Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Мнениеот Karamiteva » 20 Юли 2016, 15:49

Здравейте, преди една седмица ни върнаха от районното откраднатият преди по-малко от година iPhone , но вкъщи установихме, че телефона е отварян, екрана не отговаря на модела, да не говорим , че въобще не може да се зареди и да се ползва.... При положение , че е открит чрез имей и е бил в работещо състояние, значи по пътя от полицията до нас, някой "добър служител на реда" е направил така, че да разпродаде каквото може....а аз толкова се зарадвах, че са свършили работа, даже бонбони и вино им занесох....сега искам да попитам някой знае ли какъв е реда за подаване на оплакване , жалба, проверка или каквото там се прави....като първо естествено , телефона ще бъде прегледан от оторизиран сервиз на Apple за да ми дадат документ , че частите са сменени и с тях той не може да работи и съответно да бъде намерен....
Благодаря
Karamiteva
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юли 2016, 15:34

Re: Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Мнениеот dakota_ » 20 Юли 2016, 18:13

Karamiteva написа:Здравейте, преди една седмица ни върнаха от районното откраднатият преди по-малко от година iPhone , но вкъщи установихме, че телефона е отварян, екрана не отговаря на модела, да не говорим , че въобще не може да се зареди и да се ползва.... При положение , че е открит чрез имей и е бил в работещо състояние, значи по пътя от полицията до нас, някой "добър служител на реда" е направил така, че да разпродаде каквото може....а аз толкова се зарадвах, че са свършили работа, даже бонбони и вино им занесох....сега искам да попитам някой знае ли какъв е реда за подаване на оплакване , жалба, проверка или каквото там се прави....като първо естествено , телефона ще бъде прегледан от оторизиран сервиз на Apple за да ми дадат документ , че частите са сменени и с тях той не може да работи и съответно да бъде намерен....
Благодаря


Г-жо Карамитева, кой ви е казал, че полицията търси откраднати телефони по "имей"? Имате ли документ от полицията, че телефона ви е търсен и намерен по "имей", че да правите такива умозаключения, които са обидни както за работата на полицията, така и за вас като гражданка...
За толкова изпаднали ли мислите колегите, които са ви открили и предали откраднатият телефон, че някой да продава части и дрънкулки от счупени телефони...
Не допускате ли, че въпросният телефон може да е открит при обиск и претърсване на помещения, на задържани лица... Знаете ли,че такива мисли и съмнения като вашите, обикновено спохождат хора склонни към такива действия.
Чували ли сте приказката, направи добро и го хвърли в морето.... Колегите ми искали ли са ви бонбони и вино, че сте им дали и сега се оплаквате, че явно напразно сте ги дали...
Оставете така нещата, не пускайте никакви жалби да се излагате официално, а и с пускането на такава жалба може да си навлечете ответен удар и като нищо не излезе от жалбата, някой да ви заведе дело за набеждаване...
Бъдете жив и здрава, пазете си вещите и вярвайте в полицията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Мнениеот Lord » 20 Юли 2016, 18:43

Госпожо Karamiteva, очевидно възприемате едно районно управление, като застрахователна компания или като сервиз за мобилни апарати и смартфони. Налага се да Ви разочаровам, но това не е така, това е управление, където служат полицейски служители, които явно са си свършили работата добре.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Мнениеот Karamiteva » 21 Юли 2016, 19:10

Просто питам, и да когато ни съобщиха, че телефона е открит ни казаха, че е открит по имей, някакъв арабин го бил използвал! Именно от там разбрахме, че явно телефона е в изправност...естествено, че никой не ми е искал почерпка, но я занесох, с чисто сърце и благодарност , заради добре свършената работа, защото уважавам вашата професия....не съм човек, който краде, подменя, заменя, но явно тук не мога да намеря обективен и безпристрастен отговор на моят въпрос, дали е имало случаи като моя и какво да направя!
Не се съмнявам , че много хора в полицията си вършат работата както трябва, но ако има такива, които си правят далавери на чужд гръб, трябва да бъдат разследвани и отстранявани, а не защитавани и прикривани! Може и аз да не съм права, извинете ме ако съм ви обидила, но може и да имам право....Всичко хубаво и дано един ден ,и вие не останете излъгани от хора, които са били единствената ви надежда...
Karamiteva
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юли 2016, 15:34

Re: Продават ли полицаите части на намерени iPhone

Мнениеот dakota_ » 21 Юли 2016, 20:54

Знаете ли, че "имей" кода е без значение за намиране на телефона ви. Колегите са ви казали нещо популярно от "масовката" за да спрете да задавате въпроси и да приключат с вас.
Никой оперативен работник няма да ви каже как е открит телефона ви, при кой е бил и т.н... Не е ваша работа къде е бил телефона и как е намерен. Пуснали сте жалба, че телефона ви е откраднат, минала е цяла година, не се знае през колко ръце е минал телефона, какви интервенции са извършвани по него... Колегите са ви намерили и върнали телефона във вида, в който е открит. Лично аз откакто съществуват мобилни телефони никога не ми се е случвало някой да се оплаче,че телефона му е намерен от полицията и колеги са продали частите на телефона :)
Случвало ми се е преди години един полуидиот да се оплаче, че при ремонт са му сменили кинескопа на телевизора с дефектен... Като изпратих колега да погледне телевизора в сервиза се оказа, че кинескопа е потънал в пепел и паяжина и само луд може да твърди, че някой изобщо е помирисвал около кинескопа :)
Сега вече ще знам и за случай с продадени части на мобилен телефон и то не какъв да е телефон, а iPhone 8-) ;)
Оставете надеждата за старите моми, те така си умират с надеждата да чакат принца на бял кон. По-добре се хванете с вярата и вярвайте на полицията и знайте, че ние сме хората, които винаги и по всяко време ще ви защитим в случай на посегателства срещу вас и имуществото ви!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта