След опит за грабеж

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

След опит за грабеж

Мнениеот Wolfbanner » 04 Яну 2017, 19:40

Господа,

Към края на годината аз и жена му бяхме нападнати от двама мъже на улицата при опит за грабеж на дамската й чанта (носех я аз). Имаше кратко сбиване, след което двамата избягаха с празни ръце, изпускайки мобилен телефон на полесражението. След това, стандартно: 112 и жалба в съответното РПУ. Хванаха ги след два-три дни и ме извикаха да дам показания пред следовател. Показаха ми снимки, разпознах ги, след което разпитаха и жена ми. Следователят спомена за фоново разпознаване, но до такова все още не се е стигнало (пиша около две седмици след случката). Сподели и че въпросните джентълмени са с досиета. Двамата си били признали, опитвайки се да минат с лека невменяемост ("Не знаем що го направихме") и следователят каза, че нещата са отишли в прокуратурата. Това, което ме притеснява, е, че не ми се съобщава номер на преписката (единствените цифри, които фигурират на документа от РПУ-то са от закона за МВР в частта за разпит на свидетели), следователят ми обещава да ми звънне по телефона с нова информация и не го прави; изобщо, сякаш ми се намеква да оставя нещата така. В случая имаме хора с присъди и признание, което се потвърждава от свидетелските показания. Бих искал да попитам, ако се срещна с началника на РПУ-то, чисто човешки това ще помогне ли да получа релевантна информация, или напротив, ще замете случая по-надълбоко. Ако е второто, то следва ли да очаквам, че при повторен опит имам правото да ги изпратя в болница или някъде на по-тъмно място с мълчаливото съгласие на онези, които по закон са призвани да пазят живота и достойнството ми? Благодаря предварително за отзивчивостта.
Wolfbanner
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2017, 19:23

Re: След опит за грабеж

Мнениеот dakota_ » 04 Яну 2017, 20:19

Wolfbanner написа:Господа,
Бих искал да попитам, ако се срещна с началника на РПУ-то, чисто човешки това ще помогне ли да получа релевантна информация, или напротив, ще замете случая по-надълбоко. Ако е второто, то следва ли да очаквам, че при повторен опит имам правото да ги изпратя в болница или някъде на по-тъмно място с мълчаливото съгласие на онези, които по закон са призвани да пазят живота и достойнството ми? Благодаря предварително за отзивчивостта.


Ако се срещнеш с н-ка на районното управление ще получиш релавантна информация пропорционална на релевантните ти потребности от подобна информация.
Всъщност ти си получил всичко, което ти се полага от колегите от полицията.
Получил си информация, че "нещата" са в прокуратурата. Номера на преписката се намира върху призовката, която си получил за призоваване за разпит като свидетел.
Имам огромни опасения, че в дъното на цялото информационно затъмнение по твоят случай е заради н-ка на районното управление. Обикновено началниците на районни управления замитат такива случаи като твоят още по-дълбоко и няма оправия с тия н-ци на районни управления.
На твое място за по-сигурно бих написал една жалба до министъра на вътрешните работи с копие до главният прокурор да се подсигуриш двойно срещу замитане на случая ти, че човек вече не може да има вярва на никой... При повторен опит действай както ти подскаже подсъзнанието. Всички знаем, че подсъзнанието може всичко... може да ги пратиш в болница, може да ги пратиш на по-тъмно място, въпрос на избор.
Един съвет от мен, търпението е власт!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: След опит за грабеж

Мнениеот катюша » 04 Яну 2017, 22:02

dakota_ написа:
Wolfbanner написа:Господа,
Бих искал да попитам, ако се срещна с началника на РПУ-то, чисто човешки това ще помогне ли да получа релевантна информация, или напротив, ще замете случая по-надълбоко. Ако е второто, то следва ли да очаквам, че при повторен опит имам правото да ги изпратя в болница или някъде на по-тъмно място с мълчаливото съгласие на онези, които по закон са призвани да пазят живота и достойнството ми? Благодаря предварително за отзивчивостта.



Имам огромни опасения, че в дъното на цялото информационно затъмнение по твоят случай е заради н-ка на районното управление. Обикновено началниците на районни управления замитат такива случаи като твоят още по-дълбоко и няма оправия с тия н-ци на районни управления.


И аз имам такива опасения като теб! Знаеш как е, "гушнал" е парите н-ка на районното и всичко е замел след себе си. Върви вярвай на полицията и върви чакай справедливост при такива н-ци на районни управления :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: След опит за грабеж

Мнениеот кпц » 04 Яну 2017, 22:07

Жалко, пак на мързеливци си попаднал.
От тия, които били "гръбнакът на полицията", но оглед не искат/не могат да направят.
Изчакай призовка за разпит! Там ще те запознаят със свършеното. Ще можеш да следиш делото, но трябва изрично да го заявиш пред разследващия полицай и да се запише, защото е възможно той да ти предложи обратното.
С началника на РУ няма какво да се занимаваш.Губи време е такова начинание, щом така работят при грабеж.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: След опит за грабеж

Мнениеот dakota_ » 04 Яну 2017, 22:34

Пред какъв разследващ полицай като с потърпевшият се работи на високо ниво, разпитван е от следовател, "нещата" му са в прокуратурата :D а началника на районното замита следите... :mrgreen:
Гръбнака на полицията са си свършили работата за 2-3 дни и са задържали извършителите. Да се е обадил в "Пирогов" и хеликоптер да са вдигнали за целта :mrgreen: 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: След опит за грабеж

Мнениеот dsuzunov » 04 Яну 2017, 23:25

Всичко е ясно.
Попаднал си в класическа схема за телефонна измама.
Намесата на "следовател от МВР" е най-същественото доказателство в случая.
Явно не си запознат, но номера на преписката е с гриф "Строго секретно, да се унищожи след прочитане" и не ти се полага за си уведомен за него.
Може да ги пратиш където си поискаш, но гледай да е по-далеч от Пловдив, че запознанството ни няма да е от най-приятните (за тебе де)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: След опит за грабеж

Мнениеот Wolfbanner » 05 Яну 2017, 09:40

Благодаря за отговорите.

Оценявам усилията на уважаемите dakota, dsuzunov и катюша да напишат нещо, колкото да не се чувствам самотен в болката си. На такива като вас, съдейки по отношението ви към други граждански въпроси във форума, пожелавам това да се случи на близките ви, а в малко по-глобален мащаб нещо подобно:

In 2005 Georgian President Mikhail Saakashvili fired "the entire traffic police force" of the Georgian National Police due to corruption, numbering around 30,000 police officers.
A new force was built around new recruits.

Ако искате уважение, заслужете си го. Моята заплата не идва от бюджета, за разлика от вашата, но пък половината се връща там. С пожелания за здрава 2017-та и поне не ни пречете, ако искаме да се защитим адекватно. Очевидно на вас това не ви влиза в задълженията.
Wolfbanner
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2017, 19:23

Re: След опит за грабеж

Мнениеот dakota_ » 05 Яну 2017, 10:21

Wolfbanner написа:Благодаря за отговорите.

Оценявам усилията на уважаемите dakota, dsuzunov и катюша да напишат нещо, колкото да не се чувствам самотен в болката си. На такива като вас, съдейки по отношението ви към други граждански въпроси във форума, пожелавам това да се случи на близките ви, а в малко по-глобален мащаб нещо подобно:

In 2005 Georgian President Mikhail Saakashvili fired "the entire traffic police force" of the Georgian National Police due to corruption, numbering around 30,000 police officers.
A new force was built around new recruits.

Ако искате уважение, заслужете си го. Моята заплата не идва от бюджета, за разлика от вашата, но пък половината се връща там. С пожелания за здрава 2017-та и поне не ни пречете, ако искаме да се защитим адекватно. Очевидно на вас това не ви влиза в задълженията.


Поне спрямо мен не бързай да оценяваш нищо свързано с болката ти, защото аз не разбрах каква е болката ти.
Хубаво пожелание си отправил в началото на новата година. Дай Боже всички да имат твоят късмет и ако пострадат при грабеж колегите от криминална полиция/ гръбнака на полицията/ да залавят в такива кратки срокове грабителите.
Някои в такива случаи нямат твоят късмет и посегателствата към тях остават неразкрити.
Знам, че е прекалено оптимистично, но за себе си и колегите ми от гръбнака на полицията си пожелавам да имаме по-малко контакти с хора като теб, които искат, но не знаят какво искат от полицията.
Ако искате да ви уважават като граждани, опитайте първо сами да се уважавате. Като не знаете някои неща, първо да попитате и след това да гадаете дали няма някаква завера спрямо вас. Ако искате да сте граждани и да ви уважават като граждани, уважавайте труда на хората, които денонощно работят за вас. Оставете егоизма настрани и знайте, че освен вас има и други потърпевши, на тях полицията също дължи внимание и те също са граждани като вас. Бързайте бавно и резултатите ще дойдат.
Успешна нова година ти желая на теб и на семейството ти и вярвайте в полицията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: След опит за грабеж

Мнениеот dsuzunov » 05 Яну 2017, 14:15

...колкото да не се чувствам самотен в болката си....

Много лесно се поддаваш на болка. При все, че са ги хванали...
Ами, ако грабежарите ви бяха поотупали по-сериозно? Тогава как щеше да го възпремеш, като подтик за самоубииство ли? :D
Това, в кръга на шегата...
По повод пожеланията ти:
пожелавам това да се случи на близките ви

Ще ти припомня репортаж за един пожар в Пловдив, едни липсващи 300000 евра, една кълняща циганка и някакви си "пожарникарчета"
Ти, до манталитета на кълняща циганка ли се принизяваш?
И всъщност, за какво изобщо писа във форума, че не вденах? Да се оплачеш, че не са ти дали входящ номер на преписката ли?
Засрами се, "скривай се под масата", че ставаш смешен със заключенията за укриване на грабежарите и прочие.
Аз, като съм ядосан, възкликвам "Ай сиктир"!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта