Въпрос относно носене на пистолет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 25 Фев 2017, 23:58

dsuzunov написа:Изображение

Не разбирам руски, би ли го превел
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dakota_ » 26 Фев 2017, 00:02

adsff12 написа:Във горната ситуация, аз използвах хватките и начини за самозащита, които придобих по време на обучението си за охранител. Но все повече българи се запасват на колана. И това нямаше да е така, ако в България престъпноста беше ниска. Има хора, които живеят/работят там, където престъпноста е висока и стават доста често нападение или обири.
Тъй като режима за КНО е доста затегнат - ГСО се предпочитат заради това, тъй като са на регистрационен /уведомителен/.


Колко често в района около теб стават нападения и обири над хора на улицата? Питам за да разбера какво имаш предвиди под често и колко често наличието на оръжие предотвратява такива нападения и обири?
И друг съм препоръчвал правилото, че Бежанова майка не плаче, Стоянова майка плаче...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dsuzunov » 26 Фев 2017, 00:05

"От учени е доказано, че щракването предпазителя на пистолета (б. пр.- особено, този на снимката)замества 40-минутна възпитателна беседа, а изстрел в крака, на 100% гарантира промяна възгледите за живота на човека"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dakota_ » 26 Фев 2017, 00:11

adsff12 написа:
dsuzunov написа:Изображение

Не разбирам руски, би ли го превел


Лошо Седларов :) сега ще кажеш, че не си ходил и в казармата и не си чувал как щрака предпазителят на автомата и как като чуеш звука неволно потрепваш и те ползват "мравки" по гърба... 8-) а попадението на куршум в краката почти на 100% променя представите на човек за живота :)
Господ създаде хората, а полковник Колт ги направи равни, все едно не си го прочел последното ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 26 Фев 2017, 00:17

dakota_ написа:
adsff12 написа:Във горната ситуация, аз използвах хватките и начини за самозащита, които придобих по време на обучението си за охранител. Но все повече българи се запасват на колана. И това нямаше да е така, ако в България престъпноста беше ниска. Има хора, които живеят/работят там, където престъпноста е висока и стават доста често нападение или обири.
Тъй като режима за КНО е доста затегнат - ГСО се предпочитат заради това, тъй като са на регистрационен /уведомителен/.


Колко често в района около теб стават нападения и обири над хора на улицата? Питам за да разбера какво имаш предвиди под често и колко често наличието на оръжие предотвратява такива нападения и обири?
И друг съм препоръчвал правилото, че Бежанова майка не плаче, Стоянова майка плаче...

Познавам хора, които живеят в София в квартали близост до цигански махали. Преди време ми се налага да давам дежурства на хипермаркет в Красна Поляна. Помна, че там доста често стават обири и нападения - най-вече от лицата от ромски произход. А колко кражби съм разкривал в магазина - не е истина.
Да не говорим хората, които живеят около Факултета.
Имам приятели и от села, където често стават обири на домове и докато пристигне полицията - офейкали.
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dsuzunov » 26 Фев 2017, 00:38

Интересно, от над 25 години живея на 50 метра от първите къщи на Столипиново и като чета каква е циганската престъпност там, където посочваш, се оказва че, нашите цигойнери са направо ангели.
Във входа ни, последната кражба изобщо, беше преди повече от 15 години от избените помещения. Кражба от жилище не е имало от както съм там. Само на една съседка и бяха грабнали дамската чанта, докато отключвала входната врата, но на следващия ден върнаха всичко. Без грабежара естествено. Пред нас на улицата е пиаца на нелегалните цигански таксита и те самите знаят, че стане ли беля покрай нас, жална им майка на всичките.
п.п. Дакота, благодаря за корекцията. ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот кпц » 26 Фев 2017, 10:48

adsff12 написа:...Целта на темата е да придобия информация. Запознат съм с нещата за КНО, но за газови не съм толкова....

И какво се случи - придоби ли нужната информация?
Според мен не. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dakota_ » 26 Фев 2017, 15:03

adsff12 написа:Познавам хора, които живеят в София в квартали близост до цигански махали. Преди време ми се налага да давам дежурства на хипермаркет в Красна Поляна. Помна, че там доста често стават обири и нападения - най-вече от лицата от ромски произход. А колко кражби съм разкривал в магазина - не е истина.
Да не говорим хората, които живеят около Факултета.
Имам приятели и от села, където често стават обири на домове и докато пристигне полицията - офейкали.


От кога в София живеят хора ;) аз хора ги дела на хора и софиянци и на хора и счетоводители 8-)
Правиш ли разлика между кражба от магазин и обири и нападения на магазини?
Едно е да влезе бай Мангал в магазин и да "забърше" някоя вафла или нещо друго по джобовете, макар в последно време все повече българи да извършват такива кражби... и съвсем друго е да се извърши нападение и обир на магазин...
Като охранител наемаш ли се да извадиш пистолет и да стреляш в хипермаркет при кражба на стока или примерно при обир?
Какво са те учили и какво си научил от курса за охранител?
По селата няма да обсъждаме какво се случва, там първо трябва да се смени "чипа" на живущите!
Не може да заключваш с катинарче от всичко по лев и две мижави халки и да искаш да не те окрадат... После нашите управници горе да променят някои неща, които ни пречат да сме достатъчно ефективни в малките населени места и тогава да обсъждаме по темата за селата и кражбите.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот Dzingibi » 26 Фев 2017, 22:58

dsuzunov написа:"От учени е доказано, че щракването предпазителя на пистолета (б. пр.- особено, този на снимката)замества 40-минутна възпитателна беседа, а изстрел в крака, на 100% гарантира промяна възгледите за живота на човека"


https://www.youtube.com/watch?v=Qg35VpEdy6I

Този явно не е чул щракването на предпазителя, както и изстрелите от стоппатроните :o
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 27 Фев 2017, 01:08

@dakota_ - аз не бих се наел да стрелям, камоли да вадя оръжие - освен ако не е хипер критичната ситуация. Досега винаги всякакви конфликтни ситуации съм решавал с дипломатичност. Все пак човешката психика е нещо интересно
Така и така сме подхванали темата - редно ли е охранител невъоръжена охрана да носи лично негов газов пистолет и то открито. Понеже съм виждал доста колеги го правят. До колкото знам закона изисква фирмата да предостави оръжие, а не да се ползва личното - вие на какво мнение сте
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта