Проблем с регистрация на автомобил.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем с регистрация на автомобил.

Мнениеот gece_gozlu » 05 Авг 2016, 16:49

Здравейте, обръщам се към вас за помощ и съвет, защото попаднах в задънена улица и се чудя какво да правя.
Харесах си автомобил нов внос от чужбина изложен в автокъща и реши да го закупя. От автокъщата ми оправиха всичките документите, броих парите за автомобила и отидох да го регистрирам в КАТ.
Подадох си документите на гишето, всичко до момента беше добре, но като минах от другата страна да проверяват автомобила се получи засечка. Появи се проблем с номер на рама на автомобила, дойде униформен подполковник и каза да го придружа в кабинета му.
Отидох и той ме попита от кой съм купил автомобила. Обясних му, че съм купил колата от автокъща, но той ми показа някакъв лист, на който пише, че съм купил автомобила от някакъв немец в Германия. Обясних му, че не съм ходил в Германия, а съм го купил от автокъща, посочих града, адреса на автокъщата и всичко както си беше.
От автокъщата като са ми оправяли документите съм се подписал под лист, който дори не съм прочел. Листа бил договор, че съм купил автомобила като съм ходил в Германия. Демек фалшив договор съм подписал и все едно съм бил в Германия без да съм ходил.
От сутринта до вечерта ме държаха в полицията, давах показания и ми казаха, че за фалшивият документ и за автомобила ме чака съд.
От автокъщата са казали в полицията, че не ме познават и не знаят нищо за мен. Нямам никакъв документ, че съм броил 5500 пари за колата и излиза, че съм ходил в Германия и явно съм откраднал колата. Аз не познавам собственика на колата и съм в задънена улица какво да правя и как да доказвам, че не съм виновен.
Моля ви за съвети, вие разследвате такива случаи, ще ви бъда задължен за цял живот, ако ми помогнете със съвети.
gece_gozlu
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2016, 16:47

Re: Проблем с регистрация на автомобил.

Мнениеот dakota_ » 05 Авг 2016, 19:41

Интересен ник си избрал, но ако беше "нощно око" щеше да си по-внимателен и да гледаш под какво се подписваш ;)
Като защитна теза това по-горе може да звучи добре, но няма да ти помогне да се измъкнеш сух от ситуацията.
По-добрият вариант е да посочиш кой ти продаде автомобила, той ли те посъветва /подбуди/да ползваш фалшив "кауфентрак" и като цяло как действително са се случили нещата :)
Това няма да ти помогне да се измъкнеш безнаказано, но поне ще се разбере кой е изготвил фалшивият документ, кой е подбудител, извършител и всичко по реда си... при чисто съдебно минало ще може да разчиташ на най-лекото наказание ;)
Ще имаш възможност да водиш дело за парите по сделката и т.н... Предполагам "подполковника" те е "светнал" за тия неща, а може и да не е... Съдействай на разследващият да излезе наяве истината, това може да ти е от полза.
Лично аз не вярвам и една дума на написаното ;) но това е твоята версия... за повече съвети при адвокат и гласи минимум 1000 лв за хонорар, ако искаш някой да ти обърне поне малко внимание ;) 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта