Измама с пари.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 09 Юли 2016, 15:27

Здравейте, моля ви за съвет какво да направя. Продадох лек автомобил, минахме през нотариус да прехвърлим автомобила на купувача и като се прибрах у дома установих, че част от парите са фалшиви пари. Банкноти по 20 лв. има доста на брой фалшиви. Какво мога да направя и към кого да се обърна за помощ. Нотариуса не е гледал парите само попита дали съм получила парите и завери с печат договора. Просто купувачите са ми платили с фалшиви банкноти и не знам какво мога да направя, моля ви за съвет и помощ.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Измама с пари.

Мнениеот dakota_ » 09 Юли 2016, 16:36

Lalova написа:Здравейте, моля ви за съвет какво да направя. Продадох лек автомобил, минахме през нотариус да прехвърлим автомобила на купувача и като се прибрах у дома установих, че част от парите са фалшиви пари. Банкноти по 20 лв. има доста на брой фалшиви. Какво мога да направя и към кого да се обърна за помощ. Нотариуса не е гледал парите само попита дали съм получила парите и завери с печат договора. Просто купувачите са ми платили с фалшиви банкноти и не знам какво мога да направя, моля ви за съвет и помощ.


Обърнете се към силовите групировки, потърсете контакт с братя Галеви и създайте подписка да ги помилват, да се върнат в България и да ви защитават. Преди около седмица една лакома овца внесла пари в популярна каса очаквайки да прецака другите и да печели пари от лихва, орева света по медиите държавата да й помогне да си върне парите или да дойдат братя Галеви да я защитават. При вас пък нотариуса не бил гледал парите сякаш му плащате да ви гледа и парите, броили ви фалшиви пари, които чак у вас сте видяла, че са фалшиви, а преди да се подпишете пред нотариуса сте била на круши или на гъби да си прегледате парите и ако се усъмните в банкнотите да не ги приемате и да не се подписвате.
Пълнолетна, дееспособна жена сте и питате на кой да се оплачете, това не е сериозно да задавате такъв въпрос. Пуснете жалба в полицията, не смесвайте парите с други пари извън сумата по сделката... парите са фалшиви чак след направена експертиза...
Оплакването в полицията не ви гарантира нищо освен изземване на банкнотите. Полицията не възстановява пари на ощипани граждани. Само по ваши думи тези пари са ви предадени от купувача на автомобила. Никой не ви е светил, парите не са предадени по опис... Като цяло ще пиете една или колкото пожелаете студени води и за в бъдеще ще разгръщате и шумата като ви плащат....
Сега остава да благодарите за отговора или да нападнете полицията как нищо не върши и как полицията е виновна, че сте изгоряла с фалшиви по ваши думи банкноти....
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с пари.

Мнениеот кпц » 09 Юли 2016, 17:00

Веднага жалба в полицията!
И не пипайте повече парите с ръце! Поставете ги с някоя пинсета в плик!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lord » 09 Юли 2016, 17:10

Lalova написа:Продадох лек автомобил, минахме през нотариус да прехвърлим автомобила на купувача и като се прибрах у дома установих, че част от парите са фалшиви пари. Банкноти по 20 лв. има доста на брой фалшиви. Какво мога да направя и към кого да се обърна за помощ.


Съжалявам за перипетиите, но за жалост това е ежедневие, независимо дали иде реч за МПС, имоти, животни или друга собственост. Единственото законно нещо, което може да направите е да депозирате заявление в полицията, като освен това посочите свидетели от ваша страна, евентуално във ваша полза би било, ако има записи от камери, а също и ако купувачите имат осъдителни присъди за подобни деяния, но дори и да разполагате с изброеното е много трудно да успеете да си възстановите парите, защото е почти недоказуемо, че точно тези банкноти са ви дадени от точно тези хора, освен, ако не сте ги описали по серии и номера, което също не е гаранция за успех.
Друг път бъдете много внимателни при каквито и да е сделки, при които се плаща в брой!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 09 Юли 2016, 21:02

dakota_ написа:
Lalova написа:Здравейте, моля ви за съвет какво да направя. Продадох лек автомобил, минахме през нотариус да прехвърлим автомобила на купувача и като се прибрах у дома установих, че част от парите са фалшиви пари. Банкноти по 20 лв. има доста на брой фалшиви. Какво мога да направя и към кого да се обърна за помощ. Нотариуса не е гледал парите само попита дали съм получила парите и завери с печат договора. Просто купувачите са ми платили с фалшиви банкноти и не знам какво мога да направя, моля ви за съвет и помощ.


Обърнете се към силовите групировки, потърсете контакт с братя Галеви и създайте подписка да ги помилват, да се върнат в България и да ви защитават. Преди около седмица една лакома овца внесла пари в популярна каса очаквайки да прецака другите и да печели пари от лихва, орева света по медиите държавата да й помогне да си върне парите или да дойдат братя Галеви да я защитават. При вас пък нотариуса не бил гледал парите сякаш му плащате да ви гледа и парите, броили ви фалшиви пари, които чак у вас сте видяла, че са фалшиви, а преди да се подпишете пред нотариуса сте била на круши или на гъби да си прегледате парите и ако се усъмните в банкнотите да не ги приемате и да не се подписвате.
Пълнолетна, дееспособна жена сте и питате на кой да се оплачете, това не е сериозно да задавате такъв въпрос. Пуснете жалба в полицията, не смесвайте парите с други пари извън сумата по сделката... парите са фалшиви чак след направена експертиза...
Оплакването в полицията не ви гарантира нищо освен изземване на банкнотите. Полицията не възстановява пари на ощипани граждани. Само по ваши думи тези пари са ви предадени от купувача на автомобила. Никой не ви е светил, парите не са предадени по опис... Като цяло ще пиете една или колкото пожелаете студени води и за в бъдеще ще разгръщате и шумата като ви плащат....
Сега остава да благодарите за отговора или да нападнете полицията как нищо не върши и как полицията е виновна, че сте изгоряла с фалшиви по ваши думи банкноти....


Ами като няма държава по-добре да дойдат силовите групировки да ни оправят държавата. Какъвто нортариуса такъв сте и вие. Отодох да му кажа, че са ми пробутали галшиви пари и ме изгони, че имал сделка и не отговарял за парите. Ама за неговата такса парите ги прекара под скенер защото може и той да е вътре в нещата. Купувачите ме заведоха там да прехвърлим колата, аз ходя при друг нотариус.
Като ми изземат банкнотите аз какво да правя после, как да си търся парите от тия мошеници и измамници? Като полицията не отговаря за фалшивите пари, кой отговаря?
Благодаря на другите двама полицаи за отговора, но вие лично няма да дочакате да ви благодаря. Такова бездушие и такъв тон не говорят за добро възпитание, ама то полиция и възпитание не се връзва.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Измама с пари.

Мнениеот dakota_ » 09 Юли 2016, 21:33

Имам един приятел свещеник е в Асеновград, за него жена с пари е като луд с картечница :mrgreen:
Какво търсиш от държавата като си се подписала под договор за покупко-продажба на МПС с цена близка до цената на детско колело. Какви пари ще търсиш от измамници като в договора сигурно пише, че си продала автомобила за 300 лв. Как ще докажеш, че си получила от тях повече от триста лв. като си се подписала под официален документ, че цифром и словом си получила в брой сумата посочена в договора.
Каква държава да ти защитава правата като такива като теб мамата разкатаха на валутният борд и ежедневно гледате да оправяте дявола, но в същото време като ви го заклини на вас и почвате да се сещате за държавата. Защо не поиска от нотариуса да прекара и твоите пари под скенера? Каква си ти, че ще определяш при кой нотариус да се изповяда сделката? Не си ли чувала, че който плаща, той поръчва музиката? Ти ли плати разходите по прехвърлянето на автомобила или купувача, че да казваш при кой нотариус да отидете?

Чети добре да не кажеш след това, че не е минал шекерджията!
Акъл да не те излъже да се опиташ да вкараш в обръщение тези фалшиви пари! Ще изядеш такъв дебел кол, че ще се озъбиш, ако решиш и ти на свой ред да не си вътре и да набуташ някой с фалшиви пари! Пускай жалба в полицията и слушай и изпълнявай указанията на колегите, на които ще се падне наказанието да се занимават с теб!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 10 Юли 2016, 12:29

Господине, нямам вина, че нотариуса е написал 350 лв. цена на колата в договора. Цената е определена след оценка на колата и има документ за оценка, за който са платени пари. Колата е продадена за 3100 лв. и от тях 400 лв. за фалшиви пари. Не знам що за човек сте така да се държите с хората и да ми се карате, но аз по професия съм учителка и се блъскам като вол по цял ден за 600 лв. заплата. Не съм разкатала валутният борд и всяка моя стотинка доход се облага с данък.
Питам ви като човек, защото макар и грубиян виждам, че сте запознат, ще ми конфискуват ли парите в полицията и какво да направя да не изгубя парите от продажбата на автомобила?
Моля ви много спестете ми упреците, не се дръжте назидателно с мен, а ми дайте човешки съвет. Само да ви кажа, че не съм идиот да си позволя да пробутам фалишиви пари на някой друг като мен.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Измама с пари.

Мнениеот dakota_ » 10 Юли 2016, 13:51

Г-жо Лалова, призлява ми като дойде някой и се оплаче, че е измамен и почне да пита какво да прави, а преди това нищо не е направил да не бъде измамен.
Разбирате ли,че от такива като вас една група малоумни и неграмотни мангали станаха милионери. Вие блъскате цял месец за 600 лв., а малоумен мангал изкарва тази сума от такава като вас за няколко часа.
Открили сте фалшивите пари у вас, но не сте ги открили пред нотариуса. Не пазарувате ли в бакалия да видите, че взимайки ви парите търговеца ги поднася под детектора за фалшиви банкноти... от простотия ли го прави или от предпазливост да не изпадне във вашата ситуация.
Вариантите във вашият случай са два, отделяте фалшивите банкноти и ги хвърляте в печката да изгорят и следващият път внимавате при сделки с пари.
Вариант две, пускате жалба в полицията и каквото стане. Парите по сделката никой няма ви конфискува, ще останете без фалшивите банкноти, които ще бъдат иззети от полицията.
Да ви кажа честно като човек на човек, аз лично бих се спрял на първият вариант. Много по-лесен и спокоен вариант, а спокойствието няма цена и не си заслужава тичането по полиция за нещо, което няма да ви донесе нищо друго освен напразно тичане и излишни нерви...
Вие избирате какво да направите, ако решите след време споделете как са се развили нещата при вас и бъдете внимателна при сделки с пари, при подписване на документи и всичко, което касае вашите интереси.
Желая ви успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с пари.

Мнениеот osata » 13 Юли 2016, 20:43

Задължително пуснете сигнал ( жалба ) в полицията, като трябва да предадете фалшивите пари. По този начин има вероятност да предпазите някой друг като Вас, който скоро ще си продава автомобил, части, къща и т.н., както и ще насочите служителите на реда в региона към това лице.
Но, от там нататък ще отделите малко време за разпитване, ще бъдат привикани хората, които са с установена самоличност пред нотариуса, естествено, те ще отрекат и ще стане една сага и т.н., но като цяло няма да получите възмездието, ще останете разочарована от държавата, от полицията, от прокуратурата и освен отрицателни емоции, като се замисля друго няма да получите.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 24 Дек 2016, 14:22

Преди около половин година ви послушах и пуснах сигнал в полицията за фалшивите пари.
Вчера получих препоръчано писмо по пощата и като го отворих вътре ме уведомяваха от прокуратурата, че поради липса на доказателства прекратяват следствиято и няма да го внасят в съда.
Резултата от цялата работа е ходене по мъките, поне три пъти при следователката ходих да ме разпитва, експертизи и какви ли не глупости, но резултата е нула.
Съжалявам, че не изгорих парите както ме посъветваха по-горе и да пия една студена вода, но все вярвах, че има държава и държавата ще си свърши работата като осъди измамниците.
Вече не вярвам на никой. Весели праници ви желая и бъдете живи и здрави.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта