Въпрос относно носене на пистолет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 25 Фев 2017, 20:38

Първия въпрос е: Как бихте препоръчали да се носи пистолет лятото. Независимо газов или КНО, тъй като по закон оръжието се носи скрито, а лятото е невъзможно

Втория въпрос: Във закона пише, че се забранява носенето на пистолет с патрон в цевта. Същото важи ли и за газовите пистолети и би ли се направило проблем. Тъй като в реална ситуация докато го заредя и може да стане всичко.

Благодаря ви предварително
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот кпц » 25 Фев 2017, 21:25

По първия - на кръста в кобур и покрит с горната дреха. Може и в чантичка на гърдите. Има такива със специално отделение. Стават и за плажа, ако не се мокриш много. :P

По втория - прочети пак, но внимателно, какво пише в закона! Отговорът е там.

Приятно мислене!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот osata » 25 Фев 2017, 22:05

adsff12 написа:Първия въпрос е: Как бихте препоръчали да се носи пистолет лятото. Независимо газов или КНО, тъй като по закон оръжието се носи скрито, а лятото е невъзможно

Втория въпрос: Във закона пише, че се забранява носенето на пистолет с патрон в цевта. Същото важи ли и за газовите пистолети и би ли се направило проблем. Тъй като в реална ситуация докато го заредя и може да стане всичко.

Благодаря ви предварително


То в реална ситуация и със зареден АК-47 в ръката да си, пак може да стане всичко. За онзи един миг дори да ти е пръста на спусъка, докато се завъртиш на 90 градуса и вече може да е станало това всичко.

Хайде сега като ползвател на някакво оръжие, помисли защо е забранено да се носи в патрон в цевта?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 25 Фев 2017, 22:13

кпц написа:По първия - на кръста в кобур и покрит с горната дреха. Може и в чантичка на гърдите. Има такива със специално отделение. Стават и за плажа, ако не се мокриш много. :P

По втория - прочети пак, но внимателно, какво пише в закона! Отговорът е там.

Приятно мислене!

Да прочетох, там пише за огнестрелните че е забранено да се носи с патрон в цевта, но дали нькой не би тълкувал същото и за газ сигналните
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2017, 22:14

adsff12 написа:Първия въпрос е: Как бихте препоръчали да се носи пистолет лятото. Независимо газов или КНО, тъй като по закон оръжието се носи скрито, а лятото е невъзможно

Втория въпрос: Във закона пише, че се забранява носенето на пистолет с патрон в цевта. Същото важи ли и за газовите пистолети и би ли се направило проблем. Тъй като в реална ситуация докато го заредя и може да стане всичко.

Благодаря ви предварително


Сам можеш да прочетеш какво пише в чл.60 от ЗОБВВПИ и да разбереш какво и как не може... Интересно е друго, дай една реална ситуация за газов пистолет, какво толкова би ти помогнало, ако е с патрон в цевта и какво би ти попречило, ако не е с патрон в цевта и се налага да зареждаш?
Понеже търсиш препоръки, бих ти препоръчал не само лятно време, а и по всяко време, ако естеството на работата ти не налага носене на оръжие, да не носиш със себе си оръжие... Всичко може да стане и да се пръснеш от яд, че си носил оръжие в себе си
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот кпц » 25 Фев 2017, 22:20

adsff12 написа:Да прочетох, там пише за огнестрелните че е забранено да се носи с патрон в цевта, но дали нькой не би тълкувал същото и за газ сигналните

Кой закон четеш?
Да не е този от преди септември 2010 г.
Или караш по спомени и чужди лафове. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 25 Фев 2017, 23:00

dakota_ написа:
adsff12 написа:Първия въпрос е: Как бихте препоръчали да се носи пистолет лятото. Независимо газов или КНО, тъй като по закон оръжието се носи скрито, а лятото е невъзможно

Втория въпрос: Във закона пише, че се забранява носенето на пистолет с патрон в цевта. Същото важи ли и за газовите пистолети и би ли се направило проблем. Тъй като в реална ситуация докато го заредя и може да стане всичко.

Благодаря ви предварително


Сам можеш да прочетеш какво пише в чл.60 от ЗОБВВПИ и да разбереш какво и как не може... Интересно е друго, дай една реална ситуация за газов пистолет, какво толкова би ти помогнало, ако е с патрон в цевта и какво би ти попречило, ако не е с патрон в цевта и се налага да зареждаш?
Понеже търсиш препоръки, бих ти препоръчал не само лятно време, а и по всяко време, ако естеството на работата ти не налага носене на оръжие, да не носиш със себе си оръжие... Всичко може да стане и да се пръснеш от яд, че си носил оръжие в себе си

Целта на темата е да придобия информация. Запознат съм с нещата за КНО, но за газови не съм толкова. Като каза да дам реална ситуация ето пример:
Работя като охранител към ЧОФ в хипермаркет и често получавам заплахи за побой от лица,станали обект на проверка следкасова зона. Е един такъв ме напада в извън работно време в тъмна уличка. Ако е зареден, стреляш и разчиташ газовия патрон да свърши работата ако не е зареден - губи се време докато извадиш и заредиш онзи вече да те е осакатил.
Ето това е примера @dakota_ . Незнам защо гледате на газовите като ненужни. Темата ще е полезна да се дискутира и би помогнало на хората. Любител съм на оръжията и непрекъснато се интересувам, затова задавам въпросите. Благодаря за отговорите на всички ви
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2017, 23:31

adsff12 написа:Целта на темата е да придобия информация. Запознат съм с нещата за КНО, но за газови не съм толкова. Като каза да дам реална ситуация ето пример:
Работя като охранител към ЧОФ в хипермаркет и често получавам заплахи за побой от лица,станали обект на проверка следкасова зона. Е един такъв ме напада в извън работно време в тъмна уличка. Ако е зареден, стреляш и разчиташ газовия патрон да свърши работата ако не е зареден - губи се време докато извадиш и заредиш онзи вече да те е осакатил.
Ето това е примера @dakota_ . Незнам защо гледате на газовите като ненужни. Темата ще е полезна да се дискутира и би помогнало на хората. Любител съм на оръжията и непрекъснато се интересувам, затова задавам въпросите. Благодаря за отговорите на всички ви


Целта на темата не е ли да придобием информация и двете страни, ти като питащ и ние като отговарящи :)
Какво се случи с този, който те нападна в тъмната уличка след работно време? Ако е зареден газовият пистолет, стреляш и посоката на вятъра е да духа към теб, какво мислиш, че ще се случи? Отделно от това, стреляш, но нападателят се огледа и види, че му няма нищо и се хвърли върху теб какво ще правиш?
Защо си мислиш, че притежанието на оръжие е предимство при спречквания на улицата?
За мен тия газови пушкала са нещо ненужно...предимно се носят от комплексари, които искат да добавят някои сантиметър към ръста си и да израснат в очите на слепите... За мен е голяма комедия да видя лятно време някой да носи газов пистолет под ризата си... в големите горещини да увесиш и едно ненужно желязо на кръста трябва нещо да ти хлопа дъската 8-)
Ти вярваш ли, че има колеги не им се иска да слагат пистолет на кръста, но службата ги задължава...а ти доброволно да мъкнеш такъв кютук и то с патрон в цевта от страх да не ти се случи нещо... Един каишковец преди време едва не изтрепа колегите си като от страх стреля под мост... Знаеш ли колко такива откачалки има със законно притежавани ОО... Това всичко създава опасност за носещият оръжие и за околните!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот adsff12 » 25 Фев 2017, 23:47

dakota_ написа:
adsff12 написа:Целта на темата е да придобия информация. Запознат съм с нещата за КНО, но за газови не съм толкова. Като каза да дам реална ситуация ето пример:
Работя като охранител към ЧОФ в хипермаркет и често получавам заплахи за побой от лица,станали обект на проверка следкасова зона. Е един такъв ме напада в извън работно време в тъмна уличка. Ако е зареден, стреляш и разчиташ газовия патрон да свърши работата ако не е зареден - губи се време докато извадиш и заредиш онзи вече да те е осакатил.
Ето това е примера @dakota_ . Незнам защо гледате на газовите като ненужни. Темата ще е полезна да се дискутира и би помогнало на хората. Любител съм на оръжията и непрекъснато се интересувам, затова задавам въпросите. Благодаря за отговорите на всички ви


Целта на темата не е ли да придобием информация и двете страни, ти като питащ и ние като отговарящи :)
Какво се случи с този, който те нападна в тъмната уличка след работно време? Ако е зареден газовият пистолет, стреляш и посоката на вятъра е да духа към теб, какво мислиш, че ще се случи? Отделно от това, стреляш, но нападателят се огледа и види, че му няма нищо и се хвърли върху теб какво ще правиш?
Защо си мислиш, че притежанието на оръжие е предимство при спречквания на улицата?
За мен тия газови пушкала са нещо ненужно...предимно се носят от комплексари, които искат да добавят някои сантиметър към ръста си и да израснат в очите на слепите... За мен е голяма комедия да видя лятно време някой да носи газов пистолет под ризата си... в големите горещини да увесиш и едно ненужно желязо на кръста трябва нещо да ти хлопа дъската 8-)
Ти вярваш ли, че има колеги не им се иска да слагат пистолет на кръста, но службата ги задължава...а ти доброволно да мъкнеш такъв кютук и то с патрон в цевта от страх да не ти се случи нещо... Един каишковец преди време едва не изтрепа колегите си като от страх стреля под мост... Знаеш ли колко такива откачалки има със законно притежавани ОО... Това всичко създава опасност за носещият оръжие и за околните!

Във горната ситуация, аз използвах хватките и начини за самозащита, които придобих по време на обучението си за охранител. Но все повече българи се запасват на колана. И това нямаше да е така, ако в България престъпноста беше ниска. Има хора, които живеят/работят там, където престъпноста е висока и стават доста често нападение или обири.
Тъй като режима за КНО е доста затегнат - ГСО се предпочитат заради това, тъй като са на регистрационен /уведомителен/.
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос относно носене на пистолет

Мнениеот dsuzunov » 25 Фев 2017, 23:48

Изображение
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта