Проблем с психично болен роднина

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем с психично болен роднина

Мнениеот jokop » 16 Юли 2017, 13:43

Здравейте, ще се опитам накратко да изложа проблема си ,като молбата ми е да обясните какви законови мерки мога да предприема.
Имам тежкоболна майка за която се грижа напоследък и психичноболен брат с всички признаци на параноя.От около година той е в Дания ,напоследък звъни от скрит номер и заявява че мафията била по следите му и искала да убие него и майка ми. Твърди че ще се прибере в България за да вземе майка ни и да я заведе в Дания ,където щял да се грижи за нея. Ако наистина дойде кави законови мерки мога да предприема за защитя майка ми?
jokop
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2017, 13:31

Re: Проблем с психично болен роднина

Мнениеот dakota_ » 16 Юли 2017, 21:13

jokop написа:Здравейте, ще се опитам накратко да изложа проблема си ,като молбата ми е да обясните какви законови мерки мога да предприема.
Имам тежкоболна майка за която се грижа напоследък и психичноболен брат с всички признаци на параноя.От около година той е в Дания ,напоследък звъни от скрит номер и заявява че мафията била по следите му и искала да убие него и майка ми. Твърди че ще се прибере в България за да вземе майка ни и да я заведе в Дания ,където щял да се грижи за нея. Ако наистина дойде кави законови мерки мога да предприема за защитя майка ми?


Психичното заболяване се доказва със съответните медицински документи или след освидетелстване. Не разбрах брат ти как иска да вземе майка ти, под мишница ли ще я носи, в куфар ли ще я опакова... как да вземе майка ти?
Майка ти трябва да се съгласи да тръгне за чужбина с брат ти и ако майка ти е дееспособна жена и доброволно тръгне с брат ти за чужбина, не може никой да попречи на това пътуване.
Теб никой не те задължава да отговаряш на повиквания от скрити номера, също не е задължително и да се чуваш по телефона с брат ти. Ако не ти харесва да слушаш глупости по телефона, просто не отговаряй на повикванията на брат ти.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с психично болен роднина

Мнениеот jokop » 17 Юли 2017, 05:59

Основния проблем е че майка ми е категорично против такова пътуване ,а как точно ще се опита да я вземе един психично болен човек мога само да гадая ,но ще е против волята и.
jokop
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2017, 13:31

Re: Проблем с психично болен роднина

Мнениеот dakota_ » 17 Юли 2017, 10:07

Мислех, че за теб е проблем, ако майка ти се съгласи да тръгне за чужбина, а то се оказва, че основният проблем е, че майка ти е категорично против такова пътуване. Какъв е точно проблема и сигурен ли си, че параноята е при брат ти /ако брат ти изобщо подозира за "проблема"/, а не преследва теб?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron