Кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кражба

Мнениеот Красен » 23 Авг 2016, 08:32

Да де аз съм младо и просто момче и роднините ми крадат колите :lol:
Погледни какво пише в нета за кражбите на коли http://www.dnes.bg/stranata/2016/08/22/ ... iia.313253
Бахти смешниците сте в МВР ще пускате листовки да се борите с кражбите на автомобили.
При нас кварталният пие кафе и го черпят в две от автоморгите вместо да ги следи за крадени части. Но иначе ще трябва да платим от джобаси за листовки и полицията да отчете дейност с кражбите на коли.
Красен
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2016, 19:39

Re: Кражба

Мнениеот osata » 23 Авг 2016, 21:08

Красен написа:Да де аз съм младо и просто момче и роднините ми крадат колите :lol:
Погледни какво пише в нета за кражбите на коли http://www.dnes.bg/stranata/2016/08/22/ ... iia.313253
Бахти смешниците сте в МВР ще пускате листовки да се борите с кражбите на автомобили.
При нас кварталният пие кафе и го черпят в две от автоморгите вместо да ги следи за крадени части. Но иначе ще трябва да платим от джобаси за листовки и полицията да отчете дейност с кражбите на коли.


Ами хайде да си представим, че този квартален наистина е "в далаверата", ти, и още 1000 съседи го виждате, ама освен да мрънкате по форуми, да плюете по новинарски сайтове и да го псувате като се съберете на маса....друго правите ли? Представи си, че 1001 човека виждате нередност, но си мълчите - типично българска черта. А полицията е тотален огледален образ на народа..... не са роботи, същите са и депутатите, и ВиК, и енерго..... та, ще сигнализираш ли където трябва, че кварталният си пие кафето и го черпят и може да е поставен в зависимост, или просто ще си плюеш и недоволстваш?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 24 Авг 2016, 21:44

Красен написа:Да де аз съм младо и просто момче и роднините ми крадат колите :lol:
Погледни какво пише в нета за кражбите на коли http://www.dnes.bg/stranata/2016/08/22/ ... iia.313253
Бахти смешниците сте в МВР ще пускате листовки да се борите с кражбите на автомобили.
При нас кварталният пие кафе и го черпят в две от автоморгите вместо да ги следи за крадени части. Но иначе ще трябва да платим от джобаси за листовки и полицията да отчете дейност с кражбите на коли.


Може да не си младо, но си много просто момче 8-) Ние от МВР не спираме да ви надценяваме и да гледаме на такива като теб, като на нормални хора и за това пускаме листовки. Все си мислим, че нормален човек като прочете листовката и ще се възползва от безплатно дадените съвети.
До момента може да се каже, че постоянно удряме на камък и се оказва, че каквито и листовки да пуснем, каквито и съвети да отправяме към т.н "граждани", глупавият си остава глупав.
Напълнихме пощите с листовки, как да се пазят пенсионерите от кражби при получаване на пенсии. Ефекта е нулев, като телета излизат от пощата с пенсиите и никой не проявява минимален инстинкт да се пази от кражби. Проглушихме медиите със съвети да не се доверява никой на обаждания по телефона за даване на пари за лекуване на болни деца, за подкупи на прокурори и полицаи... и за каквото друго се сетиш и въпреки всичко дават ли дават... и после ронят крокодилски сълзи как са дали последните си пари за погребение... Такива като теб и тях не ги съжалявам за нищо, който се е родил овца няма право да се оплаква, че го стрижат, доят и еб...
Кварталният има право да си пие кафето в две, три и колкото автоморги пожелае... Важното е да не бърка службата с дружбата, ако имаш доказателства, че бърка службата с дружбата и прикрива някой за сметка на нещо, иди и пусни сигнал срещу него.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба

Мнениеот Инка » 25 Авг 2016, 19:45

Господине, чета вашите коментари в този форум откакто ме нахокахте като куче, че задодох един човешки въпрос и потърсих помощ от вас полицаите.
Мен също ме изкарахте глупава и наивна, че живея по човешки и вярвам в хората. Сега по същият циничен и брутален начин ругаете хора, които са пострадали от кражби и измами. Питам се имате ли душа и милост към пострадалите от престъпления хора. Толкова ли сте изгубили чувствата си и толкова ли ви е ограбила и опустушила душата ви работата в полицията, че нямате милост към никой.
Нали за това сте полицай да работите и помагате на хората, а вие ги хокате като кучета и ги сравнявате с овце и добичета. Може ли интелигентен човек да сте такъв грубиян и циник.
Инка
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2016, 21:21

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 26 Авг 2016, 21:45

Инка написа:Господине, чета вашите коментари в този форум откакто ме нахокахте като куче, че задодох един човешки въпрос и потърсих помощ от вас полицаите.
Мен също ме изкарахте глупава и наивна, че живея по човешки и вярвам в хората. Сега по същият циничен и брутален начин ругаете хора, които са пострадали от кражби и измами. Питам се имате ли душа и милост към пострадалите от престъпления хора. Толкова ли сте изгубили чувствата си и толкова ли ви е ограбила и опустушила душата ви работата в полицията, че нямате милост към никой.
Нали за това сте полицай да работите и помагате на хората, а вие ги хокате като кучета и ги сравнявате с овце и добичета. Може ли интелигентен човек да сте такъв грубиян и циник.


Не бъркай вяра с доверие :)
Вярвай на този, който търси истината, не се доверявай на този, който ти каже, че е намерил ;) Ако четеш Стивън Кинг ще разбереш, че доверчивостта на невинните е най-силното оръжие на лъжците. Желая ти успех в любовта и както казва Агата Кристи, когато става дума за много пари разумното е да не се доверяваш на никой!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба

Мнениеот Malinka » 26 Дек 2016, 13:09

Здравейте, докато не е станало късно да попитам какво да правя в моят случай.
Нямаше ни два дни сега за Коледа и апартамента ни е разбит. Патрона е смачкан и откъснат и с нещо друго е откючено. Обадихме се веднага на 112 и дойде полицай, който нищо не свърши. Огледа вратата, записа какво липсва от дома ни и каза да минем в управлението да пуснем една жалба.
Питах го няма ли да се види дали няма отпечатъци, в коридора имаше кални стъпки от обувки и се виждаха на плочките отпечатъци от обувките на крадците. Каза ми, че всичко е ясно, следи няма да има, защото никой не работел без ръкавици, а тия следи от обувките имало много такива подметки и тия следи са нищо.
Отвратително се почувствах, ходихме в управлението, но там е почивен ден и няма началник към който да се обърнем за помощ.
Нормално ли е господа такова свинско отношение към потърпевши от ктажба, не може ли и малкото, което е оставено като следа да се ползва и да се заловят крадците. Моля, дайте ми съвет какво да направим.
Malinka
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2016, 13:01

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 27 Дек 2016, 22:03

Malinka написа:Здравейте, докато не е станало късно да попитам какво да правя в моят случай.
Нямаше ни два дни сега за Коледа и апартамента ни е разбит. Патрона е смачкан и откъснат и с нещо друго е откючено. Обадихме се веднага на 112 и дойде полицай, който нищо не свърши. Огледа вратата, записа какво липсва от дома ни и каза да минем в управлението да пуснем една жалба.
Питах го няма ли да се види дали няма отпечатъци, в коридора имаше кални стъпки от обувки и се виждаха на плочките отпечатъци от обувките на крадците. Каза ми, че всичко е ясно, следи няма да има, защото никой не работел без ръкавици, а тия следи от обувките имало много такива подметки и тия следи са нищо.
Отвратително се почувствах, ходихме в управлението, но там е почивен ден и няма началник към който да се обърнем за помощ.
Нормално ли е господа такова свинско отношение към потърпевши от ктажба, не може ли и малкото, което е оставено като следа да се ползва и да се заловят крадците. Моля, дайте ми съвет какво да направим.


Здравей, дано не е вече късно, но и да е късно може да промените нещата. Потърсете по магазините същият патрон за бравата и даже ако има патрон, който е по-дълъг и се показва повече от дръжките на бравата вземете него. Така ще е още по-лесно на крадците при следващо посегателство над жилището ви да счупят с "лапа" или с водопроводен ключ патрона и да влязат да ви оберат отново.
Не се подсигурявайте със застраховка и СОТ, че току-виж при обир вземат та ви изплатят обезщетение или заловят крадците. Изобщо карайте по старому всичко както си е било и се обаждайте на тел.112 като ви окрадат жилището.
Ако беше се изсипало половината управление да огледа разбитата ви врата щяхте ли да се чувствате по-спокойна? Мислите ли, че колкото повече хора дойдат на МП, толкова по-бързо ще открият крадците... Допускате ли, че само във вашият дом е проникнато по празниците и само вашите вещи трябва да търси полицията.
Защо почти всеки си мисли, че разбира от работата на полицията и щом представите му се разминат с действителността и трябва да ходи да пуска оплаквания...
направете това, което зависи от вас да не влизат в жилището ви. затруднете максимално крадците, ако държите на имуществото си. Свърши онова време, когато държахме ключа под изтривалката и спяхме отключени. Сега се иска бдителност и ако ти не мислиш за себе си, никой няма да помисли за теб!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба

Мнениеот kermit » 28 Дек 2016, 15:01

Милицонерите завършили СМУ и Магнаурската школа в Симвоново такива съвети дават. Дори гонят хора дошли в управлението да се оплачат от кражби. Гледат да няма жалби, че да няма по какво да работят оперативните, които и без това нищо не вършат по цял ден.

Апаши си отключват за секунди, не оставят следи
Няма спасение и с алармена система, имат си заглушители


http://www.dnes.bg/crime/2016/12/28/apa ... edi.326991

пашите могат да си отключват за секунди входна врата на жилище. Ако пък ключалката е с много защити, ще им отнеме около 5 минути.

"Има инструмент, който отключва като с ключ и не оставя видими следи", коментира пред Нова тв ключарят Андрей.

Според него по-сигурни са бравите с висока степен на сигурност, но и те само забавят крадците. Ако пък апартаментът има алармена система, крадците могат да използват заглушители. Апашите влизат, взимат каквото си искат за минути и си тръгват.

Експертите съветват хората да не държат големи суми и ценности в домовете си.

При 80% от обирите обаче крадците влизали през прозореца. Отварянето на един прозорец ставало с обикновена отверка при това без да се вдига шум и на всичкото отгоре, докато хората са си вкъщи.

Според експерти обирите ставали от 19 ч. до около 22 часа, когато алармите са изключени и никой не би и допуснал, че крадец ще влезе в дома му необезпокояван.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Кражба

Мнениеот сигма3 » 28 Дек 2016, 17:41

Има прекрасни аларми ,които могат да ти звънят на телефона,да звънят в полицията и да съобщават за нарушение със запис,поддържат 99 датчика,може да се сложат датчици на врати,прозорци,обемни,за движение,за пожар,за газ и това за под 100$. Примерно:https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-GSM-Android-Security-Home-Alarm-System-Pensonal-Elderly-Alarm-Wireless-433MHz-Remote-Control-SOS/32655627880.html?spm=2114.01020208.3.17.DeBB40&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10107_10106_10051,searchweb201603_2,afswitch_3&btsid=c5610328-f4d2-4d36-af3d-53c99c93f518
Едва ли ще тръгнат да заглушават сигнала на мобилните оператори,за да ти влязат в къщата......
Полицията не е вълшебник!!! Хората се сещат за нея,само когато са одупени! Иначе може да ограбват,пребиват и какво ли не пред тях,но щом не ги засяга лично се обръщат на другата страна.
Докато това е така и докато се работи с този ресурс,положението няма да се промени-напротив,все по-зле ще става. Свиквайте със студената вода!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 28 Дек 2016, 19:53

kermit написа:Милицонерите завършили СМУ и Магнаурската школа в Симвоново такива съвети дават. Дори гонят хора дошли в управлението да се оплачат от кражби. Гледат да няма жалби, че да няма по какво да работят оперативните, които и без това нищо не вършат по цял ден.

Апаши си отключват за секунди, не оставят следи
Няма спасение и с алармена система, имат си заглушители


http://www.dnes.bg/crime/2016/12/28/apa ... edi.326991

пашите могат да си отключват за секунди входна врата на жилище. Ако пък ключалката е с много защити, ще им отнеме около 5 минути.

"Има инструмент, който отключва като с ключ и не оставя видими следи", коментира пред Нова тв ключарят Андрей.

Според него по-сигурни са бравите с висока степен на сигурност, но и те само забавят крадците. Ако пък апартаментът има алармена система, крадците могат да използват заглушители. Апашите влизат, взимат каквото си искат за минути и си тръгват.

Експертите съветват хората да не държат големи суми и ценности в домовете си.

При 80% от обирите обаче крадците влизали през прозореца. Отварянето на един прозорец ставало с обикновена отверка при това без да се вдига шум и на всичкото отгоре, докато хората са си вкъщи.

Според експерти обирите ставали от 19 ч. до около 22 часа, когато алармите са изключени и никой не би и допуснал, че крадец ще влезе в дома му необезпокояван.


Статията е написана за шарани, които може и на бастун да лови човек.
Уж никакъв проблем не създават бравите на вратите, а 80% от обирите били се случвали през прозорците ;)
Уж алармите лесно се заглушават, а голяма част от обирите ставали, когато алармите били изключени и никой не би допуснал, че ще влезе крадец в дома му...
Виждаш ли какво значи липса на позиция и празни приказки. Всъщност ти, ако виждаш по-далече от носа си няма да даваш ухо на такива глупости...
Експертите съветват много неща, но идиотите и полуидиотите докато не изгорят остават глухи за съветите. Колко брошури издадохме за телефонните измами, колко писания се изписаха по вестниците и колко се изговори по ТВ да не се дават пари на телефонни измамници... ефекта клони към нулата... Почти ежедневно идват в управлението идиоти и полуидиоти да се жалват, че хвърлили пари от терасата да помагат на полицията... за капаро за климатици и какви ли не идиотии и пускат жалби и ронят крокодилски сълзи... и обвиняват полицията, че не ги опазила,а в същото време самите те са си виновни, че са се родили глупави или с времето са дали "фира", но никой от роднините им не се е погрижил за тях да ги заведе на лекар и да ги лекува... Полицията си върши работата според възможностите и никой, който не е взел мерки да се пази сам, няма право да обвинява полицията, че не го е опазила...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта