Въпрос свързан с непълнолетни лица

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот adsff12 » 28 Май 2017, 23:23

Здравейте, работя като охранител във верига магазини и имаме проблеми с непълнолетни тинейджъри.
Проблема е свързан с това, че непрекъснато правят поразия - гонил съм ги като крадат от палетата, обръщат каси, хвърлят камъни. Викал съм полиция, но като видят патрулката и бягат.
Проблема тръгна от това, че ги видждаме как крадат в магазина и след касова зона ги спираме и сме викали родители и са си плащали откраднатото - вафлички, шоколади и т.н. Явно това, че постоянно ги хващаме не ги радва и вероятно ги провокира да вършат тези неща. Зимата целеха по магазина със снежни топки - викнахме полиция, но като видяха патрулката че идва избягаха. Многократно управителя ги е предупреждавал, но без успех. Имаше момент, когато ни целеха с камъни - естествено извън територията на обекта. Има записи, вижда се всичко.
Въпроса ми е - по какъв начин бих могъл да ги накарам да се спрат или поне да огранича. При спиране след касова зона понякога са оказвали съпротива, но автопатрула на охранителната фирма, за която работя е оказвал съдейтвие.
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2017, 13:06

adsff12 написа:Здравейте, работя като охранител във верига магазини и имаме проблеми с непълнолетни тинейджъри.
Проблема е свързан с това, че непрекъснато правят поразия - гонил съм ги като крадат от палетата, обръщат каси, хвърлят камъни. Викал съм полиция, но като видят патрулката и бягат.
Проблема тръгна от това, че ги видждаме как крадат в магазина и след касова зона ги спираме и сме викали родители и са си плащали откраднатото - вафлички, шоколади и т.н. Явно това, че постоянно ги хващаме не ги радва и вероятно ги провокира да вършат тези неща. Зимата целеха по магазина със снежни топки - викнахме полиция, но като видяха патрулката че идва избягаха. Многократно управителя ги е предупреждавал, но без успех. Имаше момент, когато ни целеха с камъни - естествено извън територията на обекта. Има записи, вижда се всичко.
Въпроса ми е - по какъв начин бих могъл да ги накарам да се спрат или поне да огранича. При спиране след касова зона понякога са оказвали съпротива, но автопатрула на охранителната фирма, за която работя е оказвал съдейтвие.


Какви са тези деца за да се знае какъв да бъде подхода към тях. Принципно като ги хванете, че са откраднали нещо, първият път добре се обаждате на родителите да им дадете шанс да се поправят. След това при повторна кражба се вика полицията да се предприемат възпитателни мерки спрямо тях.
Ако децата са от "тъмнозелените" оправия няма. В района ми има един голям магазин, който е в близост до жилища на "тъмнозелени" и са вдигнали ръце от комшулука си с тях... Единствената оправия е като хванете някои от тях да им направите задниците на събувалник, като гледате да е встрани от камерите и да не се вдига много шум. Друга оправия в такива случаи няма, това са плодовете на демокрацията...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот adsff12 » 29 Май 2017, 23:44

И от едните и другите. Знам, че като ме издразнат не мога да им слагам белезници освен в случайте регламентирани в ЗЧОД.
Е разбира се, ще си направа протокола за предаване на задържано лице, /незнам за непълнолетно лице важи ли/ въпроса е - дали това ще ги стресне. Напоследък и аз почвам да дигам ръце от тях. Проблема е, че не знам как ще реагират после след като им понашарим задниците.
Деца на демокрацията - ама без контролно. Хвалили са се на служители на магазина, че имали досиета и т.н. Напълно безконтролно са ги оставили родителите. На къде отива България
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот dakota_ » 30 Май 2017, 09:41

adsff12 написа:И от едните и другите. Знам, че като ме издразнат не мога да им слагам белезници освен в случайте регламентирани в ЗЧОД.
Е разбира се, ще си направа протокола за предаване на задържано лице, /незнам за непълнолетно лице важи ли/ въпроса е - дали това ще ги стресне. Напоследък и аз почвам да дигам ръце от тях. Проблема е, че не знам как ще реагират после след като им понашарим задниците.
Деца на демокрацията - ама без контролно. Хвалили са се на служители на магазина, че имали досиета и т.н. Напълно безконтролно са ги оставили родителите. На къде отива България


До момента си видял какво се случва като не "шарите" задници, остава да видиш какво ще се случи като "нашарите" някой друг задник :) Нали знаеш какво пише в Книгата на книгите, "Който жали пръчката си, мрази сина си; а който го обича, наказва го от детинство..." просто ще свършите работата на семейството.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот adsff12 » 30 Май 2017, 12:00

dakota_ написа:
adsff12 написа:И от едните и другите. Знам, че като ме издразнат не мога да им слагам белезници освен в случайте регламентирани в ЗЧОД.
Е разбира се, ще си направа протокола за предаване на задържано лице, /незнам за непълнолетно лице важи ли/ въпроса е - дали това ще ги стресне. Напоследък и аз почвам да дигам ръце от тях. Проблема е, че не знам как ще реагират после след като им понашарим задниците.
Деца на демокрацията - ама без контролно. Хвалили са се на служители на магазина, че имали досиета и т.н. Напълно безконтролно са ги оставили родителите. На къде отива България


До момента си видял какво се случва като не "шарите" задници, остава да видиш какво ще се случи като "нашарите" някой друг задник :) Нали знаеш какво пише в Книгата на книгите, "Който жали пръчката си, мрази сина си; а който го обича, наказва го от детинство..." просто ще свършите работата на семейството.

Да но преди това дали да не им сложа белезници, поне да не мърдат :D. Явно това само би ги оправило.
Благодаря за съвета
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот osata » 30 Май 2017, 22:41

Темата някак излиза от пътя и тръгва по едни черни пътища, където здвп не важи ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот adsff12 » 31 Май 2017, 00:00

Темата е доста полезна, тъй като тук влизат доста граждани, някои от които работят същото като мен и ще е полезно да се намери начин да се справят с такива "индивиди". Аз ако по закон знам, че мога да им слагам белезници само защото ми се издръвчат и крадат - досега да съм си решил проблемите ама уви. Закона си е закон и трябва да се спазва. Днес пак същите "индивиди" ги гоних, но успяха да ми се измъкнат. Направо няма спасение от тях.
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2017, 15:45

Преди доста години работех в една дирекция далече от родният ми град и живеех на квартира. Бях млад и енергичен и си бях купил велосипед да го карам след работа. Отделно от това имах и доста въдици, че тичах по реки и язовири на риба... Във входа имаше две хлапета, които яко тарашеха мази и тавани, но бяха неуловими :)
Случи се 2-3 пъти да им загрявам вратовете, но оправия никаква. Един ден излизам за риба и срещам единият от тях и директно му казвам, качвай се с мен в колата отиваме на риба... Погледна ме малко недоверчиво, но се качи и цял ден изкарахме на един язовир... Следващата седмица заедно с другото хлапе ги взех, този път и двамата отново на риба...
Резултата беше, че почнаха да поздравяват, кражбите секнаха и стана по-спокойно във входа :)
Опитай да се сближиш с тия хаймани, да ги почерпиш нещо, да се опиташ да говориш с тях... да пробваш пък по този начин какво ще се случи :)
Иначе аз си оставам на принципа, че с добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот brb » 31 Май 2017, 19:49

dakota_ написа:Иначе аз си оставам на принципа, че с добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума 8-)

Личният ми опит е показал, че принципът на Ал Капоне е в сила само за по-старото поколение. Сега е доста остарял и е неприложим във времената на соросоидалната демокрация и на женствените мъжленца. С пистолет в ръка в най-добрия случай ще получиш БХК и статии по вестниците, а може и да отнесеш някоя и друга условна за самоуправство или насилие.
Интелектът и моралът на днешните деца рязко намаляха, защото те са деца на родители, които пък родители са първите "демократично" отгледани деца, та затова трудно вдяват от личен пример.
Обучени на компютърни игрички, сегашните деца не правят разлика между реален живот и компютърна имагинерност, нямат онзи опит, който ние имахме от многочасовите ежедневни битки по улиците между кварталните банди. Биехме се, наранявахме се до кръв, стреляхме се с жилки с метални скоби или се целехме с калами с фунийки с топлийки, замеряхме се с карбидни бомбички или с фосфорни от главите на кибритени клечки, псувахме се като хамали, ама после си помагахме при нужда. Имахме морал и нравственост. Падналия не го ритахме, ако се предадеше.
Та затова, особено за индобългарските деца от шведски произход, вършат работа само забележките. Физическите! И насаме, без свидетели.
Който не е съгласен, или е от БХК, или си криви душата.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Въпрос свързан с непълнолетни лица

Мнениеот dsuzunov » 31 Май 2017, 20:40

И ти да кажеш нещо смислено, най-на края!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта