Пострадал от кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пострадал от кражба

Мнениеот Dimitar » 15 Май 2016, 20:23

Добър вечер на всички. Ще попитам нещо във връзка с една кражба. Преди няколко дни ми откраднаха три агнета, конска амуниция, бензинова резачка за дърва,мото фреза и др. по-дребни инструменти. Забелязах следи от каруца до портата на двора,тръгнах по следите и следите стигнаха до съседната махала като се губеха по калдъръма до 2-3 къщи в края на селото.Обадих се на кмета и той повика полицая. Дойде кварталният полицай и един униформен офицер. Огледаха кошарата и разбитият зимник, записаха какво е откраднато и колкото да се молех да видят къде водят следите, не се съгласиха. Сигурен съм, че агнетата вече са заклани, много ми се иска да намеря останалите вещи, че са много скъпи и съм се видял в чудо как да избия пари да ги възстановя.
Въпроса е защо ми отказаха да видят следите и не са ли длъжни освен да си запишат откраднатото, да потърсят откраднатото. Почти знам кой е бил с каруцата, защото около мястото на изгубената следа, само двама човека имат коне с каруци. От тях каруцата на единият е с гуми от кола, на другият е с каруцарски колела.
Ходих при дежурен прокурор, каза ми, че и да напиша жалба ще я прати в полицията. Забавихме се много и почти нямам вярва да ми се намери откраднатото. Кажете ми вие какво да направя и на кого да се пожаля. Ако отида сам да се разправям ще ме задържи същият този полицай, който не си мръдна пръста да потърси откраднатото. Държава ли е това и полиция ли е това не знам.
Dimitar
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Май 2016, 20:21

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот dakota_ » 15 Май 2016, 21:20

Dimitar написа:Добър вечер на всички. Ще попитам нещо във връзка с една кражба. Преди няколко дни ми откраднаха три агнета, конска амуниция, бензинова резачка за дърва,мото фреза и др. по-дребни инструменти. Забелязах следи от каруца до портата на двора,тръгнах по следите и следите стигнаха до съседната махала като се губеха по калдъръма до 2-3 къщи в края на селото.Обадих се на кмета и той повика полицая. Дойде кварталният полицай и един униформен офицер. Огледаха кошарата и разбитият зимник, записаха какво е откраднато и колкото да се молех да видят къде водят следите, не се съгласиха. Сигурен съм, че агнетата вече са заклани, много ми се иска да намеря останалите вещи, че са много скъпи и съм се видял в чудо как да избия пари да ги възстановя.
Въпроса е защо ми отказаха да видят следите и не са ли длъжни освен да си запишат откраднатото, да потърсят откраднатото. Почти знам кой е бил с каруцата, защото около мястото на изгубената следа, само двама човека имат коне с каруци. От тях каруцата на единият е с гуми от кола, на другият е с каруцарски колела.
Ходих при дежурен прокурор, каза ми, че и да напиша жалба ще я прати в полицията. Забавихме се много и почти нямам вярва да ми се намери откраднатото. Кажете ми вие какво да направя и на кого да се пожаля. Ако отида сам да се разправям ще ме задържи същият този полицай, който не си мръдна пръста да потърси откраднатото. Държава ли е това и полиция ли е това не знам.


Първото, което задължително трябва да направи всеки един с вещите и собствеността си е да вземе адекватни превантивни мерки за защита на вещите и собствеността си от посегателства!
Колкото повече вещи, толкова повече възможности за кражби може да се реализират.
Колкото повече затрудниш крадците в намеренията им, толкова повече ще намалиш възможностите на крадците да успеят в набезите си.
Скъпи вещи се съхраняват на труднодостъпни за крадци места. В момента на пазара има всевъзможни електронни устройства за алармиране при кражби, има налични всевъзможни ключалки и различни механични приспособления за защита на врати и прозорци.
Категорично трябва да си убеден, че грижата за твоите вещи е твоя лична грижа и както ги пазиш, така ще ги имаш. Много по-добре е да си пазиш вещите, отколкото да чакаш полицията да ти търси откраднатите вещи!
Второ, когато вече колата се е обърнала и констатираш кражба. Обаждаш се на тел.112 и съобщаваш за кражбата или звъниш на телефона на дежурният в местното подразделение на полицията. След това по желание може да се обадиш на кмета, на барабанчика и на който се сетиш по твой избор.
Трето, подготвяш писмено заявление за кражбата и вътре описваш всичко, което се е случило, което си констатирал след кражбата и намираш документите за закупуване на откраднатите вещи да може при нужда да ги предявиш пред полицията.
Към момента можеш и трябва да напишеш едно заявление до Н-ка на РУ и вътре в него да опишеш това, което си ни разказал, като изключиш емоционалните оценки за работата на полицията. Заявлението го внасяш в деловодството и чакаш резултати от проведените мероприятия по подаденото от теб заявление за кражба.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот кпц » 15 Май 2016, 21:32

Не заявление, а жалба пишеш до прокурора!
Пък той нека си я праща на полицаите.
Иначе виждаш - даже оглед не са направили.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот Dimitar » 16 Май 2016, 08:12

Подготвих жалба до прокуратурата и до полицията, но опасенията са ми, че всичко това е много закъсняло.
Ще ви кажа, че не съм оставил незащитено имуществото си. Като се доближи човек до вратата светва лампа с датчик, но сигурно с дълъг прът е потрошена лампата и я намерих на земята.
Отделно на зимника има желязна врата, вкопан патрон, не са успели да се оправят с патрона и болта с който заключвам, но с лостове са изкъртили тухли от стената и вратата с касата е почти изхвърлена навън. Само агнетата не бяха добре заключени, но за тях не споря. Две кучета имам, не са бити ама са нахранени с нещо и на вторият ден умряха.
Може да се изложа като ви питам, но само по филмите ли го има това да се провери за отпечатъци, да се види за оставени следи. Аз показах следите от каруцата, казах до къде водят, но никой не си направи труда да провери, за отпечатъци беше същата работа. Като поисках да се види за отпечатъци ми казаха, че няма къде да оставят отпечатъци, че било мръсотия.
Пожелах на кварталният да му се случи същото за да види какво е да си пострадал.
Dimitar
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Май 2016, 20:21

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот dsuzunov » 16 Май 2016, 11:16

Постави се на местото на крадците. Когато си решил да крадеш, всичко се обмисля предварително, нали?
И се подготвяш , също така? Защо си мислиш, че дамата полицаи, които са се отзовали на кражбата не са компетентни да огледат ситуацията и да преценят къде и какви следи са оставили престъпниците и дали ще ни свършат работа тези следи?
Споменаваш за следите от каруца. Представи си, че някой те набеди в кражба и в един хубав ден у вас се изсипят две коли ченгета да търсят откраднатите вещи, само защото някой си е помислил, че ти си го окрал. Ако не намерят нищо, забранено за притежаване у вас, нали още на следващия час ще си в Прокуратурата с жалба срещу същите тези полицаи!
По твоята кражба се работи и все някога ще има резултат.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот Dimitar » 16 Май 2016, 11:48

Следите от каруцата се видаха много ясно, с рулетка премерих разстоянието межу колелата на каруцата. След това ясно се виждаше следите от подковите на коня. На едната подкова липсване главата на един от клиновете, две от подковите бяха скоро поставяни, новите подкови си личат.
Не искам да обискират никой, но може да се провери каруцата и подковите на коня. Ако полиция дойде у дома и каже, че се налага да ми провери подковите на коня и каруцата, ще ги поканя веднага да провери и да няма подозрения към мен. Това не е обидно и не знам честен човек, който ще откаже. Редно е ако се окаже, че това е каруцата и коня да кажат какво са търсили около портата на двора ми.
Подадох жалбата сутринта и преди малко един цивилен полицай мина през дома и поиска да види дирите, но от дъжда вече ги няма. Дадох му мерките, които бях взел от колелата и подковите. Ако някой свърши работа, ще е този човек. Аз и пари ще му дам ако намери откраднатото и с пълни чанти ще си тръгне от дома. Никъде не съм останал длъжен на някой и навсякъде съм се отблагодарявал както трябва.
Dimitar
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Май 2016, 20:21

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот катюша » 16 Май 2016, 14:44

Dimitar написа:Подадох жалбата сутринта и преди малко един цивилен полицай мина през дома и поиска да види дирите, но от дъжда вече ги няма. Дадох му мерките, които бях взел от колелата и подковите. Ако някой свърши работа, ще е този човек. Аз и пари ще му дам ако намери откраднатото и с пълни чанти ще си тръгне от дома. Никъде не съм останал длъжен на някой и навсякъде съм се отблагодарявал както трябва.


Този, който е дошъл е твоят човек, той ще ти свърши работа. Каквото и да даваш да си знаете само двамата без излишни свидетели, че да не ти дойдат нови неканени гости да приберат каквото е останало ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот kermit » 16 Май 2016, 17:37

Dimitar написа:Подготвих жалба до прокуратурата и до полицията, но опасенията са ми, че всичко това е много закъсняло.
Ще ви кажа, че не съм оставил незащитено имуществото си. Като се доближи човек до вратата светва лампа с датчик, но сигурно с дълъг прът е потрошена лампата и я намерих на земята.
Отделно на зимника има желязна врата, вкопан патрон, не са успели да се оправят с патрона и болта с който заключвам, но с лостове са изкъртили тухли от стената и вратата с касата е почти изхвърлена навън. Само агнетата не бяха добре заключени, но за тях не споря. Две кучета имам, не са бити ама са нахранени с нещо и на вторият ден умряха.
Може да се изложа като ви питам, но само по филмите ли го има това да се провери за отпечатъци, да се види за оставени следи. Аз показах следите от каруцата, казах до къде водят, но никой не си направи труда да провери, за отпечатъци беше същата работа. Като поисках да се види за отпечатъци ми казаха, че няма къде да оставят отпечатъци, че било мръсотия.
Пожелах на кварталният да му се случи същото за да види какво е да си пострадал.


Господине, по-лесно е на кварталните да не вършат нищо и да нямат ангажименти. Пускайте жалби срещу тия двамата, те са виновни до момента да не са открити извършителите на кражбата. Тия следи са били от значение, но вече е късно и сигурно нищо няма да бъде намерено. Претупали са ви случая и дори оглед не са направили, няма протокол, не са фиксирани следите, оакали са местопроизшествието.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот Dimitar » 16 Май 2016, 21:25

катюша написа:
Dimitar написа:Подадох жалбата сутринта и преди малко един цивилен полицай мина през дома и поиска да види дирите, но от дъжда вече ги няма. Дадох му мерките, които бях взел от колелата и подковите. Ако някой свърши работа, ще е този човек. Аз и пари ще му дам ако намери откраднатото и с пълни чанти ще си тръгне от дома. Никъде не съм останал длъжен на някой и навсякъде съм се отблагодарявал както трябва.


Този, който е дошъл е твоят човек, той ще ти свърши работа. Каквото и да даваш да си знаете само двамата без излишни свидетели, че да не ти дойдат нови неканени гости да приберат каквото е останало ;)


Да споделя какво стана до към шест часа тая вечер. Обади ми се по телефона същият полицай и ме извика в участъка. Още като влязох си видях фрезата до стъпалата, сърцето ми щеше да изхвръкне. Същият човек към който насочих кварталните е проверен от цивилният полицай, намерил е остатъци от закланите агнета и от там вдига бащата и сина и признават за фрезата и резачката. В заложна къща са оставени, ама резачката е заминала, само фрезата е останала. Ако беше реагирано веднага всичко да е намерено, но на мен това ми стига.
Значи оказва се, че полицията щом иска може да върши работа, ама си е до човека. Какво ще му дам аз си знам, но както аз съм доволен така и той ще остане доволен от мен. На ония двамата добър ден няма да кажа като ги видя ще си обръщам главата на другата страна. Благодаря за съветите и да вършите работа като този ваш колега да сме доволни от вас и вие от нас.
Dimitar
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Май 2016, 20:21

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот dakota_ » 16 Май 2016, 22:46

Мите, както има добри и посредствени лекари, така има добри и посредствени полицаи.
Ако приемат новите реформи в МВР от 01.09. ще имаш право както си избираш личен лекар, така да си избираш и личен полицай, който в случай на посегателства срещу теб ще издирва и задържа извършителите. Чак тогава вече ще се види кои полицаи се ползват с доверието на обществото и кои са посредствени в работата си. :)
Внимавай за кой ще гласуваш да не вземе да спънеш реформата в МВР и да забуксуваме отново на едно място. ;)
Сядай утре по виделото и пиши на един лист "До Н-ка на РУ........ Благодарствено писмо от Димитър..... ....... Уважаеми Др. Началник, изказвам личната си благодарност към ....... ....... ...... за това, че .............и описваш какво се е случило и как в рамките на 24 часа кражбата е била разкрита, извършителите задържани и вещите върнати обратно...."
След това печеш от най-хубавите мръвки, наливаш една кофа вино и в управлението да почерпиш колегата за хубавата работа. Няма да се криеш от никой, покрай депутати отмениха забраната за даване на подаръци, до една пета от заплатата може да се приема подарък. Когато е от сърце може и в размер на цяла заплата. :D Залоствай хубаво вратите, вкарай фрезата в собата до леглото, агнетата в другата стая и с едното око спиш, с другото гледаш, само така може да се опазиш от айдуците, но пак не е сигурно. ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта