Въпрос

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос

Мнениеот dirtyw0rkz » 16 Юли 2017, 16:39

Здравейте, снощи ме спряха КАТ за проверка и дрегера отчете 0.67 промила алкохол.
Отнеха ми книжката, талона и малкият талон на колата и съответно я спряха от движение.
Та въпроса ми е, понеже колата е на майка ми и и трябва за работа, но е регистрирана на името на баща ми, който не е в България, има ли някакъв вариант за обжалване или подаване на молба с, която да могат да върнат поне малкия талон на колата и да я пуснат в движение понеже колата се кара ежедневно за далечни разстояния, които разбира се изискват кола.
Разбира се ще си понеса последствията(глоба,лишаване от свидетелство за управление на МПС в срок (от 6месеца до 1година)) .
Благодаря предварително и моля само за компетентни отговори по темата!
dirtyw0rkz
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2017, 16:10

Re: Въпрос

Мнениеот dakota_ » 16 Юли 2017, 19:38

dirtyw0rkz написа:Здравейте, снощи ме спряха КАТ за проверка и дрегера отчете 0.67 промила алкохол.
Отнеха ми книжката, талона и малкият талон на колата и съответно я спряха от движение.
Та въпроса ми е, понеже колата е на майка ми и и трябва за работа, но е регистрирана на името на баща ми, който не е в България, има ли някакъв вариант за обжалване или подаване на молба с, която да могат да върнат поне малкия талон на колата и да я пуснат в движение понеже колата се кара ежедневно за далечни разстояния, които разбира се изискват кола.
Разбира се ще си понеса последствията(глоба,лишаване от свидетелство за управление на МПС в срок (от 6месеца до 1година)) .
Благодаря предварително и моля само за компетентни отговори по темата!


Бързаш да благодариш преди да си прочел отговора, а той няма да се хареса на майка ти, предполагам и на баща ти :)
Собственик на автомобила не е майка ти, а баща ти!
Собственика може да пусне една жалба срещу теб за противозаконно отнемане на автомобила, да образуват досъдебно производство срещу теб за извършеното престъпно деяние и ще върнат документите на автомобила на собственика.
Ако майка ти е предоставила автомобила да го управляваш и си управлявал в нетрезво състояние, тогава автомобила ще почива един месец, а майка ти ще ползва друг транспорт или ще стане пешеходец.
Твоите последствия ще си ги понесеш, а майка ти ще понесе нейните последствия...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта