проблем с продадено МПС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

проблем с продадено МПС

Мнениеот mony » 30 Ное 2016, 11:53

Моля за помощ с информация,


през 2006 година продадох и прехвърлихме на нов собственик МПС. 2016 година ми искат да платя данък за същия автомобил. Нямам никакъв документ от онзи момент, но по-лошото е, че и купувача няма а и не е особено склонен да съдейства . Не мога да си платя данъка на собствения си автомобил и не мога да мина преглед поради това. По гадното е че нямам идея как да се оправи ситуацията! Моля ви за помощ.
mony
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2016, 11:43

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот dakota_ » 30 Ное 2016, 12:51

mony написа:Моля за помощ с информация,


през 2006 година продадох и прехвърлихме на нов собственик МПС. 2016 година ми искат да платя данък за същия автомобил. Нямам никакъв документ от онзи момент, но по-лошото е, че и купувача няма а и не е особено склонен да съдейства . Не мога да си платя данъка на собствения си автомобил и не мога да мина преглед поради това. По гадното е че нямам идея как да се оправи ситуацията! Моля ви за помощ.


Имаш идея да пишеш в полицейски форум, но нямаш идея да отидеш при нотариуса изповядал сделката и да ти издаде заверен препис от договора на покупко продажба на автомобила. Отделно от това можеш да отидеш и в службата по вписванията, тази сделка е вписана като покупко продажба и да се снабдиш с необходимият документ. Всичко това, ако е имало прехвърляне на МПС както е описано в закона.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот mony » 30 Ное 2016, 18:49

Е, като изключим че ми скара, аз съм благодарен за информацията. Нотариоса е забравен, но службата по вписвания ще я посетя.
mony
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Ное 2016, 11:43

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот dakota_ » 30 Ное 2016, 20:54

mony написа:Е, като изключим че ми скара, аз съм благодарен за информацията. Нотариоса е забравен, но службата по вписвания ще я посетя.


Не бързай да ми благодариш, не съм видял добре годината, че е 2006 год.... Няма да може да ти помогне службата по вписванията и няма смисъл да ходиш там. Варианта остава да си търсиш нотариуса изповядал сделката и той да си отвори регистъра и да ти издаде справка. Понеже са минали доста години може по закон да е предал документите в архив и да удариш на "камък".
Това с проблема за минаването на ГТП не мога да разбера каква връзка има с неплащането на данък на автомобил, който няма да прекарваш на ГТП, а става дума за съвсем друг автомобил.
Не мога да разбера и защо като си продал автомобила не си отишъл в МДТ с копие от договора да свалиш автомобила от партидата си...вероятно си чакал да паднат на коча м...
Не ти се карам, просто ежедневно се сблъсквам с хора създаващи си сами препятствия, които после се чудят как да прескочат и сами се поставят в ситуации да вършат упражнения за луди...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот сигма3 » 01 Дек 2016, 02:29

Имах подобен проблем , но си пазя и договора и бележката с зелен печат,че съм отчислил колата.
Потърси някой от тези документи.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот кпц » 02 Дек 2016, 11:00

dakota_ написа:..Това с проблема за минаването на ГТП не мога да разбера каква връзка има с неплащането на данък на автомобил, който няма да прекарваш на ГТП, а става дума за съвсем друг автомобил.

В регистрите на общината той е данъчно задължен за два автомобила /въпреки, че единият не е негова собственост, но не е подадена декларация/.
За ГТП изискват квитанция за платен данък. Той няма такава, защото има непогасени задължения за продадения автомобил. Не може да плати само за втория автомобил, защото:
До заявяването им за принудително събиране задълженията за съответния вид, установявани от общините, се погасяват по реда на възникването им, а когато се отнасят за една и съща година, лицето има право да заяви кое от тях погасява. ДОПК

Докато не плати за продадения автомобил /поне за последните пет години, ако няма образувано принудително за по-старите/, няма да му разрешат плащане за този, който ползува сега.
Ситуацията е омазана и според мен е нужен адвокат.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот dakota_ » 02 Дек 2016, 20:11

Това явно само в големите градове го спазват. При нас на село не са чували за тези изменения в ДОПК и все още няма проблеми да плащаш избирателно задълженията си.
Гледам, че собственици на автомобили водещи се на инвалиди освободени от данък се редят да взимат бележки от МДТ, че автомобила е освободен от данъци...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: проблем с продадено МПС

Мнениеот PAOLON » 02 Дек 2016, 23:55

Плаща си данъка през интернет и ги финтира. :lol:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта