Откраднати пари.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Откраднати пари.

Мнениеот Desito » 16 Фев 2017, 12:22

Здравейте, няма към кой друг да се обърна да питам освен към полицията и моля да ми помогнете.
По майчинство съм, всеки месец ми превеждат майчинството на карта. Цяла година си събирах майчинството да мога да си купя някои неща за жилището, но като отидох на банкомата да тегля пари и се оказа, че нямам кредитна наличност, пак пуснах картата и пак същото. Отидох на гише да тегля, някой е изтеглил парите от картата ми и от банката свиват рамене. Казаха, че с картата са теглени парите, но картата е била само при мен, не съм я давала на никой. Парите ги няма, от банката не могат да ми помогнат, какво да направя и към кой да се обърна за помощ! Благодаря на всеки, който ми даде съвет.
Desito
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Фев 2017, 11:11

Re: Откраднати пари.

Мнениеот XXX1 » 16 Фев 2017, 12:37

Здравейте, щом като са ви казали, че парите са теглени от картата, отидете пак до банката и попитайте кога са теглени, в колко часа, от кой банкомат е извършена транзакцията...нека ви покажат разписката за извлечението. Освен това почти всички банкомати имат камери и видео наблюдение.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Откраднати пари.

Мнениеот кпц » 16 Фев 2017, 12:49

XXX1 написа: Освен това почти всички банкомати имат камери и видео наблюдение.

Да, но дали записват и ако да - колко време съхраняват? ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Откраднати пари.

Мнениеот XXX1 » 16 Фев 2017, 12:58

Да, не всички съхраняват записите. А тези, които ги съхраняват ги пазят за различен период от време, някои пазят до 12ч. назад, други до седмица и т.н. - в зависимост от настройките на софтуера. Затова е добре госпожата да не губи време.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Откраднати пари.

Мнениеот кпц » 16 Фев 2017, 15:35

XXX1 написа:Затова е добре госпожата да не губи време.

И да отива в полицията да пише жалба, както и да иска незабавно да се почне работа по нея.
В противен случай няма да е изненада, ако я укорят, че сама си е виновна, защото не си наблюдава движението по сметката. :P
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Откраднати пари.

Мнениеот dakota_ » 16 Фев 2017, 15:57

Desito написа:Здравейте, няма към кой друг да се обърна да питам освен към полицията и моля да ми помогнете.
По майчинство съм, всеки месец ми превеждат майчинството на карта. Цяла година си събирах майчинството да мога да си купя някои неща за жилището, но като отидох на банкомата да тегля пари и се оказа, че нямам кредитна наличност, пак пуснах картата и пак същото. Отидох на гише да тегля, някой е изтеглил парите от картата ми и от банката свиват рамене. Казаха, че с картата са теглени парите, но картата е била само при мен, не съм я давала на никой. Парите ги няма, от банката не могат да ми помогнат, какво да направя и към кой да се обърна за помощ! Благодаря на всеки, който ми даде съвет.


Преди да потърсиш съдействие от полицията е необходимо да пуснеш една жалба до банката. Такова нещо в правото като "вдигане на рамене" няма. В банката ще ти изготвят разпечатка кога, къде и в порядъка на колко време са изтеглени парите! Ти много добре знаеш за себе си кога последно си ползвала картата си и къде и как я съхраняваш. Иска ми се да вярвам, че само ти и никой друг не знае ПИН кода на картата ти.
Отделно всяка банка има отдел по сигурността, който също ще се задейства и ще направи проверка. Като цяло от банката ще получиш писмен отговор относно липсващите по твои думи пари!
Паралелно с това събери семейният съвет, постави като точка за разглеждане липсващите пари от картата. Обясни на членовете на семейството, че ще предприемеш мерки по установяване на извършителят, който ти е изпразнил картата. Ослушай се и се огледай да не би около съпруга ти нещо да се е променило, да закъснява, да се прикрива като говори по телефона... като цяло да има промяна в поведението му... В общи линии опитай се да разбереш да не се е появила твоя "дубльорка".
Както се казва, очаквай неочакваното... Практика показва, че понякога най-големият ти враг спи до теб... Изобщо няма да се учудя, ако ежедневно говориш с този, който е изтеглил парите от картата ти.
Полицията няма да ти върне изтеглените пари, банката също няма да ти върне изтеглените пари... ще има едно преливане от пусто в празно и най-накрая ще стигнеш само до извода, че честото проверяване на баланса по сметките ти не вреди, а е от голяма полза.
Желая ти успех и дано разочарованието ти да не е свързано и с друго разочарование в семеен план!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднати пари.

Мнениеот Сприган » 16 Фев 2017, 16:45

Освен горепосочените неща, е хубаво да си направите sms/e-mail известяване. Така ще получавате кратко текстово съобщение при всяко теглене и постъпления по сметката Ви. Направете си и електронно банкиране. Банките от години разполагат с мобилни приложения, с които можете да следите сметката си.
Сприган
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юни 2015, 11:30

Re: Откраднати пари.

Мнениеот Desito » 16 Фев 2017, 19:38

Благодаря ви за съветите, за съжаление ще изпълня всичко да се подсигуря но постфактум.
Само да ви кажа, че от банката много лъжат. Специално за майчинството си посочих сметка и извадих карта за банкомат, която не съм вкрвала в банкомат. Просто бях решила тези пари да не ги пипам, а да се издържам от работа у дома, правя преводи за фирми и някои други услуги, помощ от родители и се справям, а априте щях да ползвам за ремонт и обзавеждане на детска стая.
Парите са теглени на няколко пъти за няколко месеца, такава разпечатка ми беше дадена, но не вярвам, че са теглени от банкомат. Възможно ли е да се прикрива истината и някоя касиерка като е видяла, че няма движение по сметката да е изтеглила парите ми.
Това за съпруга ми и за друга моя съперница са малко полицейски интрижки, на които не вярвам. Днес от полицията ме върнаха и ме изпратиха в прокуратурата да си внеса жалбата.
Доста трудно ми приеха жалбата и в прокуратурата, имаше въпроси какво казват от банката, но приеха жалбата. Въпроса ми е дали ще почнат веднага да действат по жалбата или ще има голямо чакане. От банката съм сигърна, че ще се измъкнат като кажат, че не пазят записите, но аз съм сигурна, че в банката са ми изчезнали парите. Друго какво мога да направя по случая ако някой ми каже ще съм ви много благодарна.
Desito
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Фев 2017, 11:11

Re: Откраднати пари.

Мнениеот osata » 16 Фев 2017, 20:43

Desito написа:...Парите са теглени на няколко пъти за няколко месеца, такава разпечатка ми беше дадена, но не вярвам, че са теглени от банкомат. ....


На разпечатката трябва да пише от кой банкомат ( град адрес .. ) са теглени парите.
Веднага след като видите разпечатката, входирате искане, че вие не сте използвали тази карта и някой е теглил парите без ваше знание. Ще изискате да ви бъдат предоставени видеозаписи ( в случай на налични такива ) от охранителните камери на банката ( ако банкоматите са от тяхна банка ) или кадри от самите банкомати ( ако имат поставена камера ). Кога разпечатахте пин кодът на картата - преди тегленето тези дни или като взехте картата, сменяли ли сте пин кода от дадения ви, имате ли го записан на картата или другаде или го помните.
Между другото откак ми тупнаха безконтактни карти, имам големи опасения някой ден и аз дали няма да се чудя как да доказвам, че не съм "пазарил" :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Откраднати пари.

Мнениеот Desito » 16 Фев 2017, 21:13

Каква гаранция мога да имам,че тази разпечатка е истинска, а не фалшива да си измие ръцете банката?
На разпечатката пише кои са банкоматите, това са два банкомата. Единият е близко до един техникум и като ходих да видя банкомата наоколо не видях да има видеокамери. Другият банкомат е до една поликлиника, портиера на входа ми каза, че има камера към банкомата, но трябва от полицията да отидат да гледат записа. Картата както я получих от банката само я отворих от плика да видя, че картата е здрава и я прибрах в плика, а плика не е мърдал от една папка с документи като свидетелства за раждане, за брак, такива семейни документи.
Колко се чака в такива случаи и какво друго да направя, което не съм направила до момента.
Desito
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Фев 2017, 11:11

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron