Въпрос свързан със калъф служебни карти

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот ludotoMomche » 02 Ное 2016, 12:00

Здравейте,
Работя като частен охранител и искам да попитам имам ли право да си сложа служебната карта в калъф от тези, дето са със отделение за значка или да си търся някакъв друг калъф. Понеже частните охранители нямаме значки, а само служебни карти и затова питам заслужава ли си инвестицията
ludotoMomche
 

Re: Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот dsuzunov » 02 Ное 2016, 13:42

Дали имаш право да си носиш служебната карта в калъф - да, имаш. Освен, ако от фирмата не са разпоредили друг начин на съхранение.
А относно това, дали си заслужава инвестицията - ти плащаш, ти преценяваш.
Аз никога не съм носил служебната карта в калъф, освен във времената когато картата вървеше заедно с него.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот dakota_ » 02 Ное 2016, 18:04

ludotoMomche написа:Здравейте,
Работя като частен охранител и искам да попитам имам ли право да си сложа служебната карта в калъф от тези, дето са със отделение за значка или да си търся някакъв друг калъф. Понеже частните охранители нямаме значки, а само служебни карти и затова питам заслужава ли си инвестицията


Инвестицията е задължителна, но калъфа за картата трябва да е направен от естествена кожа, от изкуствена кожа не разрешават. При нас в МВР нали все няма пари караме без калъфи на служебните карти, но за ЧОФ би трябвало да си уведомили, че картата се носи в калъф от естествена кожа. Сериозна инвестиция е закупуването на калъф от естествена кожа, но като го налага чл.6-ти няма измъкване.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот ludotoMomche » 02 Ное 2016, 23:05

Изображение
Ще бъде ли проблем ако него ползвам, тъй като има отделение за значка. На нас ЧОФ ни дават някакви умрели пластмасови, които картата се цапа и се захабява и затова се съветвам с вас дали си заслужава инвестицията

Изображение
Това е другия, който съм се спрял. Кое бихте ми препоръчали от двата
ludotoMomche
 

Re: Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот dakota_ » 02 Ное 2016, 23:20

Взимай вторият, поне аз него бих избрал... Мерак с пари се гаси :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан със калъф служебни карти

Мнениеот ludotoMomche » 02 Ное 2016, 23:44

dakota_ написа:Взимай вторият, поне аз него бих избрал... Мерак с пари се гаси :)

Плагодаря ви много за съвета и помоща! Хубаво е да има такива форуми
ludotoMomche
 


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта