Кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кражба

Мнениеот Fonkata » 18 Авг 2016, 09:45

Здравейте, как да процедирам при положение, че ми разбиха гаража и полицията нищо не свърши като дойде.
Една сутрин преди няколко дни ме събуди съсед и ми каза, че гаража ми е разбит. Обадих се в полицията, дойдоха трима човека на повикването. Една жена от която нищо не става пишеше в тетрадка, един с куфар и фотопарат, който обърка всичко и един, който си беше на мястото. Той звъня на съседите над гаража да ги пита чули ли са нещо, потърси домоуправителят.
Тоя с куфара не си мръдна пръста да снима разбитото, да види има ли оставени пръсти.
Пълни идиоти бяха дамата с тетрадката и онзи с куфара. Какво мога да направя и как да постъпя като и да е имало пръсти по вратата онзи малоуник нищо не свърши.
Fonkata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2016, 09:43

Re: Кражба

Мнениеот кпц » 18 Авг 2016, 15:56

Напиши една жалба до началника на Районното управление!
Ако те мързи или не ти харесва този вариант - изчакай останалите отговори в темата! :mrgreen:
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кражба

Мнениеот dsuzunov » 18 Авг 2016, 17:10

Тази жена, от която нищо не става и е пишела в тетрадка е човекът, който е придал законов формат на действията на останалите. Другият, (с фотоапарата и куфара) е човекът, който събира доказателствата. Третият, който според тебе е единствения, свършил нещо е човека от криминална, чиято работа е да ходи и да пита.
Не давай прибързана оценка за действията на хората. Действия, от които едва ли разбираш.
Както по-горе са те посъветвали, пускай жалба до Н-ка на Районното, но имай едно на ум, че ако се докаже противното на твоите твърдения, същите тези, за които твърдиш, че не са си свършили работата, могат да ти спретнат едно дело в съда за клевета, обида, уронване на достойнството или както там е формулиран текста и да ти вземат едни пари, които съдът ще определи като обезщетение.
Помисли си...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 18 Авг 2016, 18:17

Fonkata написа:Здравейте, как да процедирам при положение, че ми разбиха гаража и полицията нищо не свърши като дойде.
Една сутрин преди няколко дни ме събуди съсед и ми каза, че гаража ми е разбит. Обадих се в полицията, дойдоха трима човека на повикването. Една жена от която нищо не става пишеше в тетрадка, един с куфар и фотопарат, който обърка всичко и един, който си беше на мястото. Той звъня на съседите над гаража да ги пита чули ли са нещо, потърси домоуправителят.
Тоя с куфара не си мръдна пръста да снима разбитото, да види има ли оставени пръсти.
Пълни идиоти бяха дамата с тетрадката и онзи с куфара. Какво мога да направя и как да постъпя като и да е имало пръсти по вратата онзи малоуник нищо не свърши.


Ще ти кажа как да процедираш и ако ме послушаш вероятността да береш ядове в бъдеще е почти никаква.
Подсигуряваш си гаража с една алармена система за около 50-100 лв. която при неоторизиран достъп да вдига голям шум. Имаш и съседи над гаража, което е още един плюс към алармата. След това отиваш при един стругар да ти изработи един или два секретни болта с ключ за тях и по една втулка да завариш на вратата да потъват болтовете в нея и да може само с ключа да имаш достъп до тях. Това е достатъчно да си решиш проблема с разбиване на гаража от крадци. Ако си мераклия и тертеплия може да добавиш и едно мандало. Малка дупчица на скрито място на вратата, през нея прекараш една тънка и здрава връв завършваща с глава на болтче, което потъва в дупката и се вижда само главата, но то е подвижно и от вътрешната страна на вратата да вдига и пуска резе /мандало/. Ще умориш айдуците от мъка, че няма да могат да проникнат повече в гаража ти ;) 8-)
Пускането на жалба до Н-ка на РУ е ялова работа, колегите са дошли и са си свършили работата. Експерта е огледал МП и е преценил, че е безсмислено да търси следи. Вероятността да се открият извършителите клони към нулата. Просто стисни зъби, преглътни случилото се и направи описаното по-горе.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба

Мнениеот Красен » 21 Авг 2016, 19:48

Здравейте, искам и аз да отправя зов за помощ и съвет.
За период от два месеца ми крадат втора кола и от полицията вдигат рамене и казват търсим, но до момента вече почти половин година няма резултат.
И двете кражби станаха от паркинга пред блока и двете коли бяха с аларми и се стопиха. Полицията дори не пожела да дойде да види от къде са откраднати колите. Само жалби пуснах и край. На мен много ми се струва, че полицията е в далаверата с кражби на коли и определени хора дават инфо на крадците и ги покриват.
Красен
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2016, 19:39

Re: Кражба

Мнениеот dsuzunov » 21 Авг 2016, 23:07

Що си мислиш, че не ходили до местото от където е откраднат автомобилът ти? Трябваше и тебе ли да те поканят? С какво щеше да им помогнеш?
Със сигурност са обиколили района и са проверили за камери. А след това и за записите от тези камери.
И не си мисли, че след като не ти се откриват колите, задължително ченгетата са в комбина с автокрадците.
Ами, ако ти си в комбина със застрахователите?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кражба

Мнениеот Красен » 22 Авг 2016, 08:46

Ами сигурен съм, че не са идвали до паркинга. Както казвате има камери на две места, на едното място питах собственика на камерата, че го познавам да видим записите за през нощта. Колата минава покрай камерата, но само това се вижда и никой вътре. Колите ми нямаха автокаско и застраховетелите нищо няма да ми платят. Полицията не ми търси колите и всичко потъва в земята.
Красен
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2016, 19:39

Re: Кражба

Мнениеот катюша » 22 Авг 2016, 10:06

Красен написа:Ами сигурен съм, че не са идвали до паркинга. Както казвате има камери на две места, на едното място питах собственика на камерата, че го познавам да видим записите за през нощта. Колата минава покрай камерата, но само това се вижда и никой вътре. Колите ми нямаха автокаско и застраховетелите нищо няма да ми платят. Полицията не ми търси колите и всичко потъва в земята.


Ти не можеш да бъдеш сигурен в нищо по отношение работата на полицията.
Помисли на кой даваш ключовете от колите си, кой има достъп до ключовете на колите ти. Виж има ли общ човек, на който си давал ключовете и на двете ти коли. Изобщо помисли кой от близките около теб може да ти направи такова "добро" да олекнеш с две коли за кратко време.
Ако си купил трета кола и все още не е открадната, преценявай добре на кой я даваш да я кара и изобщо замисли се как да направиш така, че колата ти да е подсигурена срещу кражби.
Такива кражби се разкриват много трудно и повечето остават неразкрити. Полицията не е слънце да огрее навсякъде, че да имаш претенции към работата ни.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Кражба

Мнениеот Красен » 22 Авг 2016, 11:22

Без да ми се сърдите, но защо повечето полицаи сте все едни увредени. Как приятел или близък човек ще ми открадне колите. Ясно, че не ви се търсят откраднати коли, ама защо гледате да скарате хората с приятели и близки.
Давам колата си на приятели като се наложи, аз също ползвам техните коли, но по-скоро ще умра, отколкото да открадна на приятел колата.
Красен
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2016, 19:39

Re: Кражба

Мнениеот dakota_ » 22 Авг 2016, 11:52

Ти явно си младо и просто момче, чувал ли си приказката "Господи, пази ме от приятелите ми, от враговете ми сам ще се пазя"
Може да се окаже, че спиш до най-големият си враг.
Преди 7-8 години един колега отиде на курс и като се върна завари апартамента си празен, нищо нямаше вътре освен дрехите му разхвърляни на пода на едната стая....
Една уроспия го изнесе, живееше с нея на семейни начала и явно е намерила подходящият момент да приключи с него. Аз му дадох някой стари мебели да има на какво да положи кокали да спи, докато се осефери и отдели някой лев да си купи покъщнина.
Послушай какво те съветва Катя и внимавай на кой даваш автомобила си и кой прибираш в къщата си.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта