Собственост на автомобил.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот сигма3 » 24 Май 2016, 07:48

Елементарно-автомобила има документ за собственост,собственика,може да го продава,когато си иска. Ако е придобит след брака,се иска съгласието на съпруг(а).
Каква работа имат полицията и нотариуса във вашия случай?
Няма как полицията да ви оправя личните батаци!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот кпц » 24 Май 2016, 12:19

Нищо елементарно тук няма, а определянето на въпросите като малоумни съставлява единствено нарушение на правилата на форума.
Първоначално собствеността не беше ясна, както и наличието на някакви особени договорни отношения между конкубинаторите.
До обидиш е най-лесното.
Трудното е да отговориш по същество и правилно.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот dsuzunov » 24 Май 2016, 19:40

Инка написа:Здравейте, ще ви помоля за помощ и съдействие да реша един казус с автомобил.
Живея на семейни начала с мъжа си. Закупихме автомобил с общи семейни пари, но преди седмица без да ме пита е продал автомобила. Ходих при нотариуса, ходих и в полицията, но ме отхвърлят и не искат да ми помогнат. В полицията ми казаха да водя дело в съда, а аз съм измамена и автомобила е продаден без мое разрешение. ?акво мога да направя и мога ли да разваля сделката за автомобила?

Де юре, Вие не сте собственик на автомобила. Дефакто, сте участвала със средства за закупуването, но това, пак не ви прави собственик. Може да предявите иск в съда за обезщетяване от човека с който живеете, но съдът ще отсъди във ваша полза, само ако докажете с документ, финансовото ви участие във закупуването на колата.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот Lord » 24 Май 2016, 19:53

Пак да кажа:
Lord написа:Ако не си вписана, като съсобственик, просто нищо законно не можеш да направиш. Съжалявам!!!


Ако си съсобственик по талон мога да ти помогна със съвет, ако автомобила е собственост по документ само на мъжа, с когото съжителстваш и нямате брак - нищо законно не може да предприемеш. Има други опции, но аз съм последният човек, който би те съветвал да ги ползваш.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот сигма3 » 24 Май 2016, 21:29

кпц написа:Нищо елементарно тук няма, а определянето на въпросите като малоумни съставлява единствено нарушение на правилата на форума.
Първоначално собствеността не беше ясна, както и наличието на някакви особени договорни отношения между конкубинаторите.
До обидиш е най-лесното.
Трудното е да отговориш по същество и правилно.

Ако ти се струва сложно,значи на 2-я етаж няма никой:)
Кое не ти е ясно? Може ли според теб мъжа да продаде таралясника ,ако не е регистриран на негово име?
Договорните отношения ,които могат да попречат на продажбата са граждански брак или да е регистриран на двама собственика.Тогава няма ,как да мине нотариус. Пак ли не ти е ясно!
И съм отговорил точно и правилно в предното си мнение.
Ако не вдяваш,прочети го толкова пъти,колкото ти е необходимо да ти светне ламБата!:)))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот Border_Officer » 24 Май 2016, 21:42

Пуста мода да не се обвързва човек с брак до къде води :) Един колега беше изтеглил потребителски кредит и беше дал парите на кубината си да купи автомобил. След няколко месеца кубината му си натоварила багажа в автомобила и дим да я няма в търсене на следващият мераклия този път да изтегли жилищен кредит да й купи жилище. :mrgreen: Завалията още не е изплатил изтегленият кредит, но поне не търси помощ от полицията :lol:
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот кпц » 24 Май 2016, 21:55

сигма3 написа:Може ли според теб мъжа да продаде таралясника ,ако не е регистриран на негово име?

За упълномощаване да си чувал ;)
сигма3 написа:Договорните отношения ,които могат да попречат на продажбата са граждански брак или...

Това второто ме разсмя много. Не знаех, че гражданският брак е вид договор! :lol:
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот dakota_ » 24 Май 2016, 22:20

кпц написа:
сигма3 написа:Може ли според теб мъжа да продаде таралясника ,ако не е регистриран на негово име?

За упълномощаване да си чувал ;)
сигма3 написа:Договорните отношения ,които могат да попречат на продажбата са граждански брак или...

Това второто ме разсмя много. Не знаех, че гражданският брак е вид договор! :lol:


Явно не си встъпвал в граждански брак за това не знаеш, че гражданският брак е вид договор за материална сигурност, ако не възразиш и за морална сигурност. При сключването му не се гарантира щастие, но поне не пречи да се обещае :D С подписването на този договор се носят и юридически последствия при взимане на решение за разтрогване на договора. Минава се пред съда, убеждаваш кадията за вина или декларирате взаимно съгласие за разваляне на договора. Развалянето на този договор е свързано с финансови разходи за разтрогващите договора, за други за краткост наречени адвокати е радост, че ще изтупат джобовете на мераклиите решили да развалят сключеният договор 8-) ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Собственост на автомобил.

Мнениеот сигма3 » 24 Май 2016, 23:15

кпц написа:
сигма3 написа:Може ли според теб мъжа да продаде таралясника ,ако не е регистриран на негово име?

За упълномощаване да си чувал ;)
сигма3 написа:Договорните отношения ,които могат да попречат на продажбата са граждански брак или...

Това второто ме разсмя много. Не знаех, че гражданският брак е вид договор! :lol:

Е то ти личи,че доста работи не знаеш:)
Почети,понаучи се и ще знаеш.
п.с. Дакота,много сложно му го обясни.....гаранция нищо няма да вдене:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта