Кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кражба

Мнениеот кпц » 28 Дек 2016, 21:41

Пак ненужни лирични отклонения.
Хората се оплакват от мързеливото, грубо и непрофесионално отношение към тях, след като са подали съобщение, че са пострадали от престъпление.
Каквито и аларми да им навирате в лицето, както и да ги залъгвате, няма ли поне един елементарен правилен оглед, изводът им е заслужено негативен.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 29 Дек 2016, 00:18

Вярно е, каквито и аларми да им навираме само ще намалим вероятността за кражби и ще се намалят жалбите в полицията за окрадени жилища.
Но нужно ли е да се случва всичко това като е по-готино да се прибереш да видиш, че са ти разбили вратата и да се обадиш в полицията да ти дойдат на крака поне трима човека да ти слугуват, че си пренебрегнал поставянето на аларма, че си пренебрегнал блиндирана врата и си пренебрегнал ключалка, която не стърчи от вратата и не може с лека ръка да се счупи с водопроводен ключ...
През ум не трябва да му минава на никой да си застрахова дома и имуществото, защото като стане нещо знае, че с един качествен оглед от полицията и вещите му са открити...В противен случай полицията не работи и полицаите са мързеливи...
Много е готино да отиде някой сутрин до колата си, да види, че през нощта са му задигнали касетофона, да вдигне телефона и да чака да му дойдат на крака цялата оперативна група да видят, че колата няма аларма, касетофона е оставен ачик-ачик да вади очите на всеки гладен за 5 лв. и на всичкото отгоре за да не забравя сутрин си е оставил и документите в автомобила и те взели, че се изпарили покрай касетофона... Да не е луд да си постави аларма като ги заглушават, да си застрахова автомобила,касетофона...гумите... като има едни луди в униформи и без униформи, които може по всяко време да ги ползва като тоалетна хартия...Нали за това си плаща данъците да има високи изисквания към държавните слуги...
Пак лирични отклонения, но понякога ми идва да хвана едно дърво и да не гледам къде бия някоя тъпа кратуна като дойде да се жалва, че го окрали,а той дремал и чакал да паднат на коча мад... и се сетил да вземе мерки чак като усетил, че го е поел дълбоко... После на кривата му ракета космоса крив...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба

Мнениеот сигма3 » 29 Дек 2016, 08:35

кпц написа:Пак ненужни лирични отклонения.
Хората се оплакват от мързеливото, грубо и непрофесионално отношение към тях, след като са подали съобщение, че са пострадали от престъпление.
Каквито и аларми да им навирате в лицето, както и да ги залъгвате, няма ли поне един елементарен правилен оглед, изводът им е заслужено негативен.

Свали си гащите,надупи се ,сложи една шепа вазелин на дирника си и после се чеши по темето и се чуди що са те изплющяли!!!!!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Кражба

Мнениеот кпц » 29 Дек 2016, 13:08

сигма3 написа:
кпц написа:Пак ненужни лирични отклонения.
Хората се оплакват от мързеливото, грубо и непрофесионално отношение към тях, след като са подали съобщение, че са пострадали от престъпление.
Каквито и аларми да им навирате в лицето, както и да ги залъгвате, няма ли поне един елементарен правилен оглед, изводът им е заслужено негативен.

Свали си гащите,надупи се ,сложи една шепа вазелин на дирника си и после се чеши по темето и се чуди що са те изплющяли!!!!!

Аз мислех, че тук пишат само зрели хора, пък то станало като детска градина.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба

Мнениеот dsuzunov » 29 Дек 2016, 20:33

Всеки път, като ходя на кражби, между работата по огледа, съветвам хората как да се пазят. И за разлика от адвокатите, го правя безплатно. Консултациите по лична сигурност, вероятно никак не са евтини. Винаги споменавам за застраховка, за някаква аларма. Съветвам да не се съхраняват много пари, или ако е наложително - къде е най-малка вероятноста да ги намерят. Обаче, никой не слуша. Всички пострадали си мислят, че няма да ги повторят, но е факт, че съм повтарял, а в три-четири случая съм потретвал огледи на кражби от едни и същи обекти.
Някой реве, че сложил аларма на колата за хиляда лева, със скачащ код, с незнам си какви други глезотии в нея. Да, обаче "Чичо Цък" (Р. Цукровски) казва, че единствено самоделката пази!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кражба

Мнениеот Malinka » 29 Дек 2016, 21:42

dsuzunov написа:Всеки път, като ходя на кражби, между работата по огледа, съветвам хората как да се пазят. И за разлика от адвокатите, го правя безплатно. Консултациите по лична сигурност, вероятно никак не са евтини. Винаги споменавам за застраховка, за някаква аларма. Съветвам да не се съхраняват много пари, или ако е наложително - къде е най-малка вероятноста да ги намерят. Обаче, никой не слуша. Всички пострадали си мислят, че няма да ги повторят, но е факт, че съм повтарял, а в три-четири случая съм потретвал огледи на кражби от едни и същи обекти.
Някой реве, че сложил аларма на колата за хиляда лева, със скачащ код, с незнам си какви други глезотии в нея. Да, обаче "Чичо Цък" (Р. Цукровски) казва, че единствено самоделката пази!


Здравейте, ако не е тайна какво означава БНТЛ Пловдив и сам ли ходите на огледи на кражби като в моят случай?
Знам,че нищо не разбирам от работата на полицията и за това ви питам.
Malinka
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2016, 13:01

Re: Кражба

Мнениеот сигма3 » 29 Дек 2016, 21:57

кпц написа:Свали си гащите,надупи се ,сложи една шепа вазелин на дирника си и после се чеши по темето и се чуди що са те изплющяли!!!!!
Аз мислех, че тук пишат само зрели хора, пък то станало като детска градина.

Ако не си вдянал,какво съм написал си точно за градината.....попитай някой шестокласник да ти обясни!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Кражба

Мнениеот катюша » 30 Дек 2016, 10:20

Malinka написа:
dsuzunov написа:Всеки път, като ходя на кражби, между работата по огледа, съветвам хората как да се пазят. И за разлика от адвокатите, го правя безплатно. Консултациите по лична сигурност, вероятно никак не са евтини. Винаги споменавам за застраховка, за някаква аларма. Съветвам да не се съхраняват много пари, или ако е наложително - къде е най-малка вероятноста да ги намерят. Обаче, никой не слуша. Всички пострадали си мислят, че няма да ги повторят, но е факт, че съм повтарял, а в три-четири случая съм потретвал огледи на кражби от едни и същи обекти.
Някой реве, че сложил аларма на колата за хиляда лева, със скачащ код, с незнам си какви други глезотии в нея. Да, обаче "Чичо Цък" (Р. Цукровски) казва, че единствено самоделката пази!


Здравейте, ако не е тайна какво означава БНТЛ Пловдив и сам ли ходите на огледи на кражби като в моят случай?
Знам,че нищо не разбирам от работата на полицията и за това ви питам.


БНТЛ по думите на граждани като теб са едни хора, които ходят по огледи да цапат и да не могат гражданите да си почистят домовете и колите след тях. Не знам на колегата Узунов случвало ли му се е да посегне да "цапа" нова дървена врата и домакинята да скокни и да каже - недей ми цапай вратата с тия сажди, че после ще й падне лака като я чистя и без това нищо няма да откриете. Не знам случавало ли му се е да отиде на оглед на разбит автомобил и някоя кифла да изплаче - недей ми цапай колата, че това няма измиване после. Всичко изброено ми се е случвало при ходене по огледи. Една домакиня с разбито и ограбено жилище ни скъса нервите с едно такова треперене да не им се изцапат мебелите и вратите, защото и без това полицията нищо няма да открие. Принуди експерта да й каже едни хубави думи, да си събере куфара и да си тръгне. После тази домакиня написа два листа жалба и се наложи да ходя при секторният на БНТЛ да ме изслуша и да го откажа от мисълта да накаже колегата.
Една кифла с разбито бяло ауди за около 50 мои месечни заплати направи проблем, че експерта и цапа колата за нищо. Идваше ми да я хвана за косата и да помета с нея паркинга. В крайна сметка за какво се вика полицията при взлом като такива като теб не вярват, че полицията ще им свърши работа.
За това е дошъл у вас само оперативният работник, да не ви се цапат вратите и да не ви цапат плочките и килима, защото нищо друго не вършим, а само взимаме за лудо пари. Направи това, което са ти обяснили колегите, да може да си опазиш жилището и имуществото, че иначе като дойде полицията у вас само ще ти оцапат вратите, шкафовете и дограмата и нищо няма да свършат. Нали това ежедневно се насажда от медиите и вие вярвате щом го казват по телевизията.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Кражба

Мнениеот dsuzunov » 30 Дек 2016, 10:24

Malinka написа:
Здравейте, ако не е тайна какво означава БНТЛ Пловдив и сам ли ходите на огледи на кражби като в моят случай?
Знам,че нищо не разбирам от работата на полицията и за това ви питам.

БНТЛ- Базова Научно-Техническа Лаборатория.
Огледа на местопроизшествие не може да бъде извършен от един човек.
Според вида на престъплението и начина на извършването му, в огледа се включват специалисти в съответните направления - биолози, експерти дактилоскопи, трасолози или балистици.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кражба

Мнениеот Malinka » 30 Дек 2016, 12:54

dsuzunov написа:
Malinka написа:
Здравейте, ако не е тайна какво означава БНТЛ Пловдив и сам ли ходите на огледи на кражби като в моят случай?
Знам,че нищо не разбирам от работата на полицията и за това ви питам.

БНТЛ- Базова Научно-Техническа Лаборатория.
Огледа на местопроизшествие не може да бъде извършен от един човек.
Според вида на престъплението и начина на извършването му, в огледа се включват специалисти в съответните направления - биолози, експерти дактилоскопи, трасолози или балистици.


Благодаря ви много за отговора. Като изключа цинизма в останалите полицейски отговори, значи в дома ми оглед не е имало, защото дойде само един полицай, който хвърли един поглед и каза да напиша една жалба какво е изчезнало. Явно за такъв пакет услуги са ми стигнали данъците, ако бяхме местни велможи сигурно щяхме да имаме и правото на оглед и щяхме да можем да разчитаме на полицията. Весело посрещане на нова година ви желая и благодаря за оказаното внимание и даденият урок.
Malinka
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2016, 13:01

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта