Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 31 Май 2017, 20:09

dakota_ написа:
brb написа:Дакота, нали уж щеше да обезпечиш отговор по жалбата ми, а?
Нали уж за това ти дадох входящия номер на жалбата ми с името и адреса ми?


Нали по този повод ти казах, че се работи по жалбата ти, иначе няма откъде да знам за да ти кажа.
Нещата обаче се оказват, че не са точно така както ги описваш. Отделно сега включваш и допуск до класифицирана информация какъвто допуск нямаш. В крайна сметка при такива разминавания опита ми подсказва, че става дума за хипохондрия от твоя страна. Отговор по жалбата си обезателно ще получиш!

Досега смятах, че си обезверен циник, съсипан от гадостите на професията и намиращ отдушник в поройния сарказъм.
Сега виждам, че си изгубил чувството за реална оценка на ситуацията и няма смисъл повече да ти вярвам. Което е лошо. Доверието е най-скъпата стока на моралния пазар.
Само за инфо: не си проверявал нищо, защото обясних на съответните хора, че имам допуск и те са го проверили. Фактът, че твърдиш обратното, означава, че не си в час.
Днес, например, си изгубих сума ти време да анализирам СРС-та по интересна "канзаска врътка". Международни гангстери внасят от Латинска Америка през Холандия в България кокаин. С шлепове по река Дунав. Скрити в комбайни. В специално преработени скоростни кутии и добре напоени със смазка, за да не се надушат от кучетата. Е, на петия комбайн ги хванали, макар и само с 60 кила. Звучи като на филм, ама е истина. Хващат ги, защото конкуренцията ги издава на Интерпол, че ползват стари комбайни, без достатъчно резервни части за България. СМЯХ!
Интересното е после. Пускат ги под гаранция и те духват. И в момента сме само с кокаина. И 5 комбайна. Без разплетен чорап. А големият въпрос е: тия, дето са ги пуснали да избягат, колко още гадове ще пуснат безнаказано, докато аз и ти се дъвчем на тема "отговор на жалба"?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2017, 22:48

За съжаление рязкото затопляне на времето ти действа противопоказно и след кратък период на ремисия отново си на фаза. Вземи мерки и посети ОПЛ да ти даде направление за специалист. Вземи СРС-тата да ги обсъдите по време на прегледа и дано помогнат да ти бъде поставена окончателната диагноза.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот сигма3 » 01 Юни 2017, 14:19

Не,че ще можеш да дадеш смислен отговор,но да попитам. От какъв зор ,ако някой ще иска да те "оправи", ще е действащ полицай и то на смяна?
И ако искаха да го направят,дали щеше да пишеш сега простотии тук?
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 02 Юни 2017, 16:40

сигма3 написа:Не,че ще можеш да дадеш смислен отговор,но да попитам. От какъв зор ,ако някой ще иска да те "оправи", ще е действащ полицай и то на смяна?
И ако искаха да го направят,дали щеше да пишеш сега простотии тук?

Уважаеми сигма3,
Многократно отговарях на този въпрос. Ще отговоря пак, само защото желая да оцелея и да стигна до Кукловода.
Действащият полицай на смяна е длъжен да изпълни дадената му заповед. Лошото на родната система е, че е длъжен да изпълни и всяка УСТНА заповед, а после няма да има доказателства, че му е била дадена. Хайде да пробваш да си поискаш писмена заповед от началника си някой път, а?

Да речем, че началникът ти казва: "Имаме сведения, че на Великден, 16.04.2017 г., около обяд, в 14:00 часа, лицето ... (това съм аз) ще се намира еди къде си. Лицето е обявено за ОДИ и е особено опасно. Няколко групи колеги работят по случая, но е неоткриваемо. Спрямо него се прилагат в момента СРС и чрез GPS контролираме придвижването му. Опитен планинар и ни се изплъзва постоянно в трудно достижими местности. Шест пъти е обявяван за ОДИ и е имал няколко мерки за неотклонение. Притежава няколко огнестрелни оръжия и е добре обучен. Задържан е многократно и е разследван с 15 ДП досега. Бъдете много внимателни и при необходимост незабавно предприемете всякакви възможни законни мерки за неутрализирането и задържането му. Изпращам екип от трима въоръжени колеги с МПС да го издирите.".

Хайде сега да се спрем и да помислим. Ти как би реагирал на такава заповед и как би действал, като видиш срещу себе си това лице?
Мен, демек! Защото ВСЯКА БУКВА ОТ ГОРНОТО Е ИСТИНА!

----------------------------
Уважаеми сигма3, ако полицаите искаха да ГО направят, каквото и да значи това "ГО", то ще ти припомня Николай Хайтов: "Едно е да ИСКАШ, друго е да МОЖЕШ, трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!".
Трудно е да убиеш, даже и по заповед. Първият път. Е, донякъде - и вторият. После претръпваш. А в горецитирания случай това бяха полицаи от РУ в Раковски, твърди католици. Да убиеш точно на връх Великден ... хммм, това е твърде голям грях ...
ДРУГИ ВЪПРОСИ?

-----------------------

За "простотиите" няма да коментирам. Само, Уважаеми сигма3, ще те попитам дали желаеш да публикувам имената на всички полицаи с адресите им, работили по случая с няколкото тона кокаин, вкаран в страната ни чрез комбайни? И после пуснали гадовете, които тровят децата ни!
ЗАЩОТО ВЗЕ ДА МИ СЕ ПОВРЪЩА ОТ ПРОДАЖНИ ЧЕНГЕТА!
И няма да издържа и ще избухна като Сноудън, като избълвам цялата класифицирана информация, с която разполагам, пък нека после ми ебат мамата. Ще започна да говоря в съда и цялата пяна ще изплува ... ооох, фантазии ... е, затова искат да ме елиминират, защото не съм продажен, а знам МНОГО ... апропо, някой от вас, тук четящите, да е слушал нещо за базите данни "Вихър" и "Витоша" ... преди около 30 години аз ги ъпдейтвах ... на дибейз ... на меки дискети ...

Убихте България, не разбрахте ли? Какво ще оставим на децата ни?
Защото вчера срещам един уважаван от мен полицай, който ме гледа в очите насаме и ми казва, че греша, пишейки тук. Питам го защо греша и какво би направил на мое място. Отговаря ми: "Ти си знаеш.".
Ама хора, чакайте малко, де!
Нали уж полицията трябваше да защитава лоялните граждани от престъпниците?
Какво става сега - излиза, че полицията защитава престъпниците от лоялните граждани.
А когато лоялният гражданин се оплаче от полицията, следва БРАДВА!
Не искам да живея като червей, разберете ме! Не искам! Писна ми!
Аз съм Човек! Българин! Истински Българин!
А вий .. вий сте (четете Ботев!) ...
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dakota_ » 02 Юни 2017, 18:17

brb написа:
сигма3 написа:Не,че ще можеш да дадеш смислен отговор,но да попитам. От какъв зор ,ако някой ще иска да те "оправи", ще е действащ полицай и то на смяна?
И ако искаха да го направят,дали щеше да пишеш сега простотии тук?

Уважаеми сигма3,
Многократно отговарях на този въпрос. Ще отговоря пак, само защото желая да оцелея и да стигна до Кукловода.
Действащият полицай на смяна е длъжен да изпълни дадената му заповед. Лошото на родната система е, че е длъжен да изпълни и всяка УСТНА заповед, а после няма да има доказателства, че му е била дадена. Хайде да пробваш да си поискаш писмена заповед от началника си някой път, а?

Да речем, че началникът ти казва: "Имаме сведения, че на Великден, 16.04.2017 г., около обяд, в 14:00 часа, лицето ... (това съм аз) ще се намира еди къде си. Лицето е обявено за ОДИ и е особено опасно. Няколко групи колеги работят по случая, но е неоткриваемо. Спрямо него се прилагат в момента СРС и чрез GPS контролираме придвижването му. Опитен планинар и ни се изплъзва постоянно в трудно достижими местности. Шест пъти е обявяван за ОДИ и е имал няколко мерки за неотклонение. Притежава няколко огнестрелни оръжия и е добре обучен. Задържан е многократно и е разследван с 15 ДП досега. Бъдете много внимателни и при необходимост незабавно предприемете всякакви възможни законни мерки за неутрализирането и задържането му. Изпращам екип от трима въоръжени колеги с МПС да го издирите.".

Хайде сега да се спрем и да помислим. Ти как би реагирал на такава заповед и как би действал, като видиш срещу себе си това лице?
Мен, демек! Защото ВСЯКА БУКВА ОТ ГОРНОТО Е ИСТИНА!

----------------------------
Уважаеми сигма3, ако полицаите искаха да ГО направят, каквото и да значи това "ГО", то ще ти припомня Николай Хайтов: "Едно е да ИСКАШ, друго е да МОЖЕШ, трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!".
Трудно е да убиеш, даже и по заповед. Първият път. Е, донякъде - и вторият. После претръпваш. А в горецитирания случай това бяха полицаи от РУ в Раковски, твърди католици. Да убиеш точно на връх Великден ... хммм, това е твърде голям грях ...
ДРУГИ ВЪПРОСИ?

-----------------------

За "простотиите" няма да коментирам. Само, Уважаеми сигма3, ще те попитам дали желаеш да публикувам имената на всички полицаи с адресите им, работили по случая с няколкото тона кокаин, вкаран в страната ни чрез комбайни? И после пуснали гадовете, които тровят децата ни!
ЗАЩОТО ВЗЕ ДА МИ СЕ ПОВРЪЩА ОТ ПРОДАЖНИ ЧЕНГЕТА!
И няма да издържа и ще избухна като Сноудън, като избълвам цялата класифицирана информация, с която разполагам, пък нека после ми ебат мамата. Ще започна да говоря в съда и цялата пяна ще изплува ... ооох, фантазии ... е, затова искат да ме елиминират, защото не съм продажен, а знам МНОГО ... апропо, някой от вас, тук четящите, да е слушал нещо за базите данни "Вихър" и "Витоша" ... преди около 30 години аз ги ъпдейтвах ... на дибейз ... на меки дискети ...

Убихте България, не разбрахте ли? Какво ще оставим на децата ни?
Защото вчера срещам един уважаван от мен полицай, който ме гледа в очите насаме и ми казва, че греша, пишейки тук. Питам го защо греша и какво би направил на мое място. Отговаря ми: "Ти си знаеш.".
Ама хора, чакайте малко, де!
Нали уж полицията трябваше да защитава лоялните граждани от престъпниците?
Какво става сега - излиза, че полицията защитава престъпниците от лоялните граждани.
А когато лоялният гражданин се оплаче от полицията, следва БРАДВА!
Не искам да живея като червей, разберете ме! Не искам! Писна ми!
Аз съм Човек! Българин! Истински Българин!
А вий .. вий сте (четете Ботев!) ...


Подчертах това, което хипотетично би казал началника и това е голям смях :lol: При такава ситуация се включва СОБТ, а кой може да разпорежда на СОБТ е разписано в ЗМВР 8-) , но в никой случай няма да бъдат пратени полицаите от Раковски при такава ситуация!
След това, няма задържане с устна заповед ;) защото отговорността е на този, който задържа лицето и той иска писмена заповед. Може да го задържи по своя преценка и попълва съответните документи и носи съответната отговорност по закон.
До тук издишаш и си смешен 8-)
Това, което си ъпдейтвал не съществува!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот dsuzunov » 02 Юни 2017, 18:22

Изображение
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот сигма3 » 02 Юни 2017, 21:16

dsuzunov е казал,каквото може да се каже в една снимка:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот Border_Officer » 02 Юни 2017, 21:44

brb написа:Трудно е да убиеш, даже и по заповед. Първият път. Е, донякъде - и вторият. После претръпваш. А в горецитирания случай това бяха полицаи от РУ в Раковски, твърди католици. Да убиеш точно на връх Великден ... хммм, това е твърде голям грях ...
ДРУГИ ВЪПРОСИ?


Това за убиването от опит ли го знаеш или така казват бабите в селската бакалия? Какво значение има дали е Великден или друг ден, ако са тръгнали да те убиват денят няма никакво значение, целта е важна.
Послушай колегите писали преди мен и отиди се прегледай при лекар докато не е станало късно, ако вече не е късно!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот XXX1 » 02 Юни 2017, 22:00

В България в последно време стана модерно всеки да разбира от футбол, политика, а сега виждам и от полиция. Свидетели сме на поредния дървен философ, който си мисли, че е професор на тема сигурност, вътрешен ред, полицейска работа, права на човека и какво ли още не...
Разбира се, живеем в свободна и демократична държава и всеки има правото да се жали срещу когото/което пожелае, но какъв е ефекта, от това, вече втора тема да ни занимава с глупостите си, вместо да си чака отговор от "жалбата"? Освен оплитане в собствените си глупости, както и освежаване на чувството за хумор на колегите в тези жеги, аз друг ефект не виждам. И честно казано, се чудя защо досега модераторите не са му сложили един бан, но нейсе, нали и ние сме демократичен форум.

Сега, към brb - господине, сериозно, прегледайте се! Като ви гледам разсъжденията, според скромното ми мнение, имате нужда най-малкото от психолог!
Че положението е...
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Какъв е срокът за отговор на жалба срещу полицейско насилие?

Мнениеот brb » 03 Юни 2017, 10:48

Благодаря на всички за топлите слова!
Тъкмо днес получих свръхкратък отговор на жалбата си:
" ... се извърши проверка, при която не се установиха незаконосъобразни действия от страна на служителите на РУ МВР Раковски по повод извършеното от тях на 16.04.2017 г. в изпълнение на правомощията им действие на основание чл. 70 ал. 1 т. 2 от ЗМВР и с оглед обявяването Ви за ОДИ ...".
Разбрах три неща:
1. Тук, в този форум, не може да се получи човешки отговор, а всички се нахвърлят да разкъсват човека.
2. Всеки полицай може безнаказано да те срещне, разчекне, унижи и подложи на физическо насилие. А при жалба винаги неговите началници ще го защитят.
3. Макар и обявен за ОДИ и задържан "за проверка" на улицата, аз сега съм си свободен, добре въоръжен с огнестрелни оръжия и обяснявам на всички приятели за същността на българската "полиция", чието ЕДИНСТВЕНО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ Е ДА ЗАЩИТАВА ПРЕСТЪПНИЦИТЕ.
----------------
В изпроводяк, пак не разбрах, за какво беше цялата патаклама срещу мен, АКО НЕ Е БИЛА С ЦЕЛ УБИЙСТВО?
А към всички суперексперти, отправям следния риторичен въпрос:
Ако аз съм виновен в нещо, то защо сега съм на свобода?
Ако опиталите се да ме убият полицаи са невинни, то следва ли, че разчекването на улицата, пребъркването без протокол за това и опита за убийство е узаконена практика в родната "полиция"?
Ако не искат да ме убият, то защо ме обявяват постоянно за ОДИ, след като не се крия, а даже търся полицията за отговор на жалбата си?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта