Народна Милиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Народна Милиция

Мнениеот Dzingibi » 09 Юни 2017, 18:38

Здравейте! Имам следния въпрос основно към служителите работили в системата на народната милиция. Има ли нещо вярно в така наречените разследвания на депутата от ГЕРБ Антон Тодоров и по специално в частта им пътнотранспортни произшествия преди 1989 и криминални престъпления. От изнесените данни (бюлетини за вътрешно ползване) или не знам какви си документи, които са автентични поне по неговите твърдения излиза, че загиналите при ПТП за година са много повече от колкото сега при 2,5 пъти МПС . Криминалната хроника цитирана от него посочва престъпления и по брой и по тежест съизмерими и даже надхвърлящи сегашното положение.
Държа да подчертая, че не целя някаква провокация а съм си започнал мое разследване понеже в един от документите има мой роднина.
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Народна Милиция

Мнениеот dakota_ » 09 Юни 2017, 20:51

Антон Тодоров е по-малък от мен на години и за него знам, че правеше хороскопи с една тетка по-голяма от него :)
Млади момко, когато четеш трябва да се научиш и да "вдяваш". Като казваш преди 1989, за какъв период от време става дума? След това да се поинтересуваш от майка си и баща си какъв е бил автомобилният парк за периода от време, след това да се поинтересуваш каква е била пътната инфраструктура.... и т.н..
След това да направиш една обратна връзка и да видиш, че не може да се правят сравнения за ПТП-тата и броя на пострадалите от ПТП преди 1989 год. и към момента. От тук следва, че ако Тодоров е писал в тази връзка, това е с цел да се връзват на думите му шушумиги и хора, които не могат да мислят.
Една от целите примерно е да се каже, вие хвалите много колко хубаво е било по времето на Живков, но вижте колко ПТП-та е имало и колко много жертви са се давали по пътищата ;) Дали са били много или малко това може да се сравнява само за периода преди 1989 год, когато автомобилният парк е бил един и същи и е управляван по една и съща пътна инфраструктура!
За престъпленията въпроса стои по същият начин...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Народна Милиция

Мнениеот dsuzunov » 09 Юни 2017, 21:55

Категорично, броят на ПТП за един и същ период от време, преди 89-т и сега не е съпоставим. Както не е съпоставим автопарка като бройка и вид МПС. За инфраструктура пък, изобщо няма да говорим.
Криминалните престъпления като видове и членове от НК са същите с лек превес на днешно време. Не за друго, а заради новите икриминирани нарушения. Управление на МПС след употреба на алкохол над 1.2 промила и най-новото - управление на нерегистрирано МПС. И убиистватасе извършват по същия начин, и изнасилванията и грабежите. Верно, има прогресивно развитие във видовете измами, но всичко на този свят се развива към по-ново, по-модерно. Престъпленията също. А, сетих се - тогава нямаше киберпрестъпления.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Народна Милиция

Мнениеот osata » 10 Юни 2017, 08:54

Аз бих добавил няколко точки по темата за ПТП.
Автомобилите, произведени през този век са много по-безопасни при ПТП.
Възможността за уведомяване и реакция на спешните центрове в днешно време става за минути след ПТП-то, поради съществуването на мобилни комуникации.
Напреднала медицина и апаратура в спешните центрове и спешните автомобили.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Народна Милиция

Мнениеот Dzingibi » 10 Юни 2017, 10:30

dakota_ написа:Антон Тодоров е по-малък от мен на години и за него знам, че правеше хороскопи с една тетка по-голяма от него :)
Млади момко, когато четеш трябва да се научиш и да "вдяваш". Като казваш преди 1989, за какъв период от време става дума? След това да се поинтересуваш от майка си и баща си какъв е бил автомобилният парк за периода от време, след това да се поинтересуваш каква е била пътната инфраструктура.... и т.н..
След това да направиш една обратна връзка и да видиш, че не може да се правят сравнения за ПТП-тата и броя на пострадалите от ПТП преди 1989 год. и към момента. От тук следва, че ако Тодоров е писал в тази връзка, това е с цел да се връзват на думите му шушумиги и хора, които не могат да мислят.
Една от целите примерно е да се каже, вие хвалите много колко хубаво е било по времето на Живков, но вижте колко ПТП-та е имало и колко много жертви са се давали по пътищата ;) Дали са били много или малко това може да се сравнява само за периода преди 1989 год, когато автомобилният парк е бил един и същи и е управляван по една и съща пътна инфраструктура!
За престъпленията въпроса стои по същият начин...


Така, че съм млад млад съм но и това е въпрос на гледна точка. Това е предпоставка но не достатъчно условие да съм глупав ;) За вдяването вдянал съм вече каквото трябва. Имам и известен поглед върху автопарка от онова време все пак шофьорския ми стаж започна на ГАЗ 53А после първия ми личен автомобил стана Москвич 2140Д и поне бегла представа мисля, че имам.
Баща ми е покойник вече 28 години и не мога да поразпитам а мнението на майка ми-дългогодишен член на партията и със свако член на разширения пленум е повече от ясно.
Иначе става дума за убитите и ранените по пътищата като абсолютна стойност за период от една година. Интересът ми е насочен до колко са истински представените от него документи а , че сметката не се връзва то се вижда от всеки. За криминалните престъпления обстановката е представена по подобен начин- брой в годишен план съпоставим със сегашния, не малък брой тежки и с много малка разкриваемост.
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Народна Милиция

Мнениеот dakota_ » 10 Юни 2017, 16:07

Dzingibi написа:
dakota_ написа:Антон Тодоров е по-малък от мен на години и за него знам, че правеше хороскопи с една тетка по-голяма от него :)
Млади момко, когато четеш трябва да се научиш и да "вдяваш". Като казваш преди 1989, за какъв период от време става дума? След това да се поинтересуваш от майка си и баща си какъв е бил автомобилният парк за периода от време, след това да се поинтересуваш каква е била пътната инфраструктура.... и т.н..
След това да направиш една обратна връзка и да видиш, че не може да се правят сравнения за ПТП-тата и броя на пострадалите от ПТП преди 1989 год. и към момента. От тук следва, че ако Тодоров е писал в тази връзка, това е с цел да се връзват на думите му шушумиги и хора, които не могат да мислят.
Една от целите примерно е да се каже, вие хвалите много колко хубаво е било по времето на Живков, но вижте колко ПТП-та е имало и колко много жертви са се давали по пътищата ;) Дали са били много или малко това може да се сравнява само за периода преди 1989 год, когато автомобилният парк е бил един и същи и е управляван по една и съща пътна инфраструктура!
За престъпленията въпроса стои по същият начин...


Така, че съм млад млад съм но и това е въпрос на гледна точка. Това е предпоставка но не достатъчно условие да съм глупав ;) За вдяването вдянал съм вече каквото трябва. Имам и известен поглед върху автопарка от онова време все пак шофьорския ми стаж започна на ГАЗ 53А после първия ми личен автомобил стана Москвич 2140Д и поне бегла представа мисля, че имам.
Баща ми е покойник вече 28 години и не мога да поразпитам а мнението на майка ми-дългогодишен член на партията и със свако член на разширения пленум е повече от ясно.
Иначе става дума за убитите и ранените по пътищата като абсолютна стойност за период от една година. Интересът ми е насочен до колко са истински представените от него документи а , че сметката не се връзва то се вижда от всеки. За криминалните престъпления обстановката е представена по подобен начин- брой в годишен план съпоставим със сегашния, не малък брой тежки и с много малка разкриваемост.


Първо трябва да направя уточнение, че никъде не съм те квалифицирал като глупав, защото нищо глупаво няма във въпросите ти. ГАЗ 53 е сериозна машина дори се произвеждаха в България :)
За период от една година примерно 1989 год. може да се сравнява с периода за 1988 год. или 1987 год., но не е уместно да се прави сравнение на ПТП през 1989 год. и примерно за 2016 год. който го прави да знаеш, че те манипулира.
За криминалните престъпления важи същото. По действащият НК на НРБ имаше в глава първа Престъпления срещу Народна република България чл.98, 104, 108, 109 това бяха членове свързани с режима на тоталитарната държава и по тях делата се водеха от следователи по ДС... имаше доста осъдени за престъпления по тези членове, сега това са отменени членове...
Имаше член за антисъветска пропаганда също отменен, имаше член за престъпления с/у реда на управление по него съдеха дисиденти и хора разпространяващи листовки и лозунги с/у управлението на държавата.... Сам разбираш, че в момента това не действа и респективно не може да се прави съпоставка. В новият НК на РБ има пък други нови членове и всякаква съпоставка между преди 1989 год. и сега е нереална и подвеждаща.
Факт е, че преди 1989 год. имаше в пъти по-голяма справедливост от сега и е факт, че съдиите бяха в пъти по-ефективни от сегашните и решенията им в пъти по-бързи и справедливи от сегашните!
Ако някой се изправи и ти каже обратното, попитай го защо те лъже!
Не е коректно също да се прави аналогия с разкриваемостта на престъпленията преди 1989 год. и сега. Както се казва самият научно-технически прогрес е различен. Ако преди 1989 год. изземването на ДНК е било "химера" сега нещата стоят по съвсем друг начин... като цяло техниката се смени, масова се ползват компютри... Нещата са несъпоставими като техника преди 1989 год и сега, а това оказва влияние и върху разкриваемостта на престъпленията.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Народна Милиция

Мнениеот Dzingibi » 14 Сеп 2017, 19:22

https://www.bgonair.bg/provokativno/201 ... -chast-1Z2 Въпросните твърдения вече и в предаване. Някой премълчава истината но аз не се наемам да взема страна просто червея на съмнението остава.
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта