Информация по жалба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Информация по жалба

Мнениеот Karra » 03 Авг 2016, 10:27

Здравейте!
Преди около 10 дена подадох жаба (опитваха се усилено да ми пробият пощите, с което ги блокираха). По мое "разследване" е възможно да са измамници, които искат да теглят кредите от мое име и има и други заплашени освен мен. Настоях при подаване на жалбата полицията да се задейства бързо, защото има възможност да пострадат доста хора, а и в момента на подаване на жалбата атаката все още беше активна. Служителката на "рецепцията" - просто не знам как да я определя, че да не ми сложите червена точка, реагира крайно неадекватно и каза с провлачен тон, как пъъъъъъъъъърво жаааааааалбааата трябва да отиде при нааачалниииика, после при незнаааам коий си и реално разследването ще почне след сеемица (евентуално). След подаване на жалбата всички атаки спряха много рязко (чак започвам да се усъмнявам в разни неща...)
Та питанката ми е:
Кога да очаквам отговор КОЙ е човекът, който ме атакува и има ли вариант от полицията да откажат да ми ги дадат?
Аз имам много притеснения от това лице/лица. Искам да знам кой е и да предприема ответни мерки срещу него.
Надявам се на вашата помощ!
Karra
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2016, 10:15

Re: Информация по жалба

Мнениеот dakota_ » 03 Авг 2016, 15:25

Karra написа:Здравейте!
Преди около 10 дена подадох жаба (опитваха се усилено да ми пробият пощите, с което ги блокираха). По мое "разследване" е възможно да са измамници, които искат да теглят кредите от мое име и има и други заплашени освен мен. Настоях при подаване на жалбата полицията да се задейства бързо, защото има възможност да пострадат доста хора, а и в момента на подаване на жалбата атаката все още беше активна. Служителката на "рецепцията" - просто не знам как да я определя, че да не ми сложите червена точка, реагира крайно неадекватно и каза с провлачен тон, как пъъъъъъъъъърво жаааааааалбааата трябва да отиде при нааачалниииика, после при незнаааам коий си и реално разследването ще почне след сеемица (евентуално). След подаване на жалбата всички атаки спряха много рязко (чак започвам да се усъмнявам в разни неща...)
Та питанката ми е:
Кога да очаквам отговор КОЙ е човекът, който ме атакува и има ли вариант от полицията да откажат да ми ги дадат?
Аз имам много притеснения от това лице/лица. Искам да знам кой е и да предприема ответни мерки срещу него.
Надявам се на вашата помощ!


Първо, наистина жалбата ще отиде при началника и второ няма да има никакво разследване по жалбата! Ежедневно се атакуват стотици хиляди електронни пощи, но това не е повод полицията да зареже всичко и да се занимава с упражнения за луди, да търси кой е атакувал на Аврам бакалина пощата и още повече, че всичко е приключило само с едните атаки и сработване на защитата на пощата...
Който има притеснения, че може да му атакуват електронната поща в интернет трябва да вземе адекватни мерки да защити пощата си, или другият най-сигурен вариант е да не ползва електронна поща!
Сиреч /както казва Премиера/, които го е страх от мечки, не ходи в гората!
Знам, че жените умирате да се надявате и до последно си умирате с надеждата... но ако искаш ме послушай, зарежи надежда и се хвани с вяра! Вярвай първо в Бог и после във всичко останало... Силната вярва ще ти помогне да преодолееш страха "от това лице/лица" и ще видиш, че атаките ще намалеят, съмненията ще се разсеят и постепенно усмивката ще изпълни лицето ти.
Вярвай!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Информация по жалба

Мнениеот Karra » 03 Авг 2016, 18:52

E...
Действията на тези откачалници ми блокират работата... и смятам, че като съвестен данъкоплатец имам право да знам кой е това. Голямото "разследване" е да се вземе името по посоченото от мен IP. Просто провайдера няма право да ми го даде при положение, че няма жалба. Ще бъде дадено на полицията. Те да ми дадат името и адреса, а пък ако са толкова заети, после да не ходят да му спасяват кожата, като се докопам до него...
Karra
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2016, 10:15

Re: Информация по жалба

Мнениеот dakota_ » 03 Авг 2016, 19:21

Karra написа:E...
Действията на тези откачалници ми блокират работата... и смятам, че като съвестен данъкоплатец имам право да знам кой е това. Голямото "разследване" е да се вземе името по посоченото от мен IP. Просто провайдера няма право да ми го даде при положение, че няма жалба. Ще бъде дадено на полицията. Те да ми дадат името и адреса, а пък ако са толкова заети, после да не ходят да му спасяват кожата, като се докопам до него...


Подсигури се така, че "тези откачалници" да не ти бъркат работата. Ако трябва смени "провайдера"... просто разговаряй с хора, които могат да ти предоставят това, което отговаря на изискванията ти... Много хора смятат IP адреса за някаква панацея, същата работа е и с imei кода на мобилните телефони :D Даваш кода на полицията и веднага се намира телефона... даваш IP адреса и докопваш "откачалника" :D ... IP адреса не доказва нищо, но това е друга тема.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Информация по жалба

Мнениеот Karra » 03 Авг 2016, 22:06

Все още вярвам, че на полицията й пука за нормалните граждани в тази държава (не сме останали много...)
Но пък, ако не й пука, тогава няма да и пука и за трупа на откачалника...
p.s. Не е моя провайдера, а неговия...
Karra
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Авг 2016, 10:15

Re: Информация по жалба

Мнениеот dakota_ » 03 Авг 2016, 22:28

Изобщо не сте останали малко,а все повече се увеличава броя на такива като теб, които бъркат полицията с тоалетна хартия!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Информация по жалба

Мнениеот osata » 04 Авг 2016, 22:27

Karra написа:E...
Действията на тези откачалници ми блокират работата... и смятам, че като съвестен данъкоплатец имам право да знам кой е това. Голямото "разследване" е да се вземе името по посоченото от мен IP. Просто провайдера няма право да ми го даде при положение, че няма жалба. Ще бъде дадено на полицията. Те да ми дадат името и адреса, а пък ако са толкова заети, после да не ходят да му спасяват кожата, като се докопам до него...


Ако човека, който прави тези "бели" знае какво прави, по никакъв начин не може да се стигне до него.
Пример:
От домашния си компютър отварям един сайт, базиран в една далечна държава. Любопитното за този сайт е, че е направен, чрез него да се влиза в други сайтове. Тоест получава се един посредник, от който данни може да изисква примерно прокуратурата, която пък ще го направи ако се касае за тежко престъпление, милиони и т.н. Горе долу колкото информация е дал Фейсбук на българското разследване... с една дума нула.
Глупавото на повечето сайтове, мейли и т.н., е че при три въведени грешни пароли и те блокира за 15-30 минути. Тоест, някой конкурент, луд или т.н. може спокойно да ти нанася вреди. Но ако знае как да го прави...... само съдбата или лимките в главата му могат да го спрат.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Информация по жалба

Мнениеот web002 » 22 Ное 2018, 14:12

Какво е наглост? Половината ушанки във форума да ти обясняват как нямаш право на избор и да приравняват жалбите ти на "тоалетна хартия" (очевидно с такова предназначение ги използват лекетата по РПУ-тата и ОД-тата). Нищо, че съществува реална опасност да ти бъдат откраднати номера на дебитни кредитни карти, да изплащаш ипотечен кредит на някой униформен бандит и прочие. Униформените ГДБОП-ски хиени не признават за престъпление натиска за кражба на лични данни и извършването на престъпление посредством тях, но това не им пречи да оказват натиск върху други мирни граждани, дръзнали свободно да изразят мнение в интернет по наболял обществен проблем или дори по адрес на полицейски служител, заработващ в свободното си време като дилър на дрога пред някое РПУ!
"Ако не си на Персин, ще дробиш камъни на кариерата, моето момче... докато си жив", изругава ушанката милиционер, забивайки препикана кубинка в коляното на жертвата...
web002
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 22 Ное 2018, 01:07


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта