Проблем с МПС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем с МПС

Мнениеот 40610 » 28 Май 2018, 01:46

Здравейте, наскоро продадох един автомобил, като при срещата ми с купувача му дадох всички документи на колата включително и големия талон, като уговорката ни беше до 1-2 дни да минем през нотариус, видя ми се съвестен човек и предположих, че няма да ме подведе. Две седмици по-късно, след доста обяснения, че нямал време и тн.Вече не вдига телефона. След много опити за разговор и доста писаници установявам, че няма намерение това да се случи.
Дори още по-притеснителното е, че видях няколко обяви на автомобила в сайтове, с допълнение "Спешно" и възнамерявам да изпратя приятел да го види. Какво мога да направя, така че да го накарам да го прехвърли или да го бракувам, за да не ми пристигнат от скъпите "честитки" или не дай Боже да го видя по новините?
ПС. Знам, че съм постъпил тъпо, да не го прехвърля веднага.За първи път продавам автомобил и не съм очаквал подобно нещо.
Извинявам се ако въпросът ми не е за тук.
40610
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2018, 01:23

Re: Проблем с МПС

Мнениеот dakota_ » 28 Май 2018, 17:38

Нищо не си продал, дал си автомобила без нотариално заверен договор за покупко-продажба и отговорността, и последствията са изцяло за твоя сметка!
Пусни му един СМС, че ще обявиш в полицията автомобила за откраднат и почти е сигурно, че ще се свърже с теб!
При положение, че не ти се обади пусни заявление, че автомобила е откраднат в едно с документите...и привечер подай един сигнал къде си забелязал откраднатия автомобил!
След това очаквай да се свържат с теб да си получиш обратно автомобила 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с МПС

Мнениеот кпц » 28 Май 2018, 21:51

...пусни заявление, че автомобила е откраднат в едно с документите...и привечер подай един сигнал къде си забелязал откраднатия автомобил!

...и отговорността, и последствията са изцяло за твоя сметка! ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта