От къде да си взема книжката

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

От къде да си взема книжката

Мнениеот Legendar12 » 05 Ное 2018, 01:04

Здравейте на всички имам нужда от помощ защото съм объркан и не съм наясно. Преди няколко дни на цариградско шосе в София , пред джъмбо , ме спряха за проверка . Всичко ми беше повече от изрядно документално и технически по автомобила. Никога не съм имал каквито или да е нарушения. Освен една глоба за паркиране в размер на 20 лв , от 16 - ти октомври. Знаех за глобата , но просто много неща ми се насъбраха напоследък , и просто наистина забравих да я платя , а съм имал 7 дни срок. Не бях наясно със закона и това , че се отнема свидетелството за неплатена толкова дребна глоба, знаех , че се отнема за глоби , но мислех , че става въпрос за насъбрали се глоби и в по голям размер. И служителя ми отне книжката и малкия талон на автомобила ми докато не си платя глобата . Тъй като беше през ноща нямаше къде да си платя глобата за да ми я върнат веднага. И останах на паркинга на джъмбо. Още на следващия ден си я платих . Но книжка не съм получил. Аз съм от област Пловдив , полицая който ми я отне ми каза до 2,3 дни да си я потърся в кат Пловдив. Минаха 5 дни и в кат няма нищо , и служителите там ми казаха ако си я искам по бързо да ида в София в районното от което са ми е взели. И в същия момент други служители ми казват, че дори и да ида никой няма да ми даде книжката а ще ми кажат да си я взема от Пловдив. Имам следните въпроси към вас и ще съм ви благодарен ако успеете да ми помогнете. Дори и да реша да ида в София и да си потърся книжката там , аз не знам от кое районно ми я отнеха , на акта пише само имената и адресите на полицаите и най отгоре пише '' Столична дирекция по вътрешните работи'' , никъде не пише от кое районно са и нямам никаква представа къде да ида да си я търся? Има ли някакъв телефон , на който мога да се обадя и да попитам за информация за случващото се,трябва да звънна в СДВР или в КАТ София ? Изключително много ще съм ви благодарен ако ми дадете някакъв съвет и напътствие какво да правя , защото книжката ми изкарва хляба и не мога да чакам цял месец , това ще нанесе изключително много поражения за работата ми и финансовото ми състояние.Благодаря ви ! :)
Legendar12
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2018, 00:49

Re: От къде да си взема книжката

Мнениеот Lord » 05 Ное 2018, 20:38

Legendar12 написа:...Преди няколко дни на цариградско шосе в София , пред джъмбо , ме спряха за проверка . Всичко ми беше повече от изрядно документално и технически по автомобила. Никога не съм имал каквито или да е нарушения. Освен една глоба за паркиране в размер на 20 лв , от 16 - ти октомври. ... Дори и да реша да ида в София и да си потърся книжката там , аз не знам от кое районно ми я отнеха , на акта пише само имената и адресите на полицаите и най отгоре пише '' Столична дирекция по вътрешните работи'' , никъде не пише от кое районно са и нямам никаква представа къде да ида да си я търся? Има ли някакъв телефон , на който мога да се обадя и да попитам за информация за случващото се,трябва да звънна в СДВР или в КАТ София ? ...


От провинцията съм и може да те подведа, но мисля, че след като на АУАН пише СДВР то трябва да опиташ в отдел "Пътна полиция" - СДВР, на сайта им е пълно с телефони на "вождове" и администрация. Внимавай да не сгрешиш, защото има и "Пътна полиция" в ОДМВР-София, но те работят в София област.
Имай предвид, че МВР работи със световно известната куриерска фирма "Star post" и е напълно възможно твоето СУМПС да пристигне в Пловдив след няколко седмици. ;)

Аз бих търсил директно в отдел ПП в СДВР. Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: От къде да си взема книжката

Мнениеот dakota_ » 07 Ное 2018, 09:24

Legendar12 написа:Изключително много ще съм ви благодарен ако ми дадете някакъв съвет и напътствие какво да правя , защото книжката ми изкарва хляба и не мога да чакам цял месец , това ще нанесе изключително много поражения за работата ми и финансовото ми състояние.Благодаря ви ! :)


Карай си автомобила да избегнеш пораженията за работата и финансовото си положение ;) , носи си АУАН и квитанцията с платената глоба и изчакай да ти пристигнат документите! Ако се случи след време да те глобят отново по някакъв повод, вече си натрупал опит от грешката си, отиваш и си плащаш наложената санкция веднага!
Успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron