Акт за изтекъла лична карта

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот Митев » 20 Яну 2017, 14:33

На мен преди две години ми написаха акт за изтекла шофьорска книжка. Отидох при личната лекарка извадих си медицинско и отидох в КАТ да я подменя.
На гишето служителката добре, че ме попита в чужбина ли ще ходя, че сменям 5 месеца по-рано книжката. Чак там видях, че книжката не е изтекла а е сгрешен месец март с август.
Носех акта с мен, тя се обади на някой по телефона и ми каза да се кача в една канцелария при офицер. Човека прегледа акта, взе моя лист и ми каза, че ще оправи грешката, да не се притеснявам няма да ме накажат, но 20 кинта за медицинското заминаха заради заспали ченгета.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот кпц » 20 Яну 2017, 18:19

Митев написа: но 20 кинта за медицинското заминаха заради заспали ченгета.

Защо не написа една жалба и да ги одрусат дисциплинарно?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот dakota_ » 20 Яну 2017, 19:01

кпц написа:
Митев написа: но 20 кинта за медицинското заминаха заради заспали ченгета.

Защо не написа една жалба и да ги одрусат дисциплинарно?


Нека да отворим една скоба и да изясним, че при съставянето на АУАН има поне две страни, едната в случаят е полицията, другата е на нарушителят.
Приемаме, че "ченгетата" са заспали и не са видели правилно валидността на СУМПС! Какво е попречило на друга страна да погледне на място СУМПС да види до коя дата е валидността и да покаже грешката.
По казуса с личната карта приемаме, че човека може да има затруднения със зрението...образно казано да е кьорав... и да не може да се справи сам с това на улицата....
Водач на МПС, ако е кьорав не би трябвало да има право да шофира.
Въпроса е какво е попречило на "Митев" да погледне на място валидността на СУМПС и да покаже на полицаите грешката?
Какви "20 кинта" са заминали като медицинското важи за срок от 6 месеца, а СУМПС изтича след 5 месеца?
Какъв е проблема да приложи същото медицинско при подновяване на СУМПС след пет месеца?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот Митев » 20 Яну 2017, 22:09

Такива като теб да видят с очите си, че полицай измъчва невинен човек пак ще вземат страната на полицията. Изкара ме кьорав и негоден за шофьор за да оправдаеш едни заспали негодни полицаи.
Кога ще се промените в полицията и хора като теб, които не могат да бъдат обективни да не работят в полицията.
Виж какво ми пише истински полицай
Защо не написа една жалба и да ги одрусат дисциплинарно?

Не написах жалба, защото съм човек и офицера беше човек срещу мен. Взе документа като човек, провери ми книжката и ми каза, че няма проблеми.
Не знаех, че ако пазя медицинското ще мога след половин година да го ползвам пак, но живи и здради да сме платих после пак и си поднових книжката.
Язък за такива като теб, че не падате по гръб дори като сте виновни.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 20 Яну 2017, 22:48

Законът брани бдящия, а не спящия!
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот кпц » 20 Яну 2017, 22:59

А онзи служител, който казал че няма проблем, брани спящия /полицай/. :lol:

Тия лафове минават в гражданското и търговското право.
За полицаите важат едни други правила, описани в един Етичен кодекс.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот osata » 24 Яну 2017, 23:42

Появяват се едни потребители, задават едни специфични въпроси, търсят съвет, мнение, идея... и още на следващия ден изчезват. Не го разбирам това.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 25 Яну 2017, 00:31

osata написа:Появяват се едни потребители, задават едни специфични въпроси, търсят съвет, мнение, идея... и още на следващия ден изчезват. Не го разбирам това.

Виж им IP-то,може пък да са си тук и да дават съвети ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот web002 » 22 Ное 2018, 19:16

Ясен написа:Здравейте, имам следния проблем. Днес ми написаха акт за изтекла лична карта, но сега като се загледах видях че картата ми не е до 10.1.2017 ами 1.10.2017. Какво би било правилното действие което да предприема в този случай? Благодаря ви предварително!

Какво правиш - съдиш униформената мутра, написала акта, както и децата и роднините му - до девето коляно. По възможност завеждаш дело в Страсбург, защото тук съдебната система е базирана на руския олигархичен опит и модел - смятам, че е излишно да ти обяснявам какво значи това. Утре бандитът с пагони ще те натопи в убийство и ти ще стоиш и ще гледаш, ще чакаш наказателни поставления и останалите глупости, които те съветва еничар Дакота. Действа се на мига!
"Ако не си на Персин, ще дробиш камъни на кариерата, моето момче... докато си жив", изругава ушанката милиционер, забивайки препикана кубинка в коляното на жертвата...
web002
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Ное 2018, 01:07

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта