Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 27 Май 2017, 13:34

Преди повече от месец входирах жалба срещу въоръжено полицейско насилие в средата на април (описано в една друга моя тема тук) до Директора на ОДМВР и пак преди повече от месец осъществих лична среща с него в приемното му време и приведох факти в потвърждение на жалбата ми.
Досега не само, че нямам отговор, ами даже и не съм призован за снемане на писмени обяснения по случая. Вчера отидох в деловодството на ОДМВР и ми беше отговорено, че през последните 30 дена няма регистрирани извършени действия по жалбата ми.
Това ме навежда на мисълта, че в ОДМВР са установили основателност на жалбата ми и сега се опитват да потулят полицейското насилие срещу мен.
В СЛУЧАЯ КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА ЗА ПОМОЩ СРЕЩУ ПОЛИЦИЯТА, КОЯТО УЖ БИ ТРЯБВАЛО ДА МЕ ПАЗИ?
НЯКАКВИ ТЕЛЕФОНИ НА "ВЪТРЕШНА СИГУРНОСТ" ИЛИ ИНСПЕКТОРАТА КЪМ МВР - СОФИЯ?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот osata » 27 Май 2017, 14:20

http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135521015
- Глава осма.
ПРЕДЛОЖЕНИЯ И СИГНАЛИ



И защо нова тема, а не в старата, като причината е същата? Има още време за отговор. Нека компетентните служители си извършат проверката. Ако всеки пише по 20 жалби за едно и също нещо, после другите се чудят защо става бавно.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 27 Май 2017, 15:56

osata написа:http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135521015
- Глава осма.
ПРЕДЛОЖЕНИЯ И СИГНАЛИ
И защо нова тема, а не в старата, като причината е същата? Има още време за отговор. Нека компетентните служители си извършат проверката. Ако всеки пише по 20 жалби за едно и също нещо, после другите се чудят защо става бавно.


Благодаря! Но ...
1. Именно в чл. 57 АПК е вписано, че на ЖАЛБА отговорът е от 7 дена до 1 месец, в зависимост от сложността, а за удължаване на срока трябва да бъда изрично уведомен (това не е в сила, защото лично се информирах в деловодството, че няма удължаване на срока).
Аз не съм подавал сигнал или предложение, че срокът да е по-дълъг.
СЛЕДОВАТЕЛНО, СРОКЪТ ОТ ЕДИН МЕСЕЦ Е ИЗТЕКЪЛ.

2. Пиша в нова тема, защото старата се разводни от онзи "дакота", който само се заяжда и обижда.
ДАНО ДА НЕ ПИШЕ И ТУК, ЗАЩОТО ЯВНО СИ КЛАТИ КРАКАТА СЕГА ОТ СКУКА В ПОЛИЦИЯТА И СЕ ЧУДИ КАКВО ДА ПРАВИ!

3. Пак по визирания от Вас АПК, имам срок от един месец, който сега тече, за да се жалвам до висшестоящия административен орган спрямо ОДМВР, а това е - МВР-София. Иначе губя право на отговор на жалбата си.

4. Както вече написах по-горе, ЦЕЛИ ТРИДЕСЕТ ДЕНА НИКОЙ НИЩО НЕ Е НАПРАВИЛ ПО ЖАЛБАТА МИ!
А тя не е стандартна - касае въоръжено полицейско насилие. А 20 жалби по проблема не съм написал, а само една жалба досега. Самият АПК ме задължава да напиша жалба до МВР-София в срок, който сега тече.

... нещо да съм сгрешил в написаното по-горе ...

П. П. Лошото в ситуацията ми е, че:
АКО ПИША ДО МВР, то само ще настървя полицаите от нападението срещу мен да ме нападнат пак, а и ще настроя срещу мен колегите им полицаи;
АКО НЕ ПИША ДО МВР, то ще изгубя всякакви права над жалбата си и полицаите от нападението срещу мен ще си помислят, че съм мухльо и отново ще ме атакуват.
... гадна работа ...
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2017, 16:19

brb написа:П. П. Лошото в ситуацията ми е, че:
АКО ПИША ДО МВР, то само ще настървя полицаите от нападението срещу мен да ме нападнат пак, а и ще настроя срещу мен колегите им полицаи;
АКО НЕ ПИША ДО МВР, то ще изгубя всякакви права над жалбата си и полицаите от нападението срещу мен ще си помислят, че съм мухльо и отново ще ме атакуват.
... гадна работа ...


Лошото в цялата ситуация е, че умираш от страх. Ако не те е страх дай ми входящият номер по жалбата си и кажи за коя ОДМВР става дума. Докато си клатя краката по цял ден ще ти съдействам да получиш отговор по жалбата си.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 27 Май 2017, 16:57

dakota_ написа:
brb написа:П. П. Лошото в ситуацията ми е, че:
АКО ПИША ДО МВР, то само ще настървя полицаите от нападението срещу мен да ме нападнат пак, а и ще настроя срещу мен колегите им полицаи;
АКО НЕ ПИША ДО МВР, то ще изгубя всякакви права над жалбата си и полицаите от нападението срещу мен ще си помислят, че съм мухльо и отново ще ме атакуват.
... гадна работа ...


Лошото в цялата ситуация е, че умираш от страх. Ако не те е страх дай ми входящият номер по жалбата си и кажи за коя ОДМВР става дума. Докато си клатя краката по цял ден ще ти съдействам да получиш отговор по жалбата си.

Дакота, още др. Ленин е написал да не вярваме на нищо, което прочетем в интернет, та затова не ти вярвам. Нито ти си такъв, за какъвто се представяш, нито аз съм такъв, за какъвто ме имаш.
Ама съм бил убиван многократно, та вече съм претръпнал. Сега ще те видим какво можеш.
На трети юни изтича крайният срок по АПК (не видях да има специален срок по ЗМВР), в който имам право на жалба до МВР-София срещу мълчаливия отказ на ОДМВР по жалбата ми, та се надявам дотогава да получа отговор. Надявам си се, значи ...
Жалбите ми са две (защото са две различни деловодства в две различни сгради) с абсолютно еднакъв текст от 19.04.2017 г., та поне на едната да имам отговор ми е достатъчно:
До Директора на ОДМВР - Пловдив с вх. № 812102-898 с осъществена лична среща в приемното време и
До Началника на отдел "Охранителна полиция" към ОДМВР - Пловдив с вх. № УРИ 237200-3052 с осъществена лична среща в приемното време.
... тъкмо ще ми имаш адреса, та ще може да пием по една каса бира и после ще се надплюваме кой ще хвърли по-надалече ...

П. П. Жалбата ми е къса и читаема, точно на една страничка и е озаглавена "Срещу: Полицейско насилие и опит за убийството ми", което е достатъчно красноречиво, за да ѝ се реагира бързо.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2017, 18:22

Да ти кажа честно, не съм разговарял с Ленин и не знам какво е писал за интернет :) Явно водиш интересна комуникация с Ленин в интернет 8-)
От цялата работа излиза, че ти си получил отговори по жалбите си. Имал си среща с Директора на ОДМВР и след това си имал среща и със зам.директора на ОДМВР. Принципно сигнали и жалби подадени повторно по въпроси, които са разгледани и има решение не се разглеждат. Не знам какъв срок чакаш да изтече, но ако смяташ, че срещу теб е извършено престъпление напиши жалба до прокуратурата. Не знам дали знаеш, но прокуратурата следи за спазване на законността... Понеже си високоинтелигентно момче, с повече подробности по функциите на прокуратурата може да се запознаеш с чл. 127 КРБ.
Желая ти успех, ако в БГ не постигнеш успех, не малко хора са постигнали успех в Европейският съд по правата на човека 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 27 Май 2017, 18:49

dakota_ написа:От цялата работа излиза, че ти си получил отговори по жалбите си. Имал си среща с Директора на ОДМВР и след това си имал среща и със зам.директора на ОДМВР. Принципно сигнали и жалби подадени повторно по въпроси, които са разгледани и има решение не се разглеждат. Не знам какъв срок чакаш да изтече, но ако смяташ, че срещу теб е извършено престъпление напиши жалба до прокуратурата. Не знам дали знаеш, но прокуратурата следи за спазване на законността...

Така си и мислех - че само се дуеш и лъжеш. Въздух под налягане си, Дакота. Поне всички те прочетоха, че не си държиш на думата и не си мъж, а нещо друго!
Никакъв отговор не съм получил от никого.
ВЪОРЪЖЕНА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА ОТ НЕИДЕНТИФИЦИРАНИ ЛИЦА В ПОЛИЦЕЙСКИ УНИФОРМИ СЕ ОПИТА ДА МЕ УБИЕ! АЗ ГИ ОБВИНЯВАМ ПИСМЕНО В ОПИТ ЗА УБИЙСТВО, КОЕТО Е СЕРИОЗНО НАБЕДЯВАНЕ, НО ПОЛИЦИЯТА ПРИКРИВА СЛУЧАЯ.
Аз се жалвам, ама глас в пустиня. Явно ще трябва да премина Рубикон и да разкажа публично за случая.
От това ще загубя време, нерви и здраве, но полицията ще загуби повече.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2017, 19:12

brb написа:
dakota_ написа:От цялата работа излиза, че ти си получил отговори по жалбите си. Имал си среща с Директора на ОДМВР и след това си имал среща и със зам.директора на ОДМВР. Принципно сигнали и жалби подадени повторно по въпроси, които са разгледани и има решение не се разглеждат. Не знам какъв срок чакаш да изтече, но ако смяташ, че срещу теб е извършено престъпление напиши жалба до прокуратурата. Не знам дали знаеш, но прокуратурата следи за спазване на законността...

Така си и мислех - че само се дуеш и лъжеш. Въздух под налягане си, Дакота. Поне всички те прочетоха, че не си държиш на думата и не си мъж, а нещо друго!
Никакъв отговор не съм получил от никого.
ВЪОРЪЖЕНА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА ОТ НЕИДЕНТИФИЦИРАНИ ЛИЦА В ПОЛИЦЕЙСКИ УНИФОРМИ СЕ ОПИТА ДА МЕ УБИЕ! АЗ ГИ ОБВИНЯВАМ ПИСМЕНО В ОПИТ ЗА УБИЙСТВО, КОЕТО Е СЕРИОЗНО НАБЕДЯВАНЕ, НО ПОЛИЦИЯТА ПРИКРИВА СЛУЧАЯ.
Аз се жалвам, ама глас в пустиня. Явно ще трябва да премина Рубикон и да разкажа публично за случая.
От това ще загубя време, нерви и здраве, но полицията ще загуби повече.


Чети какво си написал, освен ако не си излъгал:
До Директора на ОДМВР - Пловдив с вх. № 812102-898 с осъществена лична среща в приемното време и
До Началника на отдел "Охранителна полиция" към ОДМВР - Пловдив с вх. № УРИ 237200-3052 с осъществена лична среща в приемното време.


По време на срещата мълчахте и се гледахте или имаше въпроси и отговори ?
Какво ти казаха Директора и Зам.директора на ОДМВР като изложи пред тях фактическата обстановка описана по твои думи?
Съвсем коректно те питам за да разберат всички за какво става дума!
Отделно от срещата с горните лица, защо не писа жалба до прокуратурата и да поискаш от прокуратурата наказателно преследване на виновните по твои думи лица от състава на полицията?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 27 Май 2017, 20:27

dakota_ написа:
brb написа:
dakota_ написа:От цялата работа излиза, че ти си получил отговори по жалбите си. Имал си среща с Директора на ОДМВР и след това си имал среща и със зам.директора на ОДМВР. Принципно сигнали и жалби подадени повторно по въпроси, които са разгледани и има решение не се разглеждат. Не знам какъв срок чакаш да изтече, но ако смяташ, че срещу теб е извършено престъпление напиши жалба до прокуратурата. Не знам дали знаеш, но прокуратурата следи за спазване на законността...

Така си и мислех - че само се дуеш и лъжеш. Въздух под налягане си, Дакота. Поне всички те прочетоха, че не си държиш на думата и не си мъж, а нещо друго!
Никакъв отговор не съм получил от никого.
ВЪОРЪЖЕНА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА ОТ НЕИДЕНТИФИЦИРАНИ ЛИЦА В ПОЛИЦЕЙСКИ УНИФОРМИ СЕ ОПИТА ДА МЕ УБИЕ! АЗ ГИ ОБВИНЯВАМ ПИСМЕНО В ОПИТ ЗА УБИЙСТВО, КОЕТО Е СЕРИОЗНО НАБЕДЯВАНЕ, НО ПОЛИЦИЯТА ПРИКРИВА СЛУЧАЯ.
Аз се жалвам, ама глас в пустиня. Явно ще трябва да премина Рубикон и да разкажа публично за случая.
От това ще загубя време, нерви и здраве, но полицията ще загуби повече.


Чети какво си написал, освен ако не си излъгал:
До Директора на ОДМВР - Пловдив с вх. № 812102-898 с осъществена лична среща в приемното време и
До Началника на отдел "Охранителна полиция" към ОДМВР - Пловдив с вх. № УРИ 237200-3052 с осъществена лична среща в приемното време.


По време на срещата мълчахте и се гледахте или имаше въпроси и отговори ?
Какво ти казаха Директора и Зам.директора на ОДМВР като изложи пред тях фактическата обстановка описана по твои думи?
Съвсем коректно те питам за да разберат всички за какво става дума!
Отделно от срещата с горните лица, защо не писа жалба до прокуратурата и да поискаш от прокуратурата наказателно преследване на виновните по твои думи лица от състава на полицията?

Дакота, задаваш контролни въпроси като стар полицай. Прекрасно знаеш, че пред висш полицай / шеф се говори кратко и ясно, без подробности. Изясних проблема - какво е станало и какво моля. Получих уверение, че ще се назначи проверка и ще получа отговор в срок. Те не можеха да ми кажат и друго, защото току-що бях входирал жалбите.
Но мина повече от месец и се оказа, че са ме излъгали, защото даже и не ме призовават за обяснения.
Срещите осъществих, за да наблегна на истинността и сериозността на случилото се, както и да направя визуален контакт с цел установяване от тяхна страна на стабилното ми състояние. Нищо повече и не съм очаквал от тези срещи.

Не желая да причинявам някому неприятности, а и имах МЪЖКАТА ДУМА на двамата висши полицай, че ще имам отговор в срок. Затова и не клепах никого пред прокуратурата.
Винаги се поставям на мястото на редовия полицай. Някой шеф им е наредил да ме обработят, но случайността спаси живота ми. Не бих желал да пострада изпълнителят, защото полицаят изпълнява заповед. ИСКАМ ГЛАВАТА НА КУКЛОВОДА!

Сега виждам, че съм излъган и това ме нахъси. Хора сме, грешим всички. Но лъжата е първоосновата на всяко престъпление и затова трябва да си държим на думата. Поне тези, които се чувстваме мъже.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2017, 22:43

От теб научавам, че директор и зам. директор на ОДМВР са висши полицаи, но както кажеш за да си по-спокоен и да не задълбаваш по темата ;)
Понеже се занимавам с такива случаи, поне аз обичам да се говори точно, ясно и изчерпателно, задавам допълнителни въпроси, записвам си, проверявам факти и обстоятелства, изслушвам и двете страни и чак тогава се взима становище по жалбата или сигнала.
Имай предвид, че ако е образувано дисциплинарно производство нещата няма да приключат в рамките на месец. Комисията ще реши дали и кога да те разпита по повод подадената жалба и ред други неща, които не те касаят и никой не е длъжен да ти дава отчет за тях.
Иначе Кукловода е интересен филм, отмъщението на Тулон си заслужава гледането, но не залитай прекалено по кукловодите 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта