Въпрос за продаден автомобил и данъци

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за продаден автомобил и данъци

Мнениеот Teodor » 17 Окт 2016, 12:09

Здравейте,
Може би въпросът ми е за КАТ, но преди да се наредя на опашка и да чакам в КАТ бих искал да попитам тук.

Проблемът ми е следния, моята баба преди 15 години е продала един Москвич, който най-вероятно вече не е в движение и е даден за скрап. Тя няма връзка с купувача и според мен не е направила прехвърляне. Дала го е заедно с номерата. Всяка година тя плаща данък 25 лева за този автомобил, а вече са минали много години, а тя автомобил няма.

Може ли да се направи нещо по въпроса и какво ще е необходимо?

Благодаря предварително!
Teodor
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2016, 12:04

Re: Въпрос за продаден автомобил и данъци

Мнениеот dakota_ » 17 Окт 2016, 15:19

Teodor написа:Здравейте,
Може би въпросът ми е за КАТ, но преди да се наредя на опашка и да чакам в КАТ бих искал да попитам тук.

Проблемът ми е следния, моята баба преди 15 години е продала един Москвич, който най-вероятно вече не е в движение и е даден за скрап. Тя няма връзка с купувача и според мен не е направила прехвърляне. Дала го е заедно с номерата. Всяка година тя плаща данък 25 лева за този автомобил, а вече са минали много години, а тя автомобил няма.

Може ли да се направи нещо по въпроса и какво ще е необходимо?

Благодаря предварително!


Няма да може да избегнеш посещението в "КАТ", но за целта заедно с баба ти се нареждаш на опашката за чакане. Като ви дойде реда на гишето, баба ти ще подаде всички документи, които има във връзка с въпросният автомобил и ще заяви, че иска да бракува въпросният автомобил. Цялата процедура ще ви бъде обяснена на гишето и след бракуване на автомобила няма да плаща задължения към местни данъци и такси ;)
След това я хвани да ти купи автомобил и поне да знаеш защо си се разкарвал до "КАТ" :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за продаден автомобил и данъци

Мнениеот кпц » 17 Окт 2016, 21:50

Дано бабата да е опитна в лъгането.
В противен случай ще продължи да си плаща данъка.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта