Акт за изтекъла лична карта

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот Ясен » 19 Яну 2017, 00:36

Здравейте, имам следния проблем. Днес ми написаха акт за изтекла лична карта, но сега като се загледах видях че картата ми не е до 10.1.2017 ами 1.10.2017. Какво би било правилното действие което да предприема в този случай? Благодаря ви предварително!
Ясен
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2017, 00:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 19 Яну 2017, 09:52

Напиши възражение и ще го отменят!
Има и още един вариант,но той е за друга тема ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 19 Яну 2017, 10:02

m-r_Vekilski написа:Напиши възражение и ще го отменят!
Има и още един вариант,но той е за друга тема ;)

Преди подписването на акта си запознат,че имаш 3 дена да направиш допълнителни възражения и обяснения!
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот dakota_ » 19 Яну 2017, 16:13

Ясен написа:Здравейте, имам следния проблем. Днес ми написаха акт за изтекла лична карта, но сега като се загледах видях че картата ми не е до 10.1.2017 ами 1.10.2017. Какво би било правилното действие което да предприема в този случай? Благодаря ви предварително!


Като чета написаното не виждам да имаш някакъв проблем.
Ако нещата са така както си ги описал, проблем има актосъставителят, че е спал докато ти е съставял АУАН.
Остави така нещата, не пиши никакви възражения. Изчакай да видим дали ще бъде издадено НП и да видим дали освен заспал актосъставител, ще имаме и заспал наказващ орган 8-) :D
Ако излезе НП, в което не се съмнявам, ще пуснеш една жалба до съда срещу издаденото срещу теб незаконосъобразно НП, ще си преснимаш личната карта, ще напишеш вярно с оригинала и ще се подпишеш...дори няма да ти се налага да се явяваш в съдебна зала... ако пък искаш да се разсееш малко и да си повдигнеш настроението, яви се на делото, покажи валидната си лична карта на съдията и се усмихни до уши на свидетелите :D
Млади ли бяха тези, които ти написа АУАН за невалидната лична карта?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот Ясен » 19 Яну 2017, 18:02

Да млади бяха, а също така бащиното и фамилното ми име са ги обърнали и акта няма и номер(не знам дали трябва да има грам не разбирам от такива неща и прочие).
Ясен
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2017, 00:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 19 Яну 2017, 18:57

Ясене, направи това което ти казвам!Младо момче си и не рискувай да следваш съвета на Дакота.Ако на твое място бяхме аз и Той....сигурно това щяхме да направим :lol: и после...СМЕХ...СМЕХ :lol: Но ти рискуваш да попаднеш и на заспал кадия който може да те отреже,т.като глобата ти вероятно ще бъде 20 кинта и попадаш в графата ....необжалваеми ;) И аз на 100% съм сигурен,че ще има издадено НП ако не направиш възражение.Никой няма да седне да проверява достоверността на данните в съставения АКТ преди да издаде НП !
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 19 Яну 2017, 19:12

Дако,провери ли си пощата преди да даваш тоя съвет :lol: Да не се окаже,че е някой от твоите :lol:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот dakota_ » 19 Яну 2017, 19:50

m-r_Vekilski написа:Ясене, направи това което ти казвам!Младо момче си и не рискувай да следваш съвета на Дакота.Ако на твое място бяхме аз и Той....сигурно това щяхме да направим :lol: и после...СМЕХ...СМЕХ :lol: Но ти рискуваш да попаднеш и на заспал кадия който може да те отреже,т.като глобата ти вероятно ще бъде 20 кинта и попадаш в графата ....необжалваеми ;) И аз на 100% съм сигурен,че ще има издадено НП ако не направиш възражение.Никой няма да седне да проверява достоверността на данните в съставения АКТ преди да издаде НП !


Мислиш, че някой докато чете възражението му ще включи и процеса на мислене върху прочетеното :)
Нали възражението му ще отиде при секторният на охранителна, ще го прекара по диагоналната система и ще каже, който има възражения да ги отнесе към съда :)
Миналата година в рамките на месец имах случай на един и същи човек да му съставят три АУАН за повредена лична карта... Показва АУАН и му съставят друг АУАН, защото не бил подал документи за подмяна... а има едни законови положение и един 30 дневен срок, но кой да го знае и кой да мисли като пише АУАН...
Не е да не съм давал указания, не е да не е обяснявано, но кой да ги научи да мислят като това не става с ядене и пиене...и не се налива с фуния в главата...
Едно време след 8-ми клас се почваше да се учи за милиционер и се излизаше със средно образование от милиционерското училище.... сега с един ПУЦ за няколко месеца и ти хвърлят на главата чувал с "картофи" да си трошиш главата с тях...
Но те не са виновни, виновни са тия, които са им дали дипломи за средно образование...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот dakota_ » 19 Яну 2017, 19:58

m-r_Vekilski написа:Дако,провери ли си пощата преди да даваш тоя съвет :lol: Да не се окаже,че е някой от твоите :lol:


Гарантирам, че не е от моите :D Понеже знам, че при нас млад върви ръка за ръка с прост, гледах да ги омешам и към всеки млад съм сложил по един стар и мъдър ;) да избегнем такива куриозни ситуации, но пак няма 100% гаранция :lol:
Хубаво е да стигне до съда, кадията обезателно ще види ксерокопието на личната карта, а може и с маркер да подчертае датата да привлича внимание и да се вида за какво иде реч :)
Още по-хубаво ще бъде да се изтръска случайно и юриста на Дирекцията на такова дело... смеха ще е голям... а за нас остава срама и това, че няма вицове за полицаи....всичко е истина...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Акт за изтекъла лична карта

Мнениеот m-r_Vekilski » 19 Яну 2017, 20:11

Ясен написа:Да млади бяха, а също така бащиното и фамилното ми име са ги обърнали и акта няма и номер(не знам дали трябва да има грам не разбирам от такива неща и прочие).

Я провери да не са обърнали и цифрите от ЕГН-то....ако и това са направили ,свиркай си :lol:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта