Изтекъл паспорт

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Изтекъл паспорт

Мнениеот hardtruc » 20 Юли 2016, 11:05

Здравейте,преди 11 месеца изтече паспорта ми -подлежа ли на глоба,и ако да каква е нейната давност?
hardtruc
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2016, 10:52

Re: Изтекъл паспорт

Мнениеот Lord » 20 Юли 2016, 12:00

Ето какво казва Закона за българските лични документи:

Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице, което:
..........................................
..........................................
6. не върне паспорта си или заместващия го документ на органа, който го е издал, в тримесечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването или ползването му;


Обичайно е глобата да е 20 лв.

Ето линк и към целият закон: http://lex.bg/laws/ldoc/2134424576
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Изтекъл паспорт

Мнениеот катюша » 20 Юли 2016, 12:43

hardtruc написа:Здравейте,преди 11 месеца изтече паспорта ми -подлежа ли на глоба,и ако да каква е нейната давност?


Изчакай да мине една година и може да си смениш паспорта без глоба ;) Иначе глобите се налагат за да се плащат, а не да се чака тяхното изтичане по давност 8-) ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Изтекъл паспорт

Мнениеот osata » 20 Юли 2016, 19:50

катюша написа:
hardtruc написа:Здравейте,преди 11 месеца изтече паспорта ми -подлежа ли на глоба,и ако да каква е нейната давност?


Изчакай да мине една година и може да си смениш паспорта без глоба ;) Иначе глобите се налагат за да се плащат, а не да се чака тяхното изтичане по давност 8-) ;)


Да закръглим на година и три месеца ;) . Мой приятел така направи, чака няколко месеца, ама недочака, наложи му се спешно да отиде в чужбина и вместо да спести 20 лв глоба плати едни 200 лв за експресна поръчка + 20 лв глоба.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта