Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот osata » 30 Апр 2017, 09:47

brb - смятам, че започваш да прекаляваш. Този форум има правила, и при още една закана за срещи и уреждане на ...всъщност не знам какво имаш да уреждаш и с кого, само защото не е споделил мнението ти, ще бъдеш баннат.
Ще се радвам да споделиш напълно миролюбиво за кое РУ-МВР се отнася ситуацията, за да мога да се обадя на началника и да го похваля за действията на патрулните му полицаи при проверка на въоръжено лице, което явно изпитва някаква агресия и си позволява да се заканва и заплашва със среща непознати му потребители в интернет форум.

А иначе униформеният служител не е длъжен да се легитимира със служебна карта, а може само със служебния знак, поставен на униформата му, който има индивидуален номер. http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/0F8FC2B4 ... l81_83.pdf
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот сигма3 » 30 Апр 2017, 09:53

brb написа:ЗОБВВПИ - Чл. 60. (1) Забраняват се:
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта или в барабана;
Така че - МОЖЕ ДА СЕ НОСИ ОРЪЖИЕ ЗА САМООХРАНА С ПАТРОН В ЦЕВТА, защото не е забранено. Е, полицаите нямат право, защото за тях си има отделна забрана.

Второ, нарушаваш инструкцията по-горе, ако не ми се легитимираш, преди да ме проверяваш или задържаш. Вече се срещнах лично с Началника на нарушилите я униформени и чакам да разбера наказанията им. САМО ЗНАКЪТ НЕ Е ДОСТАТЪЧНА ЛЕГИТИМАЦИЯ! И ти ли искаш среща?

Трето, престани да обиждаш. Глупаво е и цапаш честта на мундира.

И накрая, не се крия, въпреки че си полицай и силата е в теб. При желание, винаги мога да дойда при теб лично сам в РУП или където желаеш. Очаквам да не се криеш и ти, защото зад клавиатурата всички сте Рамбовци, а иначе ви е шубе от обикновени цигани.
Затова официално ти изпратих покана по ЛС да се видим когато и където желаеш. Ще се криеш ли от мен, шимширика?

Дай нормативната база на тази "забрана" :)))
Знакът е достатъчна легитимация!! Прочети,ограмоти се и тогава се излагай:).
И какво мислиш да правиш на тази "среща" ...заповядай,отговорих ти на личното.
бонус:
http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/0F8FC2B4 ... l81_83.pdf
обърни внимание на ИЛИ !!! Като за теб :служебна карта ИЛИ с личен знак. Ако и сега не стоплиш,няма за кога!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 11:03

Четете по-добре сами това, което пишете:
(2) Преди извършването на проверките полицейските органи:
1. се представят, като съобщават длъжността си, фамилното име и структурата, в която работят;
2. се легитимират със служебна карта или личен знак;
3. уведомяват лицата, спрямо които се предприема проверката, за основанията и целта на действията си.
Още веднъж:
НЯМАШЕ знак, НЯМАШЕ карта, НЯМАШЕ представяне, НЯМАШЕ уведомяване.
За какво ще ги хвалите?
Освен това, цитираният текст е "ПРОЕКТ"!
Толкова ли нямате реалния текст, КОЙТО АЗ ГО ПЕЙСТНАХ?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 11:15

osata написа:brb - смятам, че започваш да прекаляваш. Този форум има правила, и при още една закана за срещи и уреждане на ...всъщност не знам какво имаш да уреждаш и с кого, само защото не е споделил мнението ти, ще бъдеш баннат.
Ще се радвам да споделиш напълно миролюбиво за кое РУ-МВР се отнася ситуацията, за да мога да се обадя на началника и да го похваля за действията на патрулните му полицаи при проверка на въоръжено лице, което явно изпитва някаква агресия и си позволява да се заканва и заплашва със среща непознати му потребители в интернет форум.

А иначе униформеният служител не е длъжен да се легитимира със служебна карта, а може само със служебния знак, поставен на униформата му, който има индивидуален номер. http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/0F8FC2B4 ... l81_83.pdf


Уважаеми "осата", не прекалявам с нищо. Твоят "дакота" ме обиди многократно публично и прояви желание да провери психическото ми здраве. Затова и пожелах среща с него - на СЛУЖЕБНО място, пред свидетели негови колеги, ЗА ДА МУ ДАМ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ. НЕ съм писал, че искам разправа или някакво разчистване на сметки, НЕ ми приписвай деяния, които не съм извършил!
Считам, че с поведението си "дакота" уронва имиджа на българския полицай.
На основание на какви данни ти сега твърдиш, че проявявам форма на някаква агресия?
------------------------
В тази тема поставих въпрос за законовата реакция на въоръжен гражданин, когато униформен нелегитимирал се му нарежда да се обърне и разкрачи.
Като реакция, НИКОЙ тук не даде отговор, а ВСИЧКИ се нахвърлихте върху мен с цел да ме смачкате.
Е, ТАЯ НЯМА ДА СТАНЕ!
ЗАЩО НЕ ПРЕДУПРЕДИШ НЕГО ДА НЕ ОБИЖДА НЕПРЕДИЗВИКАНО, А СЕ НАХВЪРЛЯШ ВЪРХУ МЕН?
Защо не си помислите малко защо се срива все повее и повече имиджът на българския полицай?
Аз ще Ви кажа - защото полицията НЕ защитава редовите хора, а защитава престъпниците!
Защото, когато редови гражданин, като мен, се обърне към полицай за помощ и ссъдействие (както аз сега направих тук), то всички полицаи, вкупом, като глутница чакали, се навърляте върху него, за да го унищожите!
Не помислихте ли, че с поведението си само засилвате общата тенденция?
Имам доста приятели и на всички разправям случая и опи8свам Вашата реакция. Тя е доста показателна.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот dakota_ » 30 Апр 2017, 12:30

brb написа:
dakota_ написа: Виждаш ли колко си смотан, да мъкнеш пистолет под мишницата в жегите и да не смееш да застреляш трима човека, които не се легитимират, а те нападат и те дупят с разкрачени крака. За какво мъкнеш тоя пистолет като си смотан и не знаеш кога да го ползваш. Потърсиш ли помощ от медицината и попаднеш ли на правилният специалист,ще усетиш, че постепенно ще почне да ти олеква. Ще почнеш да разбираш какво и как да правиш и в един момент ще ти просветне и няма да се сетиш да мъкнеш пистолет нито под мишниците, нито където и да е по теб.
Станеш ли господар на страха си, от жалък страхливец какъвто си в момента, ще почнеш да минаваш за куражлия 8-)

Уважаеми "дакота", никога не споря с простаци, защото това означава, че и аз съм такъв. Но ти си позволяваш прекалено много обиди и грубости на публично място към мен, което цапа честта на мундира и трябва да ти отговоря, защото този форум се чете от немалко хора и даваш лош пример за полицай.
Не е смелост да застреляш някого. Не мисля като теб и не съм свикнал като теб да застрелвам хората, преди да разбера какви са. Напротив, за десетките години с оръжие съм го употребил само два пъти, и то - без да стрелям, а го извадих само с цел респектиране на едни мутри с джип.
За мен е смелост да имаш мъжеството да вземеш правилното решение и да избягаш, без да нараниш някого, защото спечелената битка е избегнатата битка. Да избягаш. въпреки че имаш оръжие и въпреки че си прав - това е хладнокръвна и смела постъпка (разбира се, ако няма опасност за други хора). Не ходя по трупове, а по земята, за разлика от теб.
Да, знам, че бях унизен пред доста хора от униформените, като се надупих и разкрачих по тяхна заповед! Да, изпитах доста неприятни чувства! Но имах ледения мозък и хромникелови нерви да не реагирам по неадекватен начин. Затова и Началникът на РУП и КОС-аджията ми е дал разрешителното - защото знаят, че знам да боравя с оръжие. Те са взели правилното решение и ме познават добре.
Обидите ти срещу мен говорят за ТВОЯТ СТРАХ ОТ МЕН. Ти си пуснал корени на стола си зад бюрото и си се откъснал от реалния живот. а постовете ти са пълни с високомерие над "нисшите цивилни".
Затова, за втори път ТЕ ПРИЗОВАВАМ ДА СЕ СРЕЩНЕМ КЪДЕТО И КОГАТО КАЖЕШ. Ти си полицай и силата е в теб, но не ме страх, ще дойда и в РУП, и където искаш.
Ако продължава да те е шубе от мен и страхливо да бягаш от среща с мен, то поне не ме обиждай. Иначе непрекъснато след всеки твой пост ще настоявам за среща със страхливеца "дакота", който е Крали Марко само зад анонимността на компютъра, който е само един клавиатурен Рамбо!


Продължаваш да манифестираш с характеропатията си и да се фрустрираш, което е признак за сериозни психически проблеми, които те газят и не ти дават покой.
Ето ти една тема от форума viewtopic.php?f=16&t=5163&p=63203 в която в качеството ти на простак и правно неграмотен субект се опитваш да даваш съвети и да спориш с полицейски служител, който знае какво пише и е работил по Закона за народната милиция!
С ползване на чужда помощ и след посещение при медицински специалист, ако ти се помогне ще имаш възможност да оцениш простотията си по темите, които захващаш.
Този форум е най-популярният полицейски форум и се посещава както от колеги, така и от граждани, които поставят въпроси и получават отговори.
Само ти имаш проблеми с този форум и само ти не си доволен от отговорите, които получаваш, но проблема не нито в мен, нито във форума. Проблема е изцяло в твоя "телевизор", ремонтирай го и и ще видиш, че живота е хубав.
Пожелавам ти бързо да излекуваш страха си и от жалък страхливец да се превърнеш в пълноценен граждани.
Вярвай в полицията, това сме хората, които по всяко време 24 часа в денонощието работим за теб и те уважаваме толкова, колкото ти ни уважаваш!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот сигма3 » 30 Апр 2017, 17:25

Според мен е редно да са те задържали по Чл. 72. (1) т. 3 от ЗМВР
Явно няма да вденеш нищо,по-добре потърси помощта на специалист и за доброто на всички продай оръжието и повече никога не докосвай такова!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 17:51

сигма3 написа:Според мен е редно да са те задържали по Чл. 72. (1) т. 3 от ЗМВР
Явно няма да вденеш нищо,по-добре потърси помощта на специалист и за доброто на всички продай оръжието и повече никога не докосвай такова!

Не разбирам защо продължавате да обиждате човек, който се е обърнал за помощ към Вас с въпрос.
Още повече, че аз не се крия и не желая да съм анонимен. Нося си отговорност за думите и действията и не ме е страх, за разлика от останалите клавиатурни Рамбовци тук.
Е, добре, изгонихте ме от този форум. Да видим какво постигнахте?
С действията си причинихте вреда за мен и вреда за имиджа на полицията пред цивилните, които четат тези редове.
Постигнахте полза само в собствените си очи, като доказахте, че полицаите могат да упражняват само неинтелигентна груба сила, без да съобразяват какви ще са последиците от прилагането ѝ.
Нещо друго постигнахте ли? Ще ме коригирате ли или пак ще обиждате?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот сигма3 » 30 Апр 2017, 18:11

Точно това правим!!! Помагаме ти ,защото човек,който иска да стреля по полицаи определено има нужда от помощ. Ние само те насочваме към специалиста,който може да ти даде такава. Нашата работа е друга ,част от нея си видял.
Поговори с психиатър,махни оръжието и нещата ще са малко по-добре.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 18:23

сигма3 написа:Точно това правим!!! Помагаме ти ,защото човек,който иска да стреля по полицаи определено има нужда от помощ. Ние само те насочваме към специалиста,който може да ти даде такава. Нашата работа е друга ,част от нея си видял.
Поговори с психиатър,махни оръжието и нещата ще са малко по-добре.

Не искам да стрелям по полицаи и никога не съм написал такава дивотия. Честният полицай-професионалист заслужава уважение и всеки трябва да му помага при възможност.
Само попитах едно нещо и повтарям въпроса си ПО-ЯСНО, останал досега без отговор:

АКО ЗАКОННО ВЪОРЪЖЕН ЦИВИЛЕН БЪДЕ БЕЗПРИЧИННО СПРЯН НА УЛИЦАТА ОТ УНИФОРМЕН (който НЕ се представя, НЕ се легитимира, НЕ съобщава причината за спирането), КОЙТО ЗАПОВЯДВА ЦИВИЛНИЯТ ДА СЕ ОБЪРНЕ И РАЗКРАЧИ С РЪЦЕ НА СТЕНАТА, ТО КАКВА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАКОННАТА РЕАКЦИЯ НА ВЪОРЪЖЕНИЯ ЦИВИЛЕН? АМИ АКО СА ТРИМА ТАКИВА УНИФОРМЕНИ И НИКОЙ НЕ СЕ ПРЕДСТАВЯ (както беше при мен)?
(униформеният отказва да се легитимира и представи при поискване от цивилния, а се приближава застрашително към цивилния и е значително по-едър от него)

... толкова ли е трудно да получа отговор, вместо да чета лични нападки ...
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот сигма3 » 30 Апр 2017, 18:33

чл.64 (4) (Доп. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Разпорежданията на полицейския орган са задължителни за изпълнение, освен ако налагат извършването на очевидно за лицето престъпление или нарушение или застрашават живота или здравето му.
Като ти се разпорежда -изпълняваш! Ако не си доволен,после се тъжиш по реда определен със закон.Това е реакцията на всеки цивилен -въоръжения казва,че има оръжие и къде се намира.
Не вярвам ей така полицаи да се нахвърлят върху някой,който мирно си тропа по тротоара.
Гледаш нещата от своята камбанария и спестяваш нещо!!
п.с.
Чл. 75. (1) При извършване на задържане по чл. 72 полицейските органи вземат мерки за осигуряване на личната си безопасност.
(2) Мерките по ал. 1 се изразяват в извършване на проверка на лицето за наличие на опасни за живота и здравето предмети или вещи и готовност на проверяващия полицейски орган във всеки момент да въздейства върху задържаните лица с предупреждение, сила, помощни средства или оръжие.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта