveli
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2019, 01:50

Re: Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот кпц » 30 Яну 2019, 12:46

Щом участваш в конкурс, би трябвало да познаваш правилата, а не да питаш какви са!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот Makaveli » 30 Яну 2019, 12:56

Не мисля,че е грешно да се допитам и да получа съответно компетентно и структурирано мнение по въпроса ми. Моят апел е да се изказват мнения във форума, които да са от полза на потребителите.
Makaveli
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2019, 01:50

Re: Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот кпц » 31 Яну 2019, 10:49

Makaveli написа:...
Благодаря много, защото съм чувал че след като получиш оценка 'не покрива минималните изисквания' 6 месеца не можеш да се явяваш на психологическо изследване.

Уважаемий кандидат колега!
Ако разчитате само на това, което сте чули, то със сигурност не сте подходящ за служител на МВР.
Попрочетете малко: https://www.lex.bg/laws/ldoc/2136280257 и няма да има нужда да питате или чувате!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот Makaveli » 07 Фев 2019, 19:53

"Доп. - ДВ, бр. 25 от 2017 г., в сила от 24.03.2017 г.) Заключението "не покрива минималните изисквания за длъжността" от психологичното изследване в една конкурсна процедура е валидно за период 6 месеца, през който кандидатът не може да участва в други конкурси за назначаване на длъжност от същия вид по чл. 143 ЗМВР и същата основна дейност по чл. 6 ЗМВР или дейности по чл. 142, ал. 3 ЗМВР."
Makaveli
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2019, 01:50

Re: Въпрос относно изследване на психическа пригодност

Мнениеот кпц » 08 Фев 2019, 22:17

Така е доста по-добре. ;)
Прочитате, анализирате и чак тогава и ако има нещо неясно - питате.
Този начин е и добра тренировка за ума и паметта, които ще Ви са нужни при евентуално повторно кандидатстване.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта