Откраднати пари.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Откраднати пари.

Мнениеот dakota_ » 16 Фев 2017, 23:17

Desito написа:Каква гаранция мога да имам,че тази разпечатка е истинска, а не фалшива да си измие ръцете банката?
На разпечатката пише кои са банкоматите, това са два банкомата. Единият е близко до един техникум и като ходих да видя банкомата наоколо не видях да има видеокамери. Другият банкомат е до една поликлиника, портиера на входа ми каза, че има камера към банкомата, но трябва от полицията да отидат да гледат записа. Картата както я получих от банката само я отворих от плика да видя, че картата е здрава и я прибрах в плика, а плика не е мърдал от една папка с документи като свидетелства за раждане, за брак, такива семейни документи.
Колко се чака в такива случаи и какво друго да направя, което не съм направила до момента.


Тази папка в сейф ли я съхраняваш и само ти ли имаш достъп до сейфа?
Ако не я пазиш в сейф, като излизаш от вас постоянно ли носиш със себе си тази папка?
Ако отговорите на горните въпроси са отрицателни, събирай семейният съвет и ако семейството сте ти, съпругът ти и детето, без друг член на семейството, които е оставян да гледа детето или друго дете, което може самостоятелно да ползва дебитна карта, набий на съпруга си два шамара и го питай, защо е изтеглил парите от картата без твое знание.
Банките не са за вярване, но и жена да вярва безрезервно на мъжа си е същото като мъж да вярва безрезервно на жена си :mrgreen:
Като смениш ПИН кода на картата отново го запиши на един плик и постави вътре картата и пак в същата папка и на същото място и очаквай да се случи нещо различно от сегашното 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднати пари.

Мнениеот osata » 16 Фев 2017, 23:29

Обикновено пин кодът е в едно пликче, което еднократно се къса, за да видите този код. За да изключим версията на Дакота, този плик с кодът бяхте ли го скъсали докато картата е била в тази папка с документи, или го скъсахте последните дни, когато решихте да теглите?
Много от банкоматите имат вградена камера, снимките изглеждат така:
Изображение
Изображение
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Откраднати пари.

Мнениеот Desito » 17 Фев 2017, 01:17

Бях скъсала и това пликче за да видя ПИН кода и го бях запазила, но версията на колегата ви Дакота е нереална, невъзможна и граничи с параноя на която няма да се хвана!
Живея със съпруга ми, понякога мама идва и остава с бебето докато аз излизам да свърша някои неща навън. Не е възможно и е безумие да се осъмня в собствената си майка си или съпругът ми. За мен парите са откраднати от банкова служителка и разпечатката е фалшива. Въпроса е как да докажа това и коя институци може да провери информацията от банката?
Desito
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Фев 2017, 11:11

Re: Откраднати пари.

Мнениеот кпц » 17 Фев 2017, 10:11

Отивайте в полицията и натискайте да почват веднага проверка, като изискат веднага видеозаписите.
Ако ви пращат пак другаде, им кажете, че ще пишете жалби срещу мързела им.
Искайте и среща с началника на Районното управление и му кажете как са ви препращали в Прокуратурата, вместо да почват да работят.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Откраднати пари.

Мнениеот dsuzunov » 17 Фев 2017, 12:29

Преди години, на сестра ми и бяха източили детските от картата. Първоначално бяха дръпнали 10лв. пробно и веднага след това, малко над 500лв. Парите, онлайн са били прехвърлени в някакъв сайт за залагания в САЩ. След жалба в банката (мисля, че беше ДСК) и възстановиха сумата. Не се наложи да занимава полицията.
Отивайте в банката, но в някой централен клон и входирайте жалба за източената ви сметка.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Откраднати пари.

Мнениеот кпц » 17 Фев 2017, 12:46

dsuzunov написа: Не се наложи да занимава полицията.


А трябваше:
"(2) Когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, длъжностните лица трябва да уведомят незабавно органа на досъдебното производство и да вземат необходимите мерки за запазване на обстановката и данните за престъплението."
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Откраднати пари.

Мнениеот dsuzunov » 17 Фев 2017, 14:11

кпц написа:
dsuzunov написа: Не се наложи да занимава полицията.


А трябваше:
"(2) Когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, длъжностните лица трябва да уведомят незабавно органа на досъдебното производство и да вземат необходимите мерки за запазване на обстановката и данните за престъплението."

Така е, но сигнала беше подаден само в банката. Парите ги възстановиха на третия ден и тя не сметна за необходимо да пуска жалба и в полицията. Това, трябваше да го е направила банката. Все пак, тя е ощетена.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Откраднати пари.

Мнениеот Desito » 17 Фев 2017, 15:38

Много ви благодаря за съветите и насоките какво да правя. Сега ше ви кажа, че аз в банката имам жалба. Опитах да вляза при директора на банката, но не ме пуснаха да говоря с него. Опитах се да настоявам да говоря с него, но охраната ме изведе от банката. В прокуратурата имам жалба и имам и номер на жалбата. Тази сутрин се сетих, че в пощата ми бях намерила листовка разпространена от полицията и в нея имаше името на районният полицай и телефони при недоволство на гражданите от работата на полицията да звънят на отговорните началници. Обадих се на един от телефоните на дирекцията на полицията, обясних от какво съм недоволна, записаха ми името и телефона и след около половин час с мен се свърза полицай, който ме повика в същото управлението, в което отказаха да ми вземат жалбата и ме пратиха в прокуратурата.
Добре, че беше тази листовка, прие ме цивилно облечен полицай, който ме изслуша, накара ме да напиша пълно обяснение за случилото се, обади се в прокуратурата да провери за жалбата и изпрати свой подчинен да донесе жалбата ми в управлението.
Преди да изляза по майчинство превеждах при разпити на задържани чужденци в полицията и имах някаква представа за работещите в полицията. Този човек нямаше нищо общо с представите ми до момента. Човек на средна възраст в безупречен външен вид, много възпитан и учтив, който пое нещата в свои ръце и по жалбата ми вече се работи.
За съжаление от банката отказват да кажат колко време се пазят записите, а последното тегелене е малко преди нова година.
Моля ви, ако нещо друго съм пропуснала да направя ми кажете какво е то и веднага ще го направя. Благодаря на всички за отделеното време и полезните съвети.
Desito
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Фев 2017, 11:11

Re: Откраднати пари.

Мнениеот XXX1 » 17 Фев 2017, 16:10

Desito написа:Много ви благодаря за съветите и насоките какво да правя. Сега ше ви кажа, че аз в банката имам жалба. Опитах да вляза при директора на банката, но не ме пуснаха да говоря с него. Опитах се да настоявам да говоря с него, но охраната ме изведе от банката. В прокуратурата имам жалба и имам и номер на жалбата. Тази сутрин се сетих, че в пощата ми бях намерила листовка разпространена от полицията и в нея имаше името на районният полицай и телефони при недоволство на гражданите от работата на полицията да звънят на отговорните началници. Обадих се на един от телефоните на дирекцията на полицията, обясних от какво съм недоволна, записаха ми името и телефона и след около половин час с мен се свърза полицай, който ме повика в същото управлението, в което отказаха да ми вземат жалбата и ме пратиха в прокуратурата.
Добре, че беше тази листовка, прие ме цивилно облечен полицай, който ме изслуша, накара ме да напиша пълно обяснение за случилото се, обади се в прокуратурата да провери за жалбата и изпрати свой подчинен да донесе жалбата ми в управлението.
Преди да изляза по майчинство превеждах при разпити на задържани чужденци в полицията и имах някаква представа за работещите в полицията. Този човек нямаше нищо общо с представите ми до момента. Човек на средна възраст в безупречен външен вид, много възпитан и учтив, който пое нещата в свои ръце и по жалбата ми вече се работи.
За съжаление от банката отказват да кажат колко време се пазят записите, а последното тегелене е малко преди нова година.
Моля ви, ако нещо друго съм пропуснала да направя ми кажете какво е то и веднага ще го направя. Благодаря на всички за отделеното време и полезните съвети.


"Цивилно облеченият" полицай най-вероятно е бил ОР от Криминална. Радвам се, че сте останали с добри впечатления от полицая, още едно потвърждение, че КП е гръбнака на полицията ;)
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Откраднати пари.

Мнениеот катюша » 17 Фев 2017, 19:06

Desito написа:За съжаление от банката отказват да кажат колко време се пазят записите, а последното тегелене е малко преди нова година.
Моля ви, ако нещо друго съм пропуснала да направя ми кажете какво е то и веднага ще го направя. Благодаря на всички за отделеното време и полезните съвети.


За съжаление ще се разочароваш по отношение на "пазене на записите", но може да е за твое добро. Последно през пролетта работих по такова "ужилване" като твоето. Ужилената не можа да повярва на очите си, че дъщеря й се оказа главно действащо лице в "ужилването".
Поне им затворихме устата да не плюе, че полицията не си върши работата. Срока на разкриване на "ужилването" беше под месец и записите от трите банкомата бяха налични.
Подготвяй се психически за чашата със студена вода и вземи мерки със смяна на ПИН код, който се записва само в главата ти и не се предоставя на никой. Като се теглят пари от банкомат каквото и да те усъмни в банкомата преустанови тегленето и го подмини и веднага си смени ПИН кода. При интернет пазаруване си прехвърляй пари на друга карта като сумата, която прехвърляш да покрива само сумата по плащане на закупената стока. За известяването със СМС са ти го казал, за доверието в съпруга ти са го казали.
Кажи какво е това полицай с безупречен външен вид да знам какво е в очите на гражданите безупречен външен вид ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта