Влизане в дома ми.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Влизане в дома ми.

Мнениеот dimleader » 12 Ное 2016, 20:28

Въпроса е следния, колкото и невероятно да ви звучи, през последните няклоко седмици аз и сестра ми имаме чувството, че някой влиза в дома ни докато ни няма. Подозираме бившия и приятел, с когото се разделиха преди около месец след много кавги. Та този човек, освен че ни мрази и мен и нея, си е чист психопат - няма да влизам в подробности. На няколко пъти последния месец забелязвам странности вкъщи- лаптопа измесетен в позиция, в която никога не го оставям, предмети разместени, а най- странното беше телефон, който от година държа на едно и също място се оказа изместен на съвсем друго. Сестра ми не ги е докосвала- в това съм сигурен, а и твърди че нейни неща мистериозно изчезвали. Първоначално мислих, че нещо просто умората ни играе номера, но направих лек опит- поставих една стара обувка точно пред вратата отвътре, като излзиах, и като се върнах - без сестра ми да се е прибирала- изглеждаше доста по- отместена. Та единственото, което ми идва на акъла, е този психохат да влиза и да ни прави неприятностти. Не мисля, че след като нищо те липсва, полицията ще обърне внимание, а и все пак има съвсем малка вероятност всичко да е прпосто съвпадение.
Имам следните няколко въпроса- Използваме касова брава Securreme - баща ми я е инсталирал, апартамента си е на нашите

1. Възможно ли е някой с познания да съумява да откючва и заключва вратата, без да оставя следи? На етажа ни нямаме съседи, а ние често работим нощем?

2. Сестра ми никога не е давала ключ на бившия си, но един път си беше забравила чантата - с ключа вътре- в тях, но си го взе след около един час. Та макар, че според нея той дори не е забелязъл, че чантата била у тях, се питам възможно ли е да е изкопирал ключа за такъв интервал от време- около час. Бравата е касова Секуреме, според баща ми, който я е поставял, ключа се правил предварително с поръчка и не можело толкова бързо, но мисля че просто си ги говори такива да ни успокои.

3. Сестрами има навика като се прибере и си легне, да заключи и да остави ключа в бравата, без дори да го даде на контра. Възможно ли е да го хване отвън с пинсета - или нещо подобно- и да го превърти- на мен ми се струва, че е възможно, бравата е касова и пролуката е голяма.

Благодаря ви!
dimleader
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2016, 20:26

Re: Влизане в дома ми.

Мнениеот кпц » 12 Ное 2016, 21:48

dimleader написа: Не мисля, че след като нищо те липсва, полицията ще обърне внимание, а и все пак има съвсем малка вероятност всичко да е просто съвпадение....
...а ние често работим нощем?

Чл. 170. (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който влезе в чуждо жилище, като употреби за това сила, заплашване, хитрост, ловкост, злоупотреба с власт или специални технически средства, се наказва с лишаване от свобода до три години или с пробация до шест месеца.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Ако деянието по предходната алинея е извършено нощем или от въоръжено лице, или от две или повече лица, наказанието е лишаване от свобода от една до пет години.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Влизане в дома ми.

Мнениеот dakota_ » 13 Ное 2016, 00:07

dimleader написа:Въпроса е следния, колкото и невероятно да ви звучи, през последните няклоко седмици аз и сестра ми имаме чувството, че някой влиза в дома ни докато ни няма. Подозираме бившия и приятел, с когото се разделиха преди около месец след много кавги. Та този човек, освен че ни мрази и мен и нея, си е чист психопат - няма да влизам в подробности. На няколко пъти последния месец забелязвам странности вкъщи- лаптопа измесетен в позиция, в която никога не го оставям, предмети разместени, а най- странното беше телефон, който от година държа на едно и също място се оказа изместен на съвсем друго. Сестра ми не ги е докосвала- в това съм сигурен, а и твърди че нейни неща мистериозно изчезвали. Първоначално мислих, че нещо просто умората ни играе номера, но направих лек опит- поставих една стара обувка точно пред вратата отвътре, като излзиах, и като се върнах - без сестра ми да се е прибирала- изглеждаше доста по- отместена. Та единственото, което ми идва на акъла, е този психохат да влиза и да ни прави неприятностти. Не мисля, че след като нищо те липсва, полицията ще обърне внимание, а и все пак има съвсем малка вероятност всичко да е прпосто съвпадение.
Имам следните няколко въпроса- Използваме касова брава Securreme - баща ми я е инсталирал, апартамента си е на нашите

1. Възможно ли е някой с познания да съумява да откючва и заключва вратата, без да оставя следи? На етажа ни нямаме съседи, а ние често работим нощем?

2. Сестра ми никога не е давала ключ на бившия си, но един път си беше забравила чантата - с ключа вътре- в тях, но си го взе след около един час. Та макар, че според нея той дори не е забелязъл, че чантата била у тях, се питам възможно ли е да е изкопирал ключа за такъв интервал от време- около час. Бравата е касова Секуреме, според баща ми, който я е поставял, ключа се правил предварително с поръчка и не можело толкова бързо, но мисля че просто си ги говори такива да ни успокои.

3. Сестрами има навика като се прибере и си легне, да заключи и да остави ключа в бравата, без дори да го даде на контра. Възможно ли е да го хване отвън с пинсета - или нещо подобно- и да го превърти- на мен ми се струва, че е възможно, бравата е касова и пролуката е голяма.

Благодаря ви!


Ключа за бараката може да се крие при сестра ти. Никога не е давала ключ на бившият си, но си е забравила чантата при бившият си!? Като е вече бивш какво прави сестра ти при него и като си е забравила чантата, защо не сте сменили ключалката след това?
Ключа се прави за нула време, но това с копирането е несериозно, много филми гледаш ;)
Сестра ти явно е пълна с вредни навици, но има и един друг вариант, простичко казано, да те кълве щъркела по главата и да развиваш параноя. Може и сестра ти нещо да дава "фира" след раздялата с бившият и да гледа да те прави съпричастен. Варианти колкото искаш, но проблема като цяло ще се окаже във вашият телевизор.
Полицията си е полицията, не развежда, не плаща издръжки, не сменя ключалки на врати... Просто се опитай да си решиш проблема било със смяна на ключалката, било с една миниатюрна камера... под и над път се продават вече и не струват кой знае какви пари...
Пусни я да си знаеш само ти и след това ако пак има нещо може да се окаже, че няма да се сдържиш и ще ошамариш сестра си... ;)
Тогава вече полицията може да се намеси, но и тогава не е напълно сигурно 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта