Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот osata » 27 Май 2017, 22:47

brb написа:
osata написа:http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135521015
- Глава осма.
ПРЕДЛОЖЕНИЯ И СИГНАЛИ
И защо нова тема, а не в старата, като причината е същата? Има още време за отговор. Нека компетентните служители си извършат проверката. Ако всеки пише по 20 жалби за едно и също нещо, после другите се чудят защо става бавно.


Благодаря! Но ...
1. Именно в чл. 57 АПК е вписано, че на ЖАЛБА отговорът е от 7 дена до 1 месец, в зависимост от сложността, а за удължаване на срока трябва да бъда изрично уведомен (това не е в сила, защото лично се информирах в деловодството, че няма удължаване на срока).
Аз не съм подавал сигнал или предложение, че срокът да е по-дълъг.
СЛЕДОВАТЕЛНО, СРОКЪТ ОТ ЕДИН МЕСЕЦ Е ИЗТЕКЪЛ.
.....


Повтарям за "ГЛАВА ОСМА" - Предложения и сигнали. чл.57 от АПК няма нищо със случая. Вече няма Жалби, а има Сигнали. Както и вече няма МОЛБА, а има ЗАЯВЛЕНИЕ, защото никой на никого не се моли, а заявява или изисква своето желание. Дали пише отгоре "Жалба", "Тъжба", "Недоволство"... всичко това се приема за Сигнал съгласно АПК.


Чл. 121. Решението по сигнала се взема най-късно в двумесечен срок от постъпването му. Когато особено важни причини налагат, срокът може да бъде продължен от по-горестоящия орган, но с не повече от един месец, за което се уведомява подателят.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 29 Май 2017, 15:33

Добре, osata!
Приемам, че си прав, въпреки че двумесечен срок за разследване на елементарно доказано полицейско насилие с деклариран опит за убийство звучи като опит за прикриване на престъплението.
Ще изчакам още 20 дена до изтичане на двумесечния срок за отговор.
Но, като знам как действа мафията, очаквам да кажат, че не са могли да ме намерят и че аз съм виновен за липсата на отговор. Нищо чудно и да ме обявят за ОДИ.
Та затова всяка седмица минавам през деловодството за проверка. Днес, все още, нямаше движение по жалбата ми.
След 20 дена ще си позволя пак да пусна тук един пост. Засега - довиждане!
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dsuzunov » 29 Май 2017, 18:04

brb написа: доказано полицейско насилие с деклариран опит за убийство звучи като опит за прикриване на престъплението.

Кой ги доказа тези твърдения?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 29 Май 2017, 21:09

brb написа:Добре, osata!
Приемам, че си прав, въпреки че двумесечен срок за разследване на елементарно доказано полицейско насилие с деклариран опит за убийство звучи като опит за прикриване на престъплението.
Ще изчакам още 20 дена до изтичане на двумесечния срок за отговор.
Но, като знам как действа мафията, очаквам да кажат, че не са могли да ме намерят и че аз съм виновен за липсата на отговор. Нищо чудно и да ме обявят за ОДИ.
Та затова всяка седмица минавам през деловодството за проверка. Днес, все още, нямаше движение по жалбата ми.
След 20 дена ще си позволя пак да пусна тук един пост. Засега - довиждане!


Така си мислиш, че няма движение по жалбата ти...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 30 Май 2017, 11:46

dsuzunov написа:
brb написа: доказано полицейско насилие с деклариран опит за убийство звучи като опит за прикриване на престъплението.

Кой ги доказа тези твърдения?

Доказано е и самите полицейски органи са съгласни с това, поради мълчанието им вече над ЧЕТИРИДЕСЕТ дена на писменото ми и подписано от мен обвинение срещу тях самите (мълчанието винаги е знак на съгласие, а в случая - и на гузна съвест у тези, у които е останала малко такава!). За толкова време всякакви улики ще изчезнат, а и самите полицаи-убийци биха ме елиминирали като заплаха.
Добре, че съм си постоянно въоръжен, добре обучен и решителен да стрелям на поражение дори и по престъпници в полицейска униформа, та само това ги спира от саморазправа.
ТА НАЛИ, АКО НЕ БЯХ ПРАВ, ОТДАВНА ДА СА МЕ РАЗЧЕКНАЛИ - НАЙ-МАЛКОТО С РАЗПИТИ!
Между другото, г-н Узунов, аз бях и при Вас, чаках Ви пред вратата на работното Ви място, но Вие бяхте зает и срещата ни не се състоя.
В случай, че някога имате възможност и желание, то с удоволствие бих дошъл пак.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 30 Май 2017, 11:57

dakota_ написа:
brb написа:Добре, osata!
Приемам, че си прав, въпреки че двумесечен срок за разследване на елементарно доказано полицейско насилие с деклариран опит за убийство звучи като опит за прикриване на престъплението.
Ще изчакам още 20 дена до изтичане на двумесечния срок за отговор.
Но, като знам как действа мафията, очаквам да кажат, че не са могли да ме намерят и че аз съм виновен за липсата на отговор. Нищо чудно и да ме обявят за ОДИ.
Та затова всяка седмица минавам през деловодството за проверка. Днес, все още, нямаше движение по жалбата ми.
След 20 дена ще си позволя пак да пусна тук един пост. Засега - довиждане!


Така си мислиш, че няма движение по жалбата ти...

Не си мисля, а виждам - вече над ЧЕТИРИДЕСЕТ дена никой не ми се е обадил, въпреки че всяка седмица отивам и до двете деловодства за справка! За толкова време щяха да разплетат и най-законспирираната афера.
А за срока от 2 месеца по АПК, просто не е възможно да бъде спазен, след като имаме 40 дена умишлено ма'ане на краката.
Дакота, нали уж щеше да обезпечиш отговор по жалбата ми, а?
Нали уж за това ти дадох входящия номер на жалбата ми с името и адреса ми?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dsuzunov » 30 Май 2017, 22:00

Между другото, г-н Узунов, аз бях и при Вас, чаках Ви пред вратата на работното Ви място, но Вие бяхте зает и срещата ни не се състоя.

Не сме от една порода с вас...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот osata » 30 Май 2017, 22:33

brb написа:Не си мисля, а виждам - вече над ЧЕТИРИДЕСЕТ дена никой не ми се е обадил, въпреки че всяка седмица отивам и до двете деловодства за справка! За толкова време щяха да разплетат и най-законспирираната афера.
А за срока от 2 месеца по АПК, просто не е възможно да бъде спазен, след като имаме 40 дена умишлено ма'ане на краката.
Дакота, нали уж щеше да обезпечиш отговор по жалбата ми, а?
Нали уж за това ти дадох входящия номер на жалбата ми с името и адреса ми?


40 дни са нищо. Само медиите си мислят, че като стана Г.К. шеф на митниците и на втория ден хванал голям канал.... големите неща се точат с месеци, събират се данни, доказателства, привличат се свидетели..... по филмите и в българските медии не е така, но в реалността е малко по-скучно и бавно.
Ако чисто хипотетично предположим, че има група от полицаи, извършващи поръчкови убийства, то.... цялата операция би траела минимум 6-7 месеца. Лошото е, че понякога т.н. свидетели говорят повече отколкото трябва и с действията си помагат на отсрещната страна.
Спокоен съм, както и напълно убеден, че цялата причина, поради която е написана темата, е най-вероятно ( умните хора винаги оставят 1% ) плод на сблъсък между два характера - гражданин и полицай, които не са успели "да разделят сламата". Иначе казано не успели да си премерят размера на пищовите в кобура.
За да не изгубят интерес читателите, да поддържаме темата, не се разбра какъв е мотивът за неуспешния опит? Жена, диаманти, политик, печалба от тотото, непуснат мигач? :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 31 Май 2017, 07:04

osata написа:
brb написа:Не си мисля, а виждам - вече над ЧЕТИРИДЕСЕТ дена никой не ми се е обадил, въпреки че всяка седмица отивам и до двете деловодства за справка! За толкова време щяха да разплетат и най-законспирираната афера.
А за срока от 2 месеца по АПК, просто не е възможно да бъде спазен, след като имаме 40 дена умишлено ма'ане на краката.
Дакота, нали уж щеше да обезпечиш отговор по жалбата ми, а?
Нали уж за това ти дадох входящия номер на жалбата ми с името и адреса ми?


40 дни са нищо. Само медиите си мислят, че като стана Г.К. шеф на митниците и на втория ден хванал голям канал.... големите неща се точат с месеци, събират се данни, доказателства, привличат се свидетели..... по филмите и в българските медии не е така, но в реалността е малко по-скучно и бавно.
Ако чисто хипотетично предположим, че има група от полицаи, извършващи поръчкови убийства, то.... цялата операция би траела минимум 6-7 месеца. Лошото е, че понякога т.н. свидетели говорят повече отколкото трябва и с действията си помагат на отсрещната страна.
Спокоен съм, както и напълно убеден, че цялата причина, поради която е написана темата, е най-вероятно ( умните хора винаги оставят 1% ) плод на сблъсък между два характера - гражданин и полицай, които не са успели "да разделят сламата". Иначе казано не успели да си премерят размера на пищовите в кобура.
За да не изгубят интерес читателите, да поддържаме темата, не се разбра какъв е мотивът за неуспешния опит? Жена, диаманти, политик, печалба от тотото, непуснат мигач? :D

Много логичен пост! Жалко, че не се познаваме, защото винаги е полезно да се комуникира интелектуално.
Иначе, случаят съвсем не е такъв.
Първо, принципно не си губя времето с дребни неприятности. Вече съм в залеза си и ми остава малко време за глупости. А и съм се научил, че 90 % от проблемите се саморазрешават.
Второ, никога не съм виждал нито един от тримата полицаи. Та затова личният елемент отпада.
Трето, три часа преди опита за убийство бях в София. А събитието стана в Община Раковски, из пловдивските села и даже и аз не съм знаел 3 часа по-рано че ще бъда там. За да ме издирят трима полицаи на мястото с конкретни указания означава само едно - СРС и проследяване с GPS. Е, да, знам, че звуча параноично налудничаво, но КОГАТО ЕЛИМИНИРАШ НЕВЪЗМОЖНОТО, ТО ОСТАВА ВЪЗМОЖНОТО, КОЛКОТО И ДА Е НЕВЕРОЯТНО ТО!
Четвърто, не си обсъждам проблемите публично. За да стигна дотук, си има много сериозна причина и тя е, че не видях друга алтернатива, освен да се хвана за сламка с надежда, че някъде има "добро ченге", което ще ми помогне.
Пето, всеки вижда на какви унижения в момента се самоподлагам. Би трябвало да съм притиснат до стената, за да го правя. Даже и лични срещи взех да пробвам с тук пишещите, но "не сме били една порода". Е, лично мнение, но винаги пораждам страх у хората. ОГРОМЕН СТРАХ! На третия етап. На първия етап на запознанството винаги ми се подиграват и надсмиват, а на втория изпитват почуда и неразбиране.
И накрая, шесто, причината за перманентните опити за убийството ми е прекалено сложна, за да я обсъждам публично. От десетилетия съм с допуск до класифицирана информация и предпочитам да отнеса някои факти в могилата. По-добре е простолюдието да живее в неведение. Затова опростявам случая и търся САМО отговор на "сигнала" си. Нали така е правилно, осата?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2017, 15:31

brb написа:Дакота, нали уж щеше да обезпечиш отговор по жалбата ми, а?
Нали уж за това ти дадох входящия номер на жалбата ми с името и адреса ми?


Нали по този повод ти казах, че се работи по жалбата ти, иначе няма откъде да знам за да ти кажа.
Нещата обаче се оказват, че не са точно така както ги описваш. Отделно сега включваш и допуск до класифицирана информация какъвто допуск нямаш. В крайна сметка при такива разминавания опита ми подсказва, че става дума за хипохондрия от твоя страна. Отговор по жалбата си обезателно ще получиш!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron