Фалшифициран подпис

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Фалшифициран подпис

Мнениеот slavi86 » 13 Фев 2017, 13:59

Започнах работа но работодателя не ми представи трудов договор . Проверих и договор ми беше пуснат. След месец време проверих пак договорът беше прекъснат . Не съм виждала нито съм подписвала този договор . Подадох жалба във Инспекция по труда днес ми се обадиха и ми казаха че наистина съм имала договор подписан от мен . Има и заявено предизвестие за напускане и прекратен трудов договор също подписан не от мен . Моля кажете ми към кого да се обърна за фалшифициране на моят подпис .
Благодаря ви !
slavi86
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2017, 13:46

Re: Фълшифициран подпис

Мнениеот Lord » 13 Фев 2017, 15:07

Пуснете заявление до районното, което обслужва адреса на въпросния работодател, напишете си задължително ЕГН-то и телефон за връзка.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Фълшифициран подпис

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2017, 16:30

slavi86 написа:Започнах работа но работодателя не ми представи трудов договор . Проверих и договор ми беше пуснат. След месец време проверих пак договорът беше прекъснат . Не съм виждала нито съм подписвала този договор . Подадох жалба във Инспекция по труда днес ми се обадиха и ми казаха че наистина съм имала договор подписан от мен . Има и заявено предизвестие за напускане и прекратен трудов договор също подписан не от мен . Моля кажете ми към кого да се обърна за фалшифициране на моят подпис .
Благодаря ви !


Като провери и видя, че ти е пуснат трудов договор без твоя подпис не отиде ли да попиташ какъв е този договор и не ти ли дадоха копие от трудовият ти договор?
Нямаш ли пряк контакт с работодателят си да попиташ какъв е този сключен договор като не си се подписвала и след като разбра, че договора ти е прекратен не се ли обърна към работодателят си да попиташ как е прекратен... Заповед не ти ли е връчвана... Като цяло ти или работодателят ти глухонеми ли сте, нямате ли някакви служебни и социални контакти...
Това са гражданско правни отношения, ще заведете дело в съда и в хода на делото ще поискате от съда да назначи графологична експертиза.
Нали разбирате, че само с полагането на един подпис не се назначава и уволнява ;) Има едни други неща като собственоръчно се пише получих копие от заповедта... после подпис, оформят се други документи... тия неща са задължителни.. При нужда се изземват и ползват като материал за сравнителен анализ...има и ред други процедури, които ще доведат до истината дали подписа ви е фалшив или така ви изнася да твърдите... Нищо лично към вас, но като чета историята ви и нещо ме кара да се съмнявам... Съвета ми е да прецените добре какво, къде и кога сте подписвала за да не се вкарате в някой филм, който да ви създаде сериозни правни затруднения.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Фалшифициран подпис

Мнениеот osata » 13 Фев 2017, 20:41

В нашата държава няма нищо невъзможно. Понякога, колкото повече спазваш правилата, толкова повече патиш. Аз преди години подписах договор за рента на земи в офиса на "крупния арендатор", а след седмица ми върнаха договора нотариално заверен, като според нотариуса съм бил на място и съм се подписал пред него. Тъй като нотариуса е от леко далечен град, консултирайки се тук там, приятели ми казаха, че този нотариус няма кой да го пипне, и най-много аз да го отнеса, че в работен ден съм отишъл да се подпиша при него и съм се отклонил от работа. Седях, мигах.... и осъзнах - дори с моите контакти не мога "да го спъна". Та няма да се изненадам, ако след някоя друга година се окаже, че съм продал земята :twisted: .

ps: Ще променя думата в заглавието от "фЪлшифициран" в ...!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Фалшифициран подпис

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2017, 11:22

В държавата ни има много безумия като най-големите безумия са създадени лично от държавата. Първото безумие да не правиш нищо, но за сметка на това да получаваш огромна заплата се нарича депутат. Другото безумие, което не прави нищо, но държавата го е подсигурила чрез събирането на огромни такси от това да прави нищо са нотариусите.
Нотариусите са си платили на първите безумия и са си подсигурили възможността също като тях да не оправят нищо, но съвсем законно за това нищо да си подсигурят пет цифрен месечен доход... На всичко отгоре на тези хора е дадена възможност да не носят никаква отговорност за действията си... застраховка за професионална отговорност това са мечти... Известни сме като държавата, в която най-бързо и лесно се сключва сделка с недвижим имот... достатъчно е да занесеш няколко листа хартия в офиса на нотариуса и след малко да излезеш като горд собственик на недвижим имот....важно е да си си платил таксата...
Отклоних се от темата, но няколко пъти по служба си трошим главите с действия на нотариус, който винаги излиза сух и покрай тези действия като чуя думата нотариус ми се повдига...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Фалшифициран подпис

Мнениеот Lalova » 14 Фев 2017, 15:47

dakota_ написа:В държавата ни има много безумия като най-големите безумия са създадени лично от държавата. Първото безумие да не правиш нищо, но за сметка на това да получаваш огромна заплата се нарича депутат. Другото безумие, което не прави нищо, но държавата го е подсигурила чрез събирането на огромни такси от това да прави нищо са нотариусите.
Нотариусите са си платили на първите безумия и са си подсигурили възможността също като тях да не оправят нищо, но съвсем законно за това нищо да си подсигурят пет цифрен месечен доход... На всичко отгоре на тези хора е дадена възможност да не носят никаква отговорност за действията си... застраховка за професионална отговорност това са мечти... Известни сме като държавата, в която най-бързо и лесно се сключва сделка с недвижим имот... достатъчно е да занесеш няколко листа хартия в офиса на нотариуса и след малко да излезеш като горд собственик на недвижим имот....важно е да си си платил таксата...
Отклоних се от темата, но няколко пъти по служба си трошим главите с действия на нотариус, който винаги излиза сух и покрай тези действия като чуя думата нотариус ми се повдига...


За пореден път съм потресена от йезуитщината ви. Преди време взехте страната на нотариус, който завери сделка за проджба на автомобила ми и бях измамена с фалшиви пари. Сега сте изцяло против нотариусите, че нищо не вършат. Кога сте искрен, ако знаете значението на думата искрен, сега или преди като ме хокахте, че се оплаквам от нотариуса?
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Фалшифициран подпис

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2017, 18:58

Lalova написа:
dakota_ написа:В държавата ни има много безумия като най-големите безумия са създадени лично от държавата. Първото безумие да не правиш нищо, но за сметка на това да получаваш огромна заплата се нарича депутат. Другото безумие, което не прави нищо, но държавата го е подсигурила чрез събирането на огромни такси от това да прави нищо са нотариусите.
Нотариусите са си платили на първите безумия и са си подсигурили възможността също като тях да не оправят нищо, но съвсем законно за това нищо да си подсигурят пет цифрен месечен доход... На всичко отгоре на тези хора е дадена възможност да не носят никаква отговорност за действията си... застраховка за професионална отговорност това са мечти... Известни сме като държавата, в която най-бързо и лесно се сключва сделка с недвижим имот... достатъчно е да занесеш няколко листа хартия в офиса на нотариуса и след малко да излезеш като горд собственик на недвижим имот....важно е да си си платил таксата...
Отклоних се от темата, но няколко пъти по служба си трошим главите с действия на нотариус, който винаги излиза сух и покрай тези действия като чуя думата нотариус ми се повдига...


За пореден път съм потресена от йезуитщината ви. Преди време взехте страната на нотариус, който завери сделка за проджба на автомобила ми и бях измамена с фалшиви пари. Сега сте изцяло против нотариусите, че нищо не вършат. Кога сте искрен, ако знаете значението на думата искрен, сега или преди като ме хокахте, че се оплаквам от нотариуса?


Дайте да оставим квалификациите за някое друго "предаване" ! Аз не ви казвам, че липсата на мислене ви пречи да сте учител!
За фалшивите пари имате право на претенции спрямо нотариуса само, ако той ви е броил тези пари или сте сключили договор с него и сте му възложили срещу заплащане или по друг начин да провери парите по сделката дали са фалшиви и той не си е изпълнил задължението по договора!
Сега става ли "топло" или е все така студено на онова място с гънки, които не ползвате по предназначение!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron