Въпрос свързан с газов пистолет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот security94 » 12 Дек 2016, 23:05

Наскоро си купих газов и днес пуснах заявление за регистрация в КОС по лична карта. Служителя от КОС ми каза, че докато ми издадат картончето, удостоверението че е регистрирано съм могъл да го нося и ползвам като нося само фактурата с мен. Това вярно ли е?

И другия ми въпрос е след като взема картончето трябва ли да нося и фактура или и двете
security94
 

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2016, 00:09

security94 написа:Наскоро си купих газов и днес пуснах заявление за регистрация в КОС по лична карта. Служителя от КОС ми каза, че докато ми издадат картончето, удостоверението че е регистрирано съм могъл да го нося и ползвам като нося само фактурата с мен. Това вярно ли е?

И другия ми въпрос е след като взема картончето трябва ли да нося и фактура или и двете


Не знам кое те кара да се съмняваш в думите на колегата от КОС?
Ако ще се чувстваш по-спокоен можеш да оставиш пистолета у вас и да не го нисш докато не си получиш "картончето", а за ползването и като получиш "картончето" пак има ограничения 8-)
Парите са си твои, но ако не е голяма тайна, защо ти е газов пистолет, заради Коледа да вдигнеш малко аларма от прозореца или да плашиш гаргите с това ненужно парче желязо...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот security94 » 13 Дек 2016, 00:45

dakota_ написа:
security94 написа:Наскоро си купих газов и днес пуснах заявление за регистрация в КОС по лична карта. Служителя от КОС ми каза, че докато ми издадат картончето, удостоверението че е регистрирано съм могъл да го нося и ползвам като нося само фактурата с мен. Това вярно ли е?

И другия ми въпрос е след като взема картончето трябва ли да нося и фактура или и двете


Не знам кое те кара да се съмняваш в думите на колегата от КОС?
Ако ще се чувстваш по-спокоен можеш да оставиш пистолета у вас и да не го нисш докато не си получиш "картончето", а за ползването и като получиш "картончето" пак има ограничения 8-)
Парите са си твои, но ако не е голяма тайна, защо ти е газов пистолет, заради Коледа да вдигнеш малко аларма от прозореца или да плашиш гаргите с това ненужно парче желязо...

Ами основно е, че съм любител на оръжията, за лична защита най-вече. А това за Коледа си е отделно мероприятие
Осъмних се, понеже ми стана странно, как така само с Фактура при условие, че са ми казвали че трябва и "картончето". Не знаех просто, че докато го чакам мога да го носа с фактура

А относно втория въпрос, срещал съм, че казват, че и фактура, и удостоверението трябва да се носят, друг ми казва само удостоверението - кое е вярното?
security94
 

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2016, 08:40

За се чувстваш по-сигурен и да не сгрешиш носи и фактурата и "картончето" ;)
Явно обсъждаш с много хора закупуването на газовият ти пистолет и много идеи ти се дават, за да си чист отвсякъде носи всичко каквото са ти дали като документи за газовият пистолет 8-) Как ще подсилиш личната си защита с газов пистолет не стана ясно, но поне го имаш.
Преди няколко години един такъв като теб с газов пистолет се скара на пазара с едни мангали, извади пистолета и гръмна по мангалите. За секунди мангалите се огледаха, че им няма нищо, а онзи хукна да бяга и мангалите след него :D Къде са му го завирали тоя газов пистолет като са го хванали не знам...
Вземи си ракети за Коледа да се порадваш на газовият пистолет и не се занимавай с глупости да носиш и да ти тежи това желязо на кръста.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот сигма3 » 13 Дек 2016, 18:44

+това не дай Боже да попаднеш на някой с боен.......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот Dzingibi » 14 Дек 2016, 19:03

Понеже поднових скоро разрешителното си за нова петилетка та се сетих да отправя едно питане и най-вече към dakota като познавач както разбрах на Руската федерация какво ви е мнението за травматичните оръжия? В Русия те са получили разпространение тъй като там разрешителния режим за КНО е доста по стегнат от нашия. В България този тип ОО не се срещат на цивилния пазар както и боеприпаси за тях но смятам, че са една идея по удачни за самоотбрана от 9x19 да кажем. Разбира се от малко разстояние опасността от тях не е за подценяване.
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот dakota_ » 14 Дек 2016, 22:44

Dzingibi написа:Понеже поднових скоро разрешителното си за нова петилетка та се сетих да отправя едно питане и най-вече към dakota като познавач както разбрах на Руската федерация какво ви е мнението за травматичните оръжия? В Русия те са получили разпространение тъй като там разрешителния режим за КНО е доста по стегнат от нашия. В България този тип ОО не се срещат на цивилния пазар както и боеприпаси за тях но смятам, че са една идея по удачни за самоотбрана от 9x19 да кажем. Разбира се от малко разстояние опасността от тях не е за подценяване.


От Руската федерация съм много добър познавач на руският език, водката... в последно време добре се представя "Пять озер" има и по-добри от нея, но и цените са едни такива...не са за полицейска заплата... имам поглед и върху рускините...до към 25 год. възраст все още ловят окото...след това са склонни към напълняване 8-)
За оръжието и руски граждани с оръжие имам много лоши впечатления и ми се иска в това отношение да не взаимстваме никакъв опит от Русия... Травматичното оръжие си е ОО за ограничено поразяване... това нещо трябва да подлежи на контролен изстрел.. да има образец за идентификация след стрелба за да може да се издирва извършителят на евентуално престъпление с травматичен пистолет...
За мен травматичният пистолет може да ти създаде една фалшива илюзия за самоотбрана и да ти навлече повече беди, отколкото ползи от една такава самоотбрана...
Като цяло съм много против да се издават разрешителни за ОО на цивилното население и колкото по-малко ОО има в цивилното население, толкова по-спокойно се спи.
Гражданите като цяло не притежават необходимата подготовка за безопасно боравене с оръжие и това, което се води като курс на обучение е несериозно. Контролира се от МВР, но каквото е обучението, такъв е и контрола. Хубавото е, че по закон гражданина трябва да докаже необходимост от ОО и след преценка от съответното длъжност лице от полицията да получи или не получи разрешително за ОО.
За толкова години в полицията се сещам за 2-3 пъти да ми се налагало да използвам служебното си оръжие и нещата са приключвали с предупредителни изстрели във въздуха...
Най-добрата защита за сигурността на гражданите са служителите на МВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот Dzingibi » 15 Дек 2016, 12:38

Благодаря за анлиза по темета, надявам се не се засягате за това , че ви квалифицирам като познавач на руската психика останал съм с такова впечатление и може и да бъркам. Определението в последното изречение е най-вярно но за съжаление полицията към момента не може да ми гарантира сигурността за което имам вина и аз самия тъй като съм се хванал за опашката на дявола за втори път в живота. Разбира се едва ли оръжието едва ли ще ми спаси кожата вече съм на години , на които наивността ми се е изпарила.
Иначе и аз ползвам оръжие но най-вече ловното но за съжаление имам само едно прасе за този сезон и както бе базикна началника на моето РУ ако до следващото подновяване не съм коригирал бройката нямая да ми поднови разрешителните тъй като е безмислено :P
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Въпрос свързан с газов пистолет

Мнениеот dakota_ » 15 Дек 2016, 19:44

Dzingibi написа:Благодаря за анлиза по темета, надявам се не се засягате за това , че ви квалифицирам като познавач на руската психика останал съм с такова впечатление и може и да бъркам. Определението в последното изречение е най-вярно но за съжаление полицията към момента не може да ми гарантира сигурността за което имам вина и аз самия тъй като съм се хванал за опашката на дявола за втори път в живота. Разбира се едва ли оръжието едва ли ще ми спаси кожата вече съм на години , на които наивността ми се е изпарила.
Иначе и аз ползвам оръжие но най-вече ловното но за съжаление имам само едно прасе за този сезон и както бе базикна началника на моето РУ ако до следващото подновяване не съм коригирал бройката нямая да ми поднови разрешителните тъй като е безмислено :P


Не си сгрешил, майката на децата ми е рускиня и познавам добре руската психика, като рече да мълчи с месеци не обелва дума :)
Едно прасе за сезона е добра слука, някои и толкова нямат. Аз имам три прасета за сезона, но се е случвало и на едно да се радвам. Не е важно колко прасета имаш, важно е да си в добра компания сред природата и да няма сакатлъци по време на лов.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта