Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 18:38

сигма3 написа:чл.64 (4) (Доп. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Разпорежданията на полицейския орган са задължителни за изпълнение, освен ако налагат извършването на очевидно за лицето престъпление или нарушение или застрашават живота или здравето му.
Като ти се разпорежда -изпълняваш! Ако не си доволен,после се тъжиш по реда определен със закон.Това е реакцията на всеки цивилен -въоръжения казва,че има оръжие и къде се намира.
Не вярвам ей така полицаи да се нахвърлят върху някой,който мирно си тропа по тротоара.
Гледаш нещата от своята камбанария и спестяваш нещо!!

Знам закона - "РАЗПОРЕЖДАНИЯТА НА ПОЛИЦЕЙСКИ ОРГАН"!
А откъде аз ще знам, че е полицейски органът? Ами ако е бандитски?
В България имаме много такива случаи, при които бандити се представят за полицаи, като имат и униформи, и знаци, и даже коли с полицейски белези.
Може да не вярваш, но ми се случи. И то - с осем души свидетели.
Ако бях виновен, смяташ ли, че щях да раздухвам случая тук и упорито да пиша?
----------
Мъртвите не могат да се тъжат по реда, определен със закон! И без това разкриваемостта е ниска ...
Да припомням ли как е възникнала напитката "Севън ъп"?

П. П. При задържане по чл. 72 трябва да се покаже ПИСМЕНА заповед по чл. 74. След като такава не е показана, то значи нямаме законово задържане, а имаме бандитизъм от неизвестно лице, облякло полицейска униформа.
Последна промяна brb на 30 Апр 2017, 18:46, променена общо 1 път
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот сигма3 » 30 Апр 2017, 18:46

Писмената заповед се издава,като бъдеш задържан в структурното звено на МВР.
Както казах по-рано яко си във филма и имаш сериозни проблеми.
Задължително трябва да ти отнемат оръжието!!!!Няма смисъл да се пише повече по темата!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 30 Апр 2017, 18:49

сигма3 написа:Писмената заповед се издава,като бъдеш задържан в структурното звено на МВР.
Както казах по-рано яко си във филма и имаш сериозни проблеми.
Задължително трябва да ти отнемат оръжието!!!!Няма смисъл да се пише повече по темата!


Разбрах! Отговор няма да получа. Оръжието трябва да ми се отнеме, защото не съм бандит и задавам въпроси. А бандитите си имат оръжия и не задават въпроси, а плащат с пачки.
Наистина няма смисъл да се пише повече по темата.
А обществеността мисли така:

http://bultimes.com/naj-golemite-narkod ... ta-na-mvr/
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот кпц » 30 Апр 2017, 18:50

Вярно е, че няма смисъл да се излагаме още с тая тема. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот катюша » 30 Апр 2017, 22:37

brb написа:Знам закона - "РАЗПОРЕЖДАНИЯТА НА ПОЛИЦЕЙСКИ ОРГАН"!
А откъде аз ще знам, че е полицейски органът? Ами ако е бандитски?
В България имаме много такива случаи, при които бандити се представят за полицаи, като имат и униформи, и знаци, и даже коли с полицейски белези.
Може да не вярваш, но ми се случи. И то - с осем души свидетели.
Ако бях виновен, смяташ ли, че щях да раздухвам случая тук и упорито да пиша?


Нали това ти пишат, че като се излекуваш ще знаеш дали органа е полицейски :) Сега те хапе кучето и виждаш около теб все бандити :mrgreen:
Като ти се легитимира колега със служебна карта ще почнеш да питаш как да знеш дали не е фалшива. Като ти вдигнат стоп палка от пътната полиция пак не трябва да спираш, че може палката да е фалшива и бандити с униформи да те спират. Направо ги гази с колата за по-сигурно и заминавай. Не си виновен с нищо, че раздухваш случая, ние сме виновни, че не сме лекари да ти помогнем.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот PAOLON » 01 Май 2017, 00:09

brb написа:
PAOLON написа:Аз нещо не разбрах.
Имаш ли право да носиш това оръжие?

Като не си разбрал, прочети пак първия ми пост. Там съм ти отговорил.


Няма особености по себе си и не извършва противоправни действия, но си носи законно притежавано и незабележимо скрито лично огнестрелно оръжие.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 01 Май 2017, 14:50

катюша написа: Нали това ти пишат, че като се излекуваш ще знаеш дали органа е полицейски :) Сега те хапе кучето и виждаш около теб все бандити :mrgreen:
Като ти се легитимира колега със служебна карта ще почнеш да питаш как да знеш дали не е фалшива. Като ти вдигнат стоп палка от пътната полиция пак не трябва да спираш, че може палката да е фалшива и бандити с униформи да те спират. Направо ги гази с колата за по-сигурно и заминавай. Не си виновен с нищо, че раздухваш случая, ние сме виновни, че не сме лекари да ти помогнем.

Не разбирам защо възбуждате тази тема. Тя е изцяло и само в негатив на полицията. Но, след като така желаете, ще Ви отговоря.
Нормален съм и не се крия, за разлика от всички вас, клавиатурни Рамбовци! У вас е силата и разположени зад бюрата си, се чувствате всесилни. Затова и обиждате и злоупотребявате с власт.
Случаят ще го раздухам до дупка. Никого не обиждам и не нарушавам закона.
Искам да разбера докога организираните полицейски престъпни групи ще тормозят гражданите безнаказано.
Зададох въпрос, на който не получих отговор. ОТГОВОР ЩЕ ПОЛУЧА, КАКВОТО И ДА МИ СТРУВА!
И всички клавиатурни Рамбовци ще си получат заслуженото законово наказание, спокойно!
Оръжието служи на гражданите да се защитават от престъпниците, независимо дали са облекли униформа или не. Затова и престъпниците се стремят да ограничат оръжията у лоялните граждани, като им ги изземат.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот dsuzunov » 01 Май 2017, 15:07

Излиза, че ако униформеният полицай се представи и покаже знак или служебна карта, е редовен, а ако не се представи или легитимира, е престъпник. Много тънка границата бе! :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот dsuzunov » 01 Май 2017, 15:26

Я какво забелязах:
Нормален съм и не се крия, за разлика от всички вас, клавиатурни Рамбовци!

Не се крия аз (името и местоработата ми е отдолу, в подписа). "brb" нищо не ми говори.

Никого не обиждам и не нарушавам закона.

Я да видим, дали е верно:
-тук е конкретно срещу колегата:
...непрекъснато след всеки твой пост ще настоявам за среща със страхливеца "дакота",...


-а тук вече говорим за цялата полиция:
...докога организираните полицейски престъпни групи...

-тук също:
Оръжието служи на гражданите да се защитават от престъпниците, независимо дали са облекли униформа или не. Затова и престъпниците се стремят да ограничат оръжията у лоялните граждани, като им ги изземат

Замислям се, ако почнеш да плюеш и мен, дали да не ти спретна едно делце за обида и да ти взема едни пари. За банкет между колегите от форума де. На "Узана" ще го направим. Тебе ще те поканим за портфейл...да платиш масрафа :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Заповед от униформено нелегитимирало се лице

Мнениеот brb » 01 Май 2017, 15:43

Уважаеми г-н Узунов,
Бихте ли конкретизирали, моля, в какво конкретно смятате, че съм сгрешил и какви конкретни закононарушения съм направил?
Как бихте отговорили на формулирания от мен въпрос в тази тема, а именно:

АКО ЗАКОННО ВЪОРЪЖЕН ЦИВИЛЕН БЪДЕ БЕЗПРИЧИННО СПРЯН НА УЛИЦАТА ОТ УНИФОРМЕН (който НЕ се представя, НЕ се легитимира, НЕ съобщава причината за спирането), КОЙТО ЗАПОВЯДВА ЦИВИЛНИЯТ ДА СЕ ОБЪРНЕ И РАЗКРАЧИ С РЪЦЕ НА СТЕНАТА, ТО КАКВА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗАКОННАТА РЕАКЦИЯ НА ВЪОРЪЖЕНИЯ ЦИВИЛЕН? АМИ АКО СА ТРИМА ТАКИВА УНИФОРМЕНИ И НИКОЙ НЕ СЕ ПРЕДСТАВЯ (както беше при мен)?
(униформеният отказва да се легитимира и представи при поискване от цивилния, а се приближава застрашително към цивилния и е значително по-едър от него)

... толкова ли е трудно да получа отговор, вместо да чета лични нападки ...
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron