Пострадал от кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот osata » 16 Май 2016, 23:00

За около 100-тина лева може да се измислят 2-3 датчика за движение,които да светват лампи, както и единия да включва някакъв гонг ( кратък звук ). Светлината и звука не се харесва на крадците, особено, когато в къщата има хора. Понякога обаче да хванеш крадците в крачка е... нож с две остриета.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот катюша » 17 Май 2016, 14:28

dakota_ написа:След това печеш от най-хубавите мръвки, наливаш една кофа вино и в управлението да почерпиш колегата за хубавата работа. Няма да се криеш от никой, покрай депутати отмениха забраната за даване на подаръци, до една пета от заплатата може да се приема подарък. Когато е от сърце може и в размер на цяла заплата. :D Залоствай хубаво вратите, вкарай фрезата в собата до леглото, агнетата в другата стая и с едното око спиш, с другото гледаш, само така може да се опазиш от айдуците, но пак не е сигурно. ;)


Дай номера на заповедта, че да може и ние да се отпуснем и спокойно да приемаме дарове от признателни граждани :lol: ако не в размер на цяла заплата, поне за кафе и кока-кола да има :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот dakota_ » 17 Май 2016, 19:35

катюша написа:
dakota_ написа:След това печеш от най-хубавите мръвки, наливаш една кофа вино и в управлението да почерпиш колегата за хубавата работа. Няма да се криеш от никой, покрай депутати отмениха забраната за даване на подаръци, до една пета от заплатата може да се приема подарък. Когато е от сърце може и в размер на цяла заплата. :D Залоствай хубаво вратите, вкарай фрезата в собата до леглото, агнетата в другата стая и с едното око спиш, с другото гледаш, само така може да се опазиш от айдуците, но пак не е сигурно. ;)


Дай номера на заповедта, че да може и ние да се отпуснем и спокойно да приемаме дарове от признателни граждани :lol: ако не в размер на цяла заплата, поне за кафе и кока-кола да има :lol:


Кафето и кока-колата са носители на западно упадъчно влияние и са забранени за служителите на МВР :lol:
Заповедта важи само за членове на СФСМВР, ако членуваш трябва да знаеш кой номер е заповедта ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот Спиро » 26 Май 2016, 20:33

Здравейте, пострадах от кражба и не знам какво да направя, че да ми обърнат внимание и да ми се помогне. Преди седмица крадци са влезли през нощта в двора ми и са ми откраднали коня и кравата. Има и доста откраднат инструмент, но не ми е толкова важен колкото животните. Потрошени са метални врати на обора на кравата и на коня и са изведени. Разбит ми е гаража и е откраднат доста инструмент. Повиках полиция, дойде полицая на селото. Огледа разбитото и каза, че сигурно няма да се намерят животните и откраднатото. Вчера беше пазарен ден в града и като отидох видях дрелката ми да я продава някакъв вехтошар. Обадих се в полицията да изпратят някой да дойде да направи проверка, но по телефона ме попитаха имам ли документ за дрелката. Казах, че нямам документ и отказаха да дойдат. Опитах да си я взема, но стана скандал и докато се разправях дрелката я взе човек и изчезна. Записах номера на колата на вехтошаря, записах имена на свидетели и потърсих полицая на селто. Пак същата работа ми каза, че трябват документи. Дрелката я познавам, защото съм я оцапал с оранжева боя и отделно ключа е повреден и се включва с един външен ключ. Невъзможно е да се бъркам. Какво може да ме посъветвате да направя и как да търся продавача на дреклата. Не е от селото, не го познвам, но дрелката е моя. Може да знае нещо и за животните ми. Знам в полицията да се обадя, но не помага. Изгубено ли е всичко, имали шанс да се помогне с търсенето. Нямам документ и за животните, но имам снимки на коня и свидетели, че е мой. Може ли да се докаже така, че коня е мой ако го намерят?
Спиро
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2016, 20:31

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот dakota_ » 26 Май 2016, 23:17

Като чуя някой да пита какво да прави, че го окрали и ми идва да хвана едно дърво и да го рендосам по гърба. Правиш нещо съвсем елементарно и то е обратното на това, което не си направил, че да не те крадат. По-горе е описано какво да направиш като вече са те окрали. Ако нищо не си разбрал от написаното отиди и се консултирай с адвокат. Не е нормално един и същи въпрос да се задава постоянно, а да не се чете.
Като си видя дрелката на пазара, защо не я взе и не си тръгна? Защо не направи скандал и ако продавача не отстъпи да направиш така, че на скандала да дойде полиция и да се разбере за какво става дума и на кой е дрелката. Стига толкова, че ставате смешни с тия въпроси и това окане за помощ.
За животните си можеш да си издавиш талимат от общината. Попълваш заявление, плащаш такса и ти издават талимат. С него можеш да продаваш животните си, можеш и да докажеш, че са твои. Като не можеш да стопанисваш такива животни и имаш проблеми да ги опазиш от кражба, не гледай повече животни или наеми нощен пазач да ти пази имота.
Полицията не е слънце да огрее навсякъде и да опази имоти и собственост, които самите стопани не могат да опазят. Сто човека да дойда да ти документират кражбата, файда може да има само, ако си опъваш чадъра преди да завали и да те намокри дъжда!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот kermit » 27 Май 2016, 13:06

Що не извадиш пистлет и да се гръмнеш като не ти се работи. Виждаш ли, че твоите хора не си вършат работата. Къде е огледа и къде е посещението на МП от РП. Отишъл кварталният, който е завеждащ преписки и нищо не е свършил. Хората с право плюят полицията, че нищо не върши.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Пострадал от кражба

Мнениеот Спиро » 27 Май 2016, 19:56

Опаааа супер отговор и браво на теб. Ти си ебати пича да ме изкараш виновен че са ме окрали и съм потърсил съвет за помощ.
Сега да ти кажа че и на мен като видя мързелив полицай ми идва да му тегля една и да го пратя да спи у тях не да дреме на работа и яде готови държавни пари.
Знаеш ли що не си взех дрелката, щото като се сбием на пазара такъв като теб ще дойде и ще го отнеса аз. Оня ще избяга и понеже ви мързи няма и да го гоните. Никой няма да си мръдне пръста да пита каква е тая дрелка и какво прави при тоя нещастник. За една дрелка не искам да ме разкарват като мечка по полицията. Работата е че аз си върша моята работа а като опре вие да си вършите работата нищо не вършите. Дойде един мързели тупан да гледа ама каво гледа и той не знае. Трябваше ли да го рендосам и аз с дръжката на лопата по дебелия гъз.На такива пожелавам да ги стигне моето и да попаднат на същите тупани да им търсят стоката и краденото.
Спиро
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Май 2016, 20:31

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron