Въпрос към служителите на МВР?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот Pavloff55555 » 17 Май 2017, 15:35

Здравейте ,

Кандидатствах в акемията на МВР още близката 2012 г. , след като си взех всички изпити , успеха не ми достигна и не бях приет.
От тогава се минаха вече 4 г. завърших Технически - Университет София , вече съм Инженер и в момента допълвам с магистратура , но децката ми мечта не ми дава мира и за това ви пиша тук , въпроса ми е следния:
Изчетах доста неща , от които общо взето ми стана боза в главата и не разбрах абсолютно нищо , та да преминем към въпроса:
Има ли как човек с висше образование , да кандидатства при вас , защото дочух , че обучението на човек с висше е съкратено на 2 години ? , ако има как , какви специалности имам право да запиша ? и каква е процедурата като цяло.

Надявам се на адекватни отговори , няма смисъл от тип коментари " всичко го има в сайта " и т.н , аз не съм служител на МВР а сайта е направен да се разбира точно от такива лица , за това права тема за да ми обясните как се случва нещата .

Благодаря предварително !!!
Поздрави !
Pavloff55555
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Май 2017, 15:28

Re: Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот кпц » 17 Май 2017, 21:12

Защо трябва да кандидатстваш за обучение, след като оная ти мечта е била да работиш?
Направо участвай в конкурс, ама трябва да подобриш качеството на писане! ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот dakota_ » 17 Май 2017, 22:03

Pavloff55555 написа:Здравейте ,

Кандидатствах в акемията на МВР още близката 2012 г. , след като си взех всички изпити , успеха не ми достигна и не бях приет.
От тогава се минаха вече 4 г. завърших Технически - Университет София , вече съм Инженер и в момента допълвам с магистратура , но децката ми мечта не ми дава мира и за това ви пиша тук , въпроса ми е следния:
Изчетах доста неща , от които общо взето ми стана боза в главата и не разбрах абсолютно нищо , та да преминем към въпроса:
Има ли как човек с висше образование , да кандидатства при вас , защото дочух , че обучението на човек с висше е съкратено на 2 години ? , ако има как , какви специалности имам право да запиша ? и каква е процедурата като цяло.

Надявам се на адекватни отговори , няма смисъл от тип коментари " всичко го има в сайта " и т.н , аз не съм служител на МВР а сайта е направен да се разбира точно от такива лица , за това права тема за да ми обясните как се случва нещата .

Благодаря предварително !!!
Поздрави !


Детските мечти са едно, а реалността е съвсем друго. Казвам ти го като на пич, човек завършил технически университет и станал инженер трябва да не става нищо от него като инженер, че да се яви на конкурс за полицай :) Друг вариант е толкова да го мързи да работи, че само за полицай да става и за нищо друго :)
Кажи какъв е проблема при теб, че не искаш да работиш по специалността, която си придобил, а си решил да работиш нещо, което може да се работи с всякаква диплома 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот dsuzunov » 18 Май 2017, 11:03

Аз не искам да работя с полуграмотни хора. Остават ми още малко години в МВР и сегашните неграмотници са ми предостатъчни.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот XXX1 » 18 Май 2017, 21:17

Pavloff55555 написа:Здравейте ,

Кандидатствах в акемията на МВР още близката 2012 г. , след като си взех всички изпити , успеха не ми достигна и не бях приет.
От тогава се минаха вече 4 г. завърших Технически - Университет София , вече съм Инженер и в момента допълвам с магистратура , но децката ми мечта не ми дава мира и за това ви пиша тук , въпроса ми е следния:
Изчетах доста неща , от които общо взето ми стана боза в главата и не разбрах абсолютно нищо , та да преминем към въпроса:
Има ли как човек с висше образование , да кандидатства при вас , защото дочух , че обучението на човек с висше е съкратено на 2 години ? , ако има как , какви специалности имам право да запиша ? и каква е процедурата като цяло.

Надявам се на адекватни отговори , няма смисъл от тип коментари " всичко го има в сайта " и т.н , аз не съм служител на МВР а сайта е направен да се разбира точно от такива лица , за това права тема за да ми обясните как се случва нещата .

Благодаря предварително !!!
Поздрави !



Това е текст на човек, завършил висше образование, инженер. Забележете колко грешки има, като се има в предвид, че не ми се занимаваше да му поправям пунктуационните грешки, а само правописните...Тук май в пълна сила важи онази приказка - "Като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на лекар.".
Към Pavloff55555 - нищо лично, вероятно си добро и интелигентно момче, но наблегни по-сериозно на правописа и езиковата култура, ако искаш да работиш в полицията, че както каза колегата по-горе, аман от неграмотни или полуграмотни кандидати.
И накрая един въпрос, от чисто любопитство, не се заяждам - как успя да завършиш ТУ-София с този правопис бе човек. :) Поздрави и бъди здрав!
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Въпрос към служителите на МВР?

Мнениеот PAOLON » 22 Май 2017, 23:10

като се има в предвид,

Доста грамотно.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта