Измама с пари.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама с пари.

Мнениеот кпц » 25 Дек 2016, 10:42

Lalova написа:Резултата от цялата работа е ходене по мъките, поне три пъти при следователката ходих да ме разпитва, експертизи и какви ли не глупости, но резултата е нула.

Щом разпитите и експертизите са глупости, то си заслужавате студената вода.
Делото едва ли са го прекратили. Вероятно са го спрели, но това не бива да ви интересува, защото също е глупост.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 25 Дек 2016, 12:57

кпц написа:
Lalova написа:Резултата от цялата работа е ходене по мъките, поне три пъти при следователката ходих да ме разпитва, експертизи и какви ли не глупости, но резултата е нула.

Щом разпитите и експертизите са глупости, то си заслужавате студената вода.
Делото едва ли са го прекратили. Вероятно са го спрели, но това не бива да ви интересува, защото също е глупост.


Докато имаше разпити и експертизи не мислех, че са глупост, а ги считах за нещо полезно и необходимо. Сега мисля, че си изгубих времето за глупости и вички разпити и експертизи са отишли на пусто. Не съм юрист, не разбирам от право, но получих с препоръчано писмо Постановление от прокуратурата за прекратяване на наказателното производство по досъдебното производство, по което се извършваха разпити, имаше експертизи и ходих няколко пъти в полицията.
Според вас това, което се е случило нещо нормално ли е?
Какво мога да очкавам в бъдеще от постановление с което се прекратява досъдебното производство. Това не означава ли край на всичко до момента?
Ако греша, моля простете невежеството ми, пак казвам, че не съм юрист и за това споделям с вас представителите на закона.
Моля ви за отговор и евентуалени съвети.
Честита Коледа на всички и нека здравето и щастието да са ваши ежедневни спътници.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Измама с пари.

Мнениеот dakota_ » 25 Дек 2016, 13:44

Lalova написа:
кпц написа:
Lalova написа:Резултата от цялата работа е ходене по мъките, поне три пъти при следователката ходих да ме разпитва, експертизи и какви ли не глупости, но резултата е нула.

Щом разпитите и експертизите са глупости, то си заслужавате студената вода.
Делото едва ли са го прекратили. Вероятно са го спрели, но това не бива да ви интересува, защото също е глупост.


Докато имаше разпити и експертизи не мислех, че са глупост, а ги считах за нещо полезно и необходимо. Сега мисля, че си изгубих времето за глупости и вички разпити и експертизи са отишли на пусто. Не съм юрист, не разбирам от право, но получих с препоръчано писмо Постановление от прокуратурата за прекратяване на наказателното производство по досъдебното производство, по което се извършваха разпити, имаше експертизи и ходих няколко пъти в полицията.
Според вас това, което се е случило нещо нормално ли е?
Какво мога да очкавам в бъдеще от постановление с което се прекратява досъдебното производство. Това не означава ли край на всичко до момента?
Ако греша, моля простете невежеството ми, пак казвам, че не съм юрист и за това споделям с вас представителите на закона.
Моля ви за отговор и евентуалени съвети.
Честита Коледа на всички и нека здравето и щастието да са ваши ежедневни спътници.


Оказва се, че моите съвети са неприемливи за вас, но ако решите да се доверите на моя съвет, наредете една хубава маса, съберете роднините си, налейте чашите, чукнете се за здраве и както се казва Нова година, нов късмет!
Според мен това, което се е случило е напълно нормално.... направени са едни експертизи, имате няколко листа хартия, че представените банкноти са фалшиви... има изписани листове с разпити на вас, посочените от вас лица, нотариуса... вие казвате, че тези банкноти сте получила от продавачите, те казват, че тези банкноти не са предадени от тях...
Вашата дума срещу тяхната дума... единственото сигурно нещо по делото е, че има фалшиви банкноти...
Не са събрани доказателства, че точно тези банкноти са ви предадени от купувачите... Вие на мястото на прокурора бихте ли се занимавали с глупости, че някой спал докато му плащали и се сетил, че са го измамили, когато положението е било след дъжд качулка...
Весели празници и на вас и да знаете, че повече бдителност и предпазливост при сделки и не само при сделки, а в живота като цяло не са навредили на никой!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с пари.

Мнениеот baader » 06 Яну 2017, 20:01

Ще се намеся с надеждата, че ще успокоя г-жа Учителката( моля, правилно съм написал с главна буква Вашата професия, тъй като смятам, че е изключително достойна). Имал съм служебно дълги години в качеството си на отговорен служител в голяма търговска верига подобен опит с фалшиви купюри с различен номинал като някои от тях си светеха съвсем нормално на лампа и само в БНБ могат да установят със сигурност, че се касае за фалшиви пари. За съжаление жалбите до РПУ, независимо, че имахме камери и охрана не доведоха до резултат, а именно, че в съда не може да се докаже, че лицето Х е оставило или дало тези фалшиви пари. Още повече, че са минали през 3 ръце и за съжаление се носеше персонална вина или иначе казано касиерите бъркаха в своя джоб.
Така или иначе никой прокурор няма да внесе обвинителен акт с мнение за съд без неопровержими доказателства. Това което можехте да направите е да помолите да Ви бъде направен банков предов или да Ви платят на място в банката като помолите служителите да ги проверят. Така ще сте сигурна, че всичко е наред. Разбира се , това няма да Ви помоген сега а само за Ваше бъдещо ползване.
За съжаление сте както и Вие права, така и служителите на реда, които си Ви отговорили тук. Вие от морално-етична гледна точка( плащате данъци и очаквате справедливост от правораздавателната система за измамата) и от друга страна служителите на системата, които са поставени пред определени законови рамки, които следва да спазват и уважават. Друга тема е отношението към Вас, но разни хора разни идеали
baader
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Дек 2016, 15:46

Re: Измама с пари.

Мнениеот Lalova » 09 Фев 2017, 10:31

Благодаря ви за успокоението, но аз останах без част от парите си, делото беше прекратено и понеже полицията не е длъжна да ми осигурява фенер като ми плащат, останах измамена. Не пожелавам на никой да се сблъска с такова бездушие от страна на полиция и следствие. Просто трябва да стана банков специалист, че да може да се предпазя от фалшиви пари, а полицията да стои на топло и да не се занимава с пласьорите на фалшиви пари.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта