Телефонен тормоз.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Телефонен тормоз.

Мнениеот sofi_black » 31 Окт 2016, 18:57

Здравейте, пиша ви понеже не знам какво точно да направя и към кого да се обърна по повод на постоянен телефонен тормоз наложен на тричленното ми семейство.
Ще ви кажа какво съм успяла да свърша до момента и ще ви помоля да ми дадете други съвети. Имам възможности да проверявам на кой се водят номерата, от които ми безпокоят семейството. Няма да обяснявам какъв е начина, но не е трудно да се сетите. Номерата са предплатени карти на различни оператори и са все на хора, които имат много карти на свое име и дори не са от моята област.
Жалба в полицията не помага, ходих като ненормална и стигнах дори Н-ка на РПУ то. Навсякъде казват няма престъпление и не се занимаваме. Ходих в прокуратурата същата работа.
Дайте ми ако имате други варианти, не мога да си позволя да си сменя номера на телефона, защото ме търсят от години на него и ми е за служебен и домашен телефон. Измориха ни от звънене, как не им свършиха парите не знам като тия обаждания струват пари.
Имам един такъв въпрос, престъпление ли е на улицата да се продават регистрирани предплатени карти на мобилните оператори, защото мой колега ми каза, че се продават и за да се убедя дори си купих такава карта и ако съм ненормална мога да побъркам някой да откачи като мен.
Дайте ми съвети, приемам всичко, само да ми е от помощ и само да не е смени си номера.
sofi_black
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2016, 18:46

Re: Телефонен тормоз.

Мнениеот dakota_ » 31 Окт 2016, 19:26

sofi_black написа:Здравейте, пиша ви понеже не знам какво точно да направя и към кого да се обърна по повод на постоянен телефонен тормоз наложен на тричленното ми семейство.
Ще ви кажа какво съм успяла да свърша до момента и ще ви помоля да ми дадете други съвети. Имам възможности да проверявам на кой се водят номерата, от които ми безпокоят семейството. Няма да обяснявам какъв е начина, но не е трудно да се сетите. Номерата са предплатени карти на различни оператори и са все на хора, които имат много карти на свое име и дори не са от моята област.
Жалба в полицията не помага, ходих като ненормална и стигнах дори Н-ка на РПУ то. Навсякъде казват няма престъпление и не се занимаваме. Ходих в прокуратурата същата работа.
Дайте ми ако имате други варианти, не мога да си позволя да си сменя номера на телефона, защото ме търсят от години на него и ми е за служебен и домашен телефон. Измориха ни от звънене, как не им свършиха парите не знам като тия обаждания струват пари.
Имам един такъв въпрос, престъпление ли е на улицата да се продават регистрирани предплатени карти на мобилните оператори, защото мой колега ми каза, че се продават и за да се убедя дори си купих такава карта и ако съм ненормална мога да побъркам някой да откачи като мен.
Дайте ми съвети, приемам всичко, само да ми е от помощ и само да не е смени си номера.


Търсиш и отстраняваш причината за този телефонен тормоз. Отстраниш ли причината ще спре телефонният тормоз.
Събирате се на една маса, сядате всички заедно щом всички заедно са ви изморили от звънене и слагате картите на масата.
Какво дължите, на кой дължите, кой къде ходи след работно време и през работно време... Кой какви проблеми има в училище, ако има ученик, с какви хора се събира.... като цяло обсъждате всичко, което може да доведе до такава амбиция в някой да ви побърка да ви звъни...
Нали сама разбирате, че за нищо и никакво звънене и от любов към спорта няма да седне някой както сама казвате да харчи пари да ви звъни.
Това е съвета ми, другият съвет е всеки път да блокираш номера, който ти звъни в "черният" списък на телефона и няма да може да звъни... същото важи за скритите позвънявания... изобщо и като цяло търсете причината при вас и я отстранете, звъненето веднага щем спре...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Телефонен тормоз.

Мнениеот osata » 31 Окт 2016, 22:18

Аз съм на същото мнение, на всеки смартфон може да се инсталира call reminder или call blocker ( от google play), и да се зададе когато звъни скрит номер да не звъни апарата, както и черен списък с номера. При първото позвъняване вкарвате номера в черния списък и край с него. Ако не се лъжа преди време call blocker можеше да вдига и затваря на зададените номера, като по този начин линията е заета няколко секунди, и съответно взема минута на набиращия.
Психологически, когато спрете да вдигате, да показвате ярост и слабост, всичко може да отшуми. Не казахте мълчат ли на телефона, музика ли пускат, говорят ли, обиждат ли, може и обява да има някъде пусната.....
Вече според лудостта на "героя", като спрете телефонния тормоз може да започне посегателство над автомобил и какво ли още не. Така че както Дакота каза, причината - тя е най-важният момент.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Телефонен тормоз.

Мнениеот Border_Officer » 31 Окт 2016, 23:35

Няма дим без огън ;) Търсете причината, а докато я намерите просто не вдигайте телефоните си на непознати номера. Аз примерно на личният си телефон номер, който не присъства в телефонният ми указател на телефона, колкото и да звъни не отговарям на повикването. Дори като оставям някъде телефон за контакт било, че съм поръчал нещо в магазин или на друго място искам да знам от кой номер ще ме потърсят за обратна връзка, записвам го в телефона си и отговарям само ако ми позвънят от този номер.
Никога не ми се е случвало да ме безпокоят по телефона, но сам съм си наложил един филтър и нямам проблеми.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта